1.8t BBU no boost // trudne sprawy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sbsblu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob cze 02, 2018 16:56
Auto: Volkswagen Golf

1.8t BBU no boost // trudne sprawy

Post autor: sbsblu » wt sie 03, 2021 13:39

Czesc,

(Sory za brak PL znakow)

Mam problem z 1.8t BBU. Mianowicie auto caly czas w trybie serwisowym(?) Turbo dmucha 0.5 zamiast 0.65/0.70.
Przy zimnym jak odpalam to wyskakuje 1300 obrotow na jalowym i powoli w ciagu 30 sekund spada do 1000, po kolejnych 30sec do 900. Zegar boosta na jalowym pokazuje -0.7/-0.8 a przy +max 0.5
Dziwna sprawa bo raz na sto lat cos sie odwiesi i przez chwile dmucha +0.7 i nagle spada i znowu blokuje na +0.5.
Wczesniej mialem (nie przeze mnie) DV puszczonego w atmosfere wiec wywalalo blad na boost leakage DV co bylo logiczne. Przy wykasowaniu bledu auto swirowalo, obroty falowaly a buda telepalo jakby miala sie rozsypac. Po wyskoczeniu bledu i przejsciu w serwisowy, wszystko ok (stabilna praca silnika w trybie serwisowym) Postanowilem naprostowac glupote dv sferycznego(?) I zamontowalem BOV properfect (polecam btw), po zamontowaniu blad wyskoczyl z raz czy dwa na poczatku a pozniej juz wogole. Wedle vaga 0 bledow a auto i tak w serwisowym. N75 nowy z ASO kupiony rok temu, dzialal w AGU. Weze w wiekszosci nowe, nowe opaski, oryginalny MAF, nowe turbo z tfsi. Szczerze juz nie mam pomyslu i te ebane 1.8t sa bardziej kara dla mnie niz radoscia. Jakies pomysly?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości