Syf przy korku oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hellraiser
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 20, 2021 22:55
Auto: Volkswagen Golf IV 1.8T 150KM
Silnik: AUM

Syf przy korku oleju

Post autor: Hellraiser » czw maja 06, 2021 15:03

Witam.

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić i dolać olej do swojego samochodu, jednak gdy otworzyłem maskę, zauważyłem trochę jakiegoś zaschniętego syfu przy korku oleju. Na początku pomyślałem, że to jakieś zwierzę musiało przechodzić pod maską mojego samochodu ale po bliższych oględzinach raczej nie wygląda mi to na syf pozostawione przez jakieś zwierzę. Na dodatek znajduje się też to w szczelinach pod przykrywką. Wygląda to mniej więcej tak:

https://ibb.co/djK7Qps
https://ibb.co/rt4bV8X

Ciężko to zeskrobać wykałaczką czy czymkolwiek. Wygląda to jak zaschnięty glut a w szczelinach pod korkiem przy wlewie - piach z zaschniętą mazią. Co to może być? Czy mieliście już coś takiego? Skąd to się wzięło i jak to wyczyścić? :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: Syf przy korku oleju

Post autor: GrzechuPL » sob maja 08, 2021 23:59

Nie przejmuj się tym jest to tzw majonez, budyń czy jak to kto nazwie ;)
Zawiesina występuje w przypadku nie dogrzanego silnika jest to woda z olejem a raczej tym co się z niego wytrąci :P



Awatar użytkownika
Hellraiser
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 20, 2021 22:55
Auto: Volkswagen Golf IV 1.8T 150KM
Silnik: AUM

Re: Syf przy korku oleju

Post autor: Hellraiser » śr maja 12, 2021 16:14

GrzechuPL pisze:
sob maja 08, 2021 23:59
Nie przejmuj się tym jest to tzw majonez, budyń czy jak to kto nazwie ;)
Zawiesina występuje w przypadku nie dogrzanego silnika jest to woda z olejem a raczej tym co się z niego wytrąci :P
To trochę dziwne. Nie wiedziałem, że coś takiego może aż tak zaschnąć i ciekawe, że coś takiego wyciekło poza korek oleju (i jeszcze to było na korku oleju) a powinno być szczelnie. Ostatecznie udało mi się to wszystko zeskrobać śrubokrętem i jest już czysto. Te zaschnięte "zawiesiny" sprawiały wrażenie zaschniętego super glue, które komuś kapło na silnik :P


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości