1.4 TSI Golf VII

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinde
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 13:00

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: marcinde » pt lip 05, 2013 22:10

benchmark pisze:Masakra, nowe auto i sprzęgło do wymiany...
Każdy samochód cierpi na jakieś przypadłości. Ja rok temu kupiłem nowy samochód (innej marki) i po 4 miesiącach wymieniali całe zawieszenie. Do tego padła klima, wymienili kompresor, chłodnicę, parownik, moduł sterowania. Sprzedałem 2 tyg temu, i przesiadam się na golfa VII, który ma być do odbioru w przyszłym tygodniu.



Andrzej J.S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:09

1.4 TSI Golf VII

Post autor: Andrzej J.S » pn lis 25, 2013 18:02

Chciałem w serwisie VW zmienić opony z letnich na zimowe. Jak mi podali cenę 119,- zł to szybciej wyszedłem z salonu niż wszedłem :shock:
W normalnym sprawdzonym zakładzie zapłaciłem 80,- zł - prawie o 40,-zł taniej.



Awatar użytkownika
Pirzu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 23:56
Lokalizacja: ~Łódź

1.4 TSI Golf VII

Post autor: Pirzu » śr lis 27, 2013 13:08

Autoweber w Zdunskiej - wymiana opon na zimowe z wazeniem = 70zł :D

BTW, co do odglosow, ja w 1.4TSi mam przy przyspieszaniu dziwne odglos, przewaznie przy 2 i 3, jakby w prawym przednim kole cos latalo. TO po 500KM gdzies.. a mam 6k i dalej to samo.


Obrazek

jarekbarcaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 04, 2010 20:30
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

1.4 TSI Golf VII

Post autor: jarekbarcaaa » sob lis 30, 2013 17:01

producentem sprzegła jest sachs ja mam golfa VI caxa i jak mi sprzegło padnie to kupuje komplet z LUKa



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: wojtas_GT » śr maja 21, 2014 23:31

Witam, dolacze sie do tematu, chcialbym spytac o Wasze spostrzezenia zanim zglosze reklamacje. Kupilem nowego varianta 7 1,4 tsi 122KM. Zauwazylem, ze od poczatku slysze prace tylnego zawieszenia, tzn. Nie stuka, ale na bardzo malych nierownosciach jest slyszalne w tylnej czesci nadwozia cos jakby terkotanie, jak gdyby lacznik stabilizatora, albo jakies luzne klamoty w bagazniku( juz nawet poowijalem podkladki wykladziny bagaznika i nic nie pomoglo, a moze klapa tak stuka?). Moze ktos z wielowahaczem tez zauwazyl takie objawy, lekko to irytuje, bo w starym golfia z belka byla cisza. Druga sprawa to lewarek biegow. Wszystko niby OK ale czasem, nie zawsze na 4 biegu jak dotykam lewarka czuje dosc mocne mrowienie, drżenie, nie ma zwiazku czy na cieplo czy na zimno, po prostu czasem jest czasem nie, biegi chodza lekko, precyzyjnie, aha czuc to jak sie przyspiesza tylko i wydaje mi sie ze moze to byc wada skrzyni biegow, czegos wewnatrz. Co o tym sadzicie, auto ma 800 km dopiero?



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5940
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

1.4 TSI Golf VII

Post autor: piteks » czw maja 22, 2014 06:55

Drążącego lewarka nie zauważyłem u siebie ale terkotania z tylnego zawieszenia (bagażnika, klapy) też czasem słyszę. Gdzieś czytałem, że takie rzeczy się zdarzają w autach z obniżonym fabrycznie zawieszeniem, a ja takie mam.
Chętnie się dowiem jak sprawa wygląda u innych użytkowników.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Andrzej J.S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:09

1.4 TSI Golf VII

Post autor: Andrzej J.S » pt lip 11, 2014 10:05

Golf VII 1.4 TSI - 122kM - na gwarancji.
Od kilku miesięcy zauważyłem, że z lewej strony fotela kierowcy z tyłu na dywaniku i prowadnicy pod fotelem, przybywa jakiegoś białego pudru (coś w rodzaju talku). W pierwszej chwili myślałem, że może komuś się coś rozsypało i to wytarłem. Jednak po pewnym czasie zauważyłem, że sytuacja się powtarza, a nikt z tyłu nie siedział.
Ponieważ żadna z kontrolek nie wskazuje awarii np. airbag, to udałem się do serwisu Volkswagena, gdzie pobieżnie obejrzano fotel i wyznaczono termin naprawy - pytanie czego?
Fotel ma być rozebrany włącznie z tapicerką i dopiero po jego dokładnym sprawdzeniu postawiona diagnoza.
Zastanawiam się, co może być takiego stanu rzeczy przyczyną ?
A może ktoś z forumowiczów miał już taki przypadek i podzieli się ze mną doświadczeniem w tej sprawie ?



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

1.4 TSI Golf VII

Post autor: wielblad2 » pt lip 11, 2014 16:47

Leci z poduszek powietrznych fotela lub z kurtyny bocznej jeśli auto taką posiada.Dzisiejsze auta to masówka a nie jakość jak kiedyś .Mam golfa 4 z 98r i tylko leje i jade .Kiedyś były auta teraz są gadżety na pokaz nie do użytku .


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Andrzej J.S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:09

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: Andrzej J.S » pt lip 11, 2014 18:48

wielblad2 pisze:Leci z poduszek powietrznych fotela lub z kurtyny bocznej jeśli auto taką posiada.
Posiada i myślę o tym samym.
Tylko, że w takim przypadku powinna zaświecić się jakaś kontrolka.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

1.4 TSI Golf VII

Post autor: wielblad2 » ndz lip 13, 2014 10:29

Niekoniecznie może to być z warstw wierzchnich poduszek tak jak z dętki o roweru jest pokryta z zewnątrz talkiem .


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: volf_66 » czw sie 14, 2014 14:37

witam kolegów,
Panowie potrzebuję rozsądnej rady użytkowników i fachowców, a nie dealerów z salonu w kwestii wyboru silnika do golfa 7,
obecnie jeżdżę golfem 4, 1,9TDI 101KM, już niebawem zmienię go na golfa 7, zapewne używanego

rocznie przejeżdżam około 15 tys. km, zdecydowana większość tego przebiegu to dom-praca-dom- około 30km dziennie,
wiadomo chodzi aby silnik był niezawodny, oszczędny i mocny, jeżeli ten silnik 1,6 disel (105KM) w jeździe jest nie słabszy niż mój obecny 1,9TDI (101KM)- to zapewne mógłby być bo jest bardzo oszczędny, choć przyznam ze jeżdżę dość agresywnie (ale bez przesady, mam prawie 50lat) i średnie spalanie wychodzi mi poniżej 6l,
Jak jest naprawdę z silnikami benzynowymi TSI, 122 KM i 140KM, ile one faktycznie palą benzyny przy normalnej jeździe ?? i czy są awaryjne bo dealer mówi ze to bardzo dobre i wytrzymałe silniki, wiadomo on sprzedaje,
wiadomo ze również nawet w najlepszym może zdarzyć się defekt, chodzi mi o ogólna ocenę, bo już prawie 2 lata te silniki jeżdżą.

panowie z góry dziękuję za wasze opinie i rady

marzy mi się takie auto
http://allegro.pl/volkswagen-golf-vii-1 ... 50401.html" onclick="window.open(this.href);return false;
może wasze zdanie
pozdrawiam



Andrzej J.S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:09

1.4 TSI Golf VII

Post autor: Andrzej J.S » ndz sie 17, 2014 13:57

volf_66 pisze:Jak jest naprawdę z silnikami benzynowymi TSI, 122 KM i 140KM, ile one faktycznie palą benzyny przy normalnej jeździe ?? i czy są awaryjne bo dealer mówi ze to bardzo dobre i wytrzymałe silniki, wiadomo on sprzedaje,
Od 1,5 roku posiadam nówkę Golfa VII 1,4 TSI 122 KM i na silnik nie mogę narzekać - za wcześnie.
Co do spalania to na trasie przy prędkości 90 - 120 km/h spala w granicach 5,3 l/100km. Natomiast na autostradzie przy prędkości 140 - 150 km/h bierze już około 6,5 l/100km. Oczywiście gdyby jechać płatną autostradą przy włączonym tempomacie i mniejszym natężeniu ruchu, prawdopodobnie spalałby mniej.
Ja jechałem A1 w sobotę - za darmo i ruch był dużo większy niż na starej 1 (obecnie 91), którą dojeżdżałem do A1.



volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: volf_66 » pn sie 18, 2014 20:38

Panowie
a na czym polega różnica pomiędzy silnikiem 1.4 TSI 140 KM z 2012 a silnikiem z 2013 1,4 TSI 140 KM BlueMotion Technology ACT 140KM , czy to tylko odłączanie cylindrów (ACT) o czym pisał kolega benchmark??
czy coś więcej??



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: navwiedzony » wt sie 19, 2014 08:47

volf_66 pisze:witam kolegów,
Panowie potrzebuję rozsądnej rady użytkowników i fachowców, a nie dealerów z salonu w kwestii wyboru silnika do golfa 7,
obecnie jeżdżę golfem 4, 1,9TDI 101KM, już niebawem zmienię go na golfa 7, zapewne używanego
Witaj.
Ja dokonałem podobnej zmiany jakieś dwa miesiące temu, więc spróbuję coś podpowiedzieć...
(W moim przypadku była zmiana Golfa 4 1.9 TDI 150KM (po programie na 190) na siódemkę z silnikiem 1.4 TSI 140KM - prawie nową, bo demonstracyjną z symbolicznym przebiegiem)

volf_66 pisze:rocznie przejeżdżam około 15 tys. km, zdecydowana większość tego przebiegu to dom-praca-dom- około 30km dziennie, wiadomo chodzi aby silnik był niezawodny, oszczędny i mocny, jeżeli ten silnik 1,6 disel (105KM) w jeździe jest nie słabszy niż mój obecny 1,9TDI (101KM)- to zapewne mógłby być bo jest bardzo oszczędny, choć przyznam ze jeżdżę dość agresywnie (ale bez przesady, mam prawie 50lat) i średnie spalanie wychodzi mi poniżej 6l,
Jak jest naprawdę z silnikami benzynowymi TSI, 122 KM i 140KM, ile one faktycznie palą benzyny przy normalnej jeździe ?? i czy są awaryjne bo dealer mówi ze to bardzo dobre i wytrzymałe silniki, wiadomo on sprzedaje, wiadomo ze również nawet w najlepszym może zdarzyć się defekt, chodzi mi o ogólna ocenę, bo już prawie 2 lata te silniki jeżdżą.
Ja również swoim prywatnym autem przejeżdżam niewiele kilometrów rocznie (nawet mniej niż Ty), więc diesela skreśliłem od razu (zwłaszcza, że ja do pracy mam akurat 5 km i na pewno tak "długa" trasa nie przysłużyłaby się nowemu klekotowi z DPF). Mój poprzedni samochód prawie fruwał, więc bałem się, że to 1.4 będzie dla mnie zdecydowanie za słabe. Jednak te obawy okazały się trochę zbyt przesadzone. Wiadomo, że 7-ka jest wolniejsza i ma inną charakterystykę, ale ogólnie daje radę i zwłaszcza ze skrzynią DSG jest bardzo przyjemnym autkiem, którym w razie chęci lub potrzeby można nieco szybciej pojechać. Tutaj jednak dochodzimy do kwestii zużycia paliwa. Silniki te są co prawda w stanie mało palić, ale tylko pod warunkiem, że im się w tym bardzo pomaga. Na mocniejsze używanie prawej stopy reagują bardzo szybko i wskazówka poziomu paliwa pędzi w dół jak wściekła..
Jeśli chodzi o awaryjność to niestety (albo raczej stety) na razie nic powiedzieć nie mogę. Mam jednak kilku znajomych w ASO (m.in. takiego, który takiego Golfa też prywatnie użytkuje) i wszyscy zgodnie twierdzą, że silniki TSI w siódemkach są znacznie lepsze niż te w szóstkach. Na pewno nie będą w stanie wytrzymać tyle km co 1.9 TDI, ale trochę chyba będzie można nimi pojeździć.
volf_66 pisze:Panowie
a na czym polega różnica pomiędzy silnikiem 1.4 TSI 140 KM z 2012 a silnikiem z 2013 1,4 TSI 140 KM BlueMotion Technology ACT 140KM , czy to tylko odłączanie cylindrów (ACT) o czym pisał kolega benchmark??
czy coś więcej??
Odłączanie cylindrów na pewno - czyli jedna rzecz więcej, która może się zepsuć ;)
Poza tym chyba nic więcej. Dopiero od 2014 roku różnią się mocą, bo obecnie są wersje, które mają 150KM.

Pozdrawiam!


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości