Dławi się gdy trochę dostanie gazu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Dławi się gdy trochę dostanie gazu

Post autor: beRRo » sob lip 02, 2022 22:37

Witam, ostatnio zauważyłem że jeżeli szybko jadę 140 lub trochę auto przytrzymam na biegach to później przy normalnej jeździe traci siłę i dusi się przy zmianie biegów w mieście. Sytuacja wygląda tak że wywala mi wtedy błąd błąd 00537 lambda. Dzieje się to tylko wtedy gdy trochę auto dostanie kopa ode mnie. Gdy jeżdżę normalnie to problem nie występuje a zimą go wgl nie ma. Po mojemu to wygląda tak jakby sonda lambda się nagrzewała za bardzo i traciła właściwości ale nie wiem czy tak to rozumieć.


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Dławi się gdy trochę dostanie gazu

Post autor: marcin7x5 » sob lip 02, 2022 23:31

Skoro jest to tylko wtedy jak silnik mocno się rozgrzeje to być może te słynne uszczelki kolektora ssącego nie spełniają swojej roli bo są już twarde i wtedy .dochodzi do nieszczelności i utraty mocy a efektem może być błąd od sondy.



Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: Dławi się gdy trochę dostanie gazu

Post autor: beRRo » czw lip 07, 2022 01:17

marcin7x5 pisze:
sob lip 02, 2022 23:31
Skoro jest to tylko wtedy jak silnik mocno się rozgrzeje to być może te słynne uszczelki kolektora ssącego nie spełniają swojej roli bo są już twarde i wtedy .dochodzi do nieszczelności i utraty mocy a efektem może być błąd od sondy.
No właśnie z górnej jednej części mam delikatny wyciek oleju


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości