Golf Plus 2008 1.4 TSI benzyna 90kW - wymiana łancucha? wymiana oleju?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ken-wawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 19, 2020 18:41

Golf Plus 2008 1.4 TSI benzyna 90kW - wymiana łancucha? wymiana oleju?

Post autor: ken-wawa » śr lut 19, 2020 18:53

Witam wszystkim,

To mój pierwszy temat na tym forum, więc chciałbym się serdecznie przywitać.

Przechodząc do meritum:

Samochód Golf Plus 2008 1.4 TSI benzyna 90kW. Na zimnym wydaje nieco dziwne odgłosy z okolic silnika, które mogą sugerować jakiś problem z napięciem łańcucha. Czy ktoś spotkał się z koniecznością wymiany łańcucha w tym modelu i po jakim przebiegu/w jakich okolicznościach?

Dodatkowo spotkałem się z opinią, że napinacz łańcucha jest sterowany ciśnieniem oleju i przy słabym/starym oleju, kiedy silnik jest zimny, to napięcie łańcucha może być nieprawidłowe.

Ponieważ chciałbym wymienić olej w tym silniku (niezależnie od wspomnianego problemu), jaki olej polecacie? VW podaje VW504.00, VW503.00, VW502.00 i nic więcej w instrukcji. Czy to są oleje 5w30? 0W30 czy inne?

Jakoś duże zaufanie mam do olejów Shella nawet tych ekonomicznych (wolę kupić tańszy olej a wymieniać często nawet co 10 tys. km niż droższy i rzadziej). Na stronie Shella wyszukiwarka podaje dla tego samochodu

Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30
albo
Helix HX8 ECT 5W-30 (i na ten mam największą ochotę)
(z tych tańszych)

pełen link do wyszukiwarki shella (nie wiem, czy będzie prawidłowo działał):
https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-sil ... d0VjVnZNbg

Który byście polecali i dlaczego? A może dać 10W40?

Czy ten samochód ma filtr DPF? Moim zdaniem nie, bo nie spotkałem się z benzyną z 2008 roku z filtrem, ale wolałbym się upewnić skoro Shell poleca oleje niskopopiołowe. Czy nie lepszy byłby Helix Utra (bez ECT) 5w30 wysokopopiołowy?

Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Golf Plus 2008 1.4 TSI benzyna 90kW - wymiana łancucha? wymiana oleju?

Post autor: marcin7x5 » śr lut 19, 2020 19:13

Witamy na forum. Na wszelkie pytania znajdziesz odpowiedzi bo są specjalne tematy o olejach jak i problemach z silnikami tsi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości