Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK5TSI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 23, 2010 15:35

Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Post autor: MK5TSI » pn sie 23, 2010 15:51

Witam,

Mam pytanie czy może ktos miał podobny problem i co może być przyczyna takiej usterki. Golf V rok produkcji 2008. silnik 1.4 TSI 122KM.
Po 2 latach eksploatacji tj. po okresie gwarancji czasem mam dziwne odgłosy po zapaleniu przez 2-3 sekundy, tak jakby wentylator chaczył o obudowę - turkot.
Przeważnie po drugim odpaleniu, gdy silnik ostygnie po kilkugodzinnej przerwie. Nie występuje to zawsze.
Przebieg samochodu to 30 000 Km
Co może być przyczyną takich odgłosów???

[youtube][/youtube]

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sie 23, 2010 21:06 przez MK5TSI, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapal

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sie 23, 2010 16:15

czy stukot na tym filmie jest podobny do twojego? Bo z youtube ciężko stwierdzić
[youtube][/youtube] - tylko że tutaj jest on ciągły - nie zanikający


Obrazek

MK5TSI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 23, 2010 15:35

Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Post autor: MK5TSI » pn sie 23, 2010 16:54

To nie jest ten odgłos.



dema21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 14, 2009 21:20
Lokalizacja: Przasnysz

Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Post autor: dema21 » sob sie 28, 2010 13:09

MK5TSI pisze:Co może być przyczyną takich odgłosów???
Na mój gust to rozrusznik .
Latwo to stwierdzić jak wymontujesz to koronka bendixu będzie przycięta i pęknięta sprężyna.



jacekj64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 14, 2011 22:45

Re: Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapal

Post autor: jacekj64 » sob maja 14, 2011 23:07

Witam,
jestem nowym użytkownikiem tego Forum.
Mam podobny problem , czy u Ciebie już zdjagnozowano usterkę ?
Moja znajoma ma Golfa V 1,4 TSI 122 kM , po 60 kkm w aso wymieniła rozrząd (łańcuch !!!) wraz z prowadnicami i napinacz plus "wariator wałka" czy jak go tam zwą fachowo - koszt po rabacie !? 4.800 zł.
Ponoć to przypadłość tego modelu .
Może już ktoś doswiadczył podobnego problemu , jakie koszty poza ASO i co było wymieniane ?
Oczekuje pomocy w tej sprawie , mój 1,4 TSI ma 50 kkm przebiegu i już coś słuchać !
P.S. rozrusznik wymieniłem - nie pomogło a na to stawiałem.



funkoval
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 01, 2009 14:48
Lokalizacja: Wwa

Re: Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapal

Post autor: funkoval » czw maja 19, 2011 01:55

jacekj64 pisze:Mam podobny problem , czy u Ciebie już zdjagnozowano usterkę ?
Moja znajoma ma Golfa V 1,4 TSI 122 kM , po 60 kkm w aso wymieniła rozrząd (łańcuch !!!) wraz z prowadnicami i napinacz plus "wariator wałka" czy jak go tam zwą fachowo - koszt po rabacie !? 4.800 zł.
Ponoć to przypadłość tego modelu .
Może już ktoś doswiadczył podobnego problemu , jakie koszty poza ASO i co było wymieniane ?
Oczekuje pomocy w tej sprawie , mój 1,4 TSI ma 50 kkm przebiegu i już coś słuchać !
P.S. rozrusznik wymieniłem - nie pomogło a na to stawiałem.
Mój Gofer V BMY (1.4 TSI, 140 KM) po odpaleniu czasem lekko stuka przez kilka (2-3 max) sekund, ale wg mnie to popychacze - dostają oleju i cisza spokój, a poza tym częściej występuje to zimą.

A co do OT awarii rozrządu: ww. model po 74K km miał wymianę rozrządu, oczywiście także wariator (zjechany). Objaw awarii - nierówna praca na wolnych obrotach, budą rzucało jakby czkawki dostał (powyżej 1.500 rpm był spokój), kontrolka silnika zapaliła się dopiero po paru minutach. Wcześniej żadnych, absolutnie ŻADNYCH objawów akustycznych ani odbieranych zmysłami innymi niż słuch nie było - jednego dnia się posypał.
Koszt naprawy łącznie z małym przeglądem 4.900 PLN (ASO w W-wie). Po rabatach, ale i tak, jakby mi kto w mordę...
Lista tych droższych części:
Łańcuch, napinacz, regulator, (razem około 1720 PLN), do tego uszczelki i środki uszczelniające oraz tuleje (razem ponad 400 PLN).
Robocizna łącznie z przeglądem - 1650 PLN. Koszt przeglądu jakieś 700 PLN


[url=http://sawb.soup.io/post/19430690/More-than-three-exclamation-marks-are-a][color=red]More than three exclamation marks are a sure sign of a sick mind. (Terry Pratchett)[/url][/color]

silesiaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 11, 2009 12:47
Lokalizacja: inąd

Re: Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapal

Post autor: silesiaster » wt maja 24, 2011 10:55

Witam

Od paru miesięcy również zauważam, ten charakterystyczny charkot i czasami głośniejszą pracę silnika. Ostatnio doszło do tego, że z rzadka nie chce zapalić po nocy stania na parkingu, Nie ma tu znaczenia temp. otoczenia, gdyz nie chciał zapalic z samego rana jak i w śrdoku dnia gdy było ponad 25 stopni. Za 3 może 4 razem dopiero odpalał. Czy powinienem coś z tym zrobić czy może to sprawka paliwa (choć zawsze tankuję na shell'u)?

[youtube][/youtube] odpalił za 5 razem gdy nie wcisnąłem sprzęgła

Pozdrawiam



andrzej 1.4tsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 20:05

Re: Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapal

Post autor: andrzej 1.4tsi » ndz lip 10, 2011 21:35

[quote="MK5TSI"]Witam,

Mam pytanie czy może ktos miał podobny problem i co może być przyczyna takiej usterki. Golf V rok produkcji 2008. silnik 1.4 TSI 122KM.
Po 2 latach eksploatacji tj. po okresie gwarancji czasem mam dziwne odgłosy po zapaleniu przez 2-3 sekundy, tak jakby wentylator chaczył o obudowę - turkot.
Przeważnie po drugim odpaleniu, gdy silnik ostygnie po kilkugodzinnej przerwie. Nie występuje to zawsze.
Przebieg samochodu to 30 000 Km
Co może być przyczyną takich odgłosów???

Mam ten sam problem.Naprawiłeś to możę z tego co wiem jest to wina napinacza łańcucha rozrządu.NAprawa droga bo 3000zł w Motorpolu we Wrocławiu.Chce nzabierać ludzi z forum i zgłosić pozew zbiorowy bo vw miga sie od naprawy bo to podobno sporadyczna usterka.Jesteś zainteresowany odezwij sie na gg 504874



sliwka90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:36

Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Post autor: sliwka90 » ndz sie 28, 2011 19:13

Mam dla was zła wiadomość u nas taka pani była na warsztacie ten sam odgłos i po 4000 tys korbowody powyginało i tłoki stopiło. I do tej pory nikt nie wie co było przyczyna rozrząd moim zdaniem nie!!! udacie się jak najszybciej do mechanika bo będzie :rozpacz:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Post autor: doggie » pn sie 29, 2011 11:53

większość przyczyn metalicznego stukania w silniku jest wadliwy napinacz łańcucha rozrządu, wada fabryczna, u jednego głośniej u jednego ciszej, jak się przestawi albo pierdyknie to efekt jest taki jak to opisałeś sliwka90



mug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 05, 2010 21:05
Lokalizacja: 3miasto

Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Post autor: mug » wt wrz 20, 2011 22:01

w moim przypadku przy ok 61tys km wymaina nastawnika wałka rozrządu i łancucha rozrządu (rozciągnięty). wymiana w aso w ramach ubezpieczenia. w każdym razie kto może niech nie bagatelizuje tego efektu, gdy auto jeszcze na gwarancji lub ubezpieczeniu.



0martel0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 25, 2008 15:08
Lokalizacja: lublin

Re: Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapal

Post autor: 0martel0 » pt wrz 30, 2011 06:43

Heh,
u mnie (Golf V TSI - 60tys przejechane, 3 lata) sytuacja jest podobna tez mi cos stuka i to cały czas dodatkowo zaświeciła mi lampka engine check. Aso stwierdziło:
sprawdzili majpierw czujnik i wiązkę kabli by wymyślić, że trzeba wymienić nastawnik wałka rozrządu i łańcuch rozrządu (w sumie to trzeba wymienić cały rozrząd)

oczywiście dobra wola producenta tego nie obejmuje no bo przecież 60tysiecy na rozrząd to już dość dużo :grrr: ASO za tą robotę pod Lublinem (świdnik) chcą jedyne 3600zł no i oczywiście plus to co już wybadali za 300zł. Razem prawie 4000 tys!!!!!!!!!


martel

Awatar użytkownika
pilotozyrysa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 09:02
Lokalizacja: ZoRy

Golf V TSI- turkot w silniku przez kilka sekund po zapaleniu

Post autor: pilotozyrysa » śr lut 26, 2014 23:40

No i w końcu w golfie 7 zrobili z powrotem pasek. Tak zakończył się problem z rozrządem w 1.4 TSI.
http://dcvw.blogspot.com/2014/02/rozrza ... ztuje.html - opisałem ile mniej więcej teraz kosztuje rozrząd w TSiku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości