nierówna praca silnika, błąd sondy - 2.0 aqy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ramram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 22, 2017 09:19

nierówna praca silnika, błąd sondy - 2.0 aqy

Post autor: ramram » sob mar 13, 2021 02:01

Cześć,

auto - golf 4, 2.0 AQY + lpg.

W ostatnim czasie pojawiły się dziwne drgania na biegu jałowym. Jakiś czas temu podczas spokojnej jazdy samochód nagle przymuliło, brak reakcji na gaz, po czym wszystko wróciło do normy, pojawił się CHECK, ale po paru sekundach zgasł.

Po podpięciu do komputera wyświetliły się błędy:
1. 17584 - korekcja lambda za katalizatorem, blok 1 - osiągnięto limit regulacji (stały)
2. 16517 - obwód sądu lambda - sygnał zmienia się za wolno (bank 1, sonda 1) (nieciągły).
zostały one skasowane.

Od paru dni samochód jest trochę przymulony, spalanie wg. moich obserwacji nieznacznie wzrosło (może dlatego, że muszę go mocniej kręcić żeby jechał). Podczas drgań słychać coś w rodzaju podmuchiwań w wydechu (takie pom pom pom :bajer: ). Są one wyczuwalne podczas stania w korku. Problem występuje zarówno na PB jaki LPG.
Dzisiaj podpiąłem ponownie do komputera - pojawił się tylko 17584 - korekcja lambda za katalizatorem, blok 1 - osiągnięto limit regulacji (stały).

Dane odczytane na biegu jałowym:
1. sygnał obrotów - 760/800
2. sterowanie obrotami biegu jałowego - 0,13g/s
3. regulacja obrotów biegu jałowego - 0,88 g/s
4. ogrzewanie sondy lambda przed - 22,95 ohm
5. ogrzewanie sondy lambda za - 14,02 ohm
6. regulacja sondy lambda za - falowało od 0,4 do 0,45 v (w trakcie operowania gazem falowało od 0 do 1 v
7. addytywna adaptacja składu mieszanki - minus 11 %
8. multiplikatywna adaptacja składu mieszanki - 9 %
9. regulacja spalania stukowego - 0 KW
10. przepływomierz powietrza - przy 760 obrotach - 2,81 g/s
11. otwarcie przepustnicy - 4,7
12. kąt wyprzedzenia zapłonu - minus 5,25
13. czas wtrysku 3,28 ms.

W ostatnim czasie wymienione zostały świece i przewody WN. Dwa lata temu wymieniony został katalizator z sondą lambda przed katalizatorem włącznie.
Zwracam się z prośbą o jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę. Powoli zaczyna mi brakować cierpliwości to tego.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: nierówna praca silnika, błąd sondy - 2.0 aqy

Post autor: GrzechuPL » sob mar 13, 2021 13:20

Szczerze tych parametrów, które podałeś nie rozkminiam ;) Lecz miałem taki przypadek u siebie i u mnie okazało się że auto brało lewe powietrze i komputer cały czas próbował to regulować dlatego pojawiał się błąd sondy.
Ja znalazłem uszczerbek w uszczelkach przy głowicy. Poprzedni właściciel chciał przyoszczędzić i dał czarny silikon ;)
Weź zmywacz do hamulców lub inny łatwo palny sprey odpal auto i popryskaj kolektor i jego okolice jak to lewe powietrze to silnik na chwilę wskoczy na wyższe obroty ja tak zrobiłem i znalazłem (tylko sprawdź na zimnym bo jak będzie rozgrzany to może dojść do samo zapłonu preparatu ;) )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości