Płukanka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

julass1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw maja 30, 2013 17:33

Płukanka

Post autor: julass1 » ndz mar 08, 2020 19:21

Posiadam golfa 4 silnik 2.0 AQY benzyna gaz . Pobiera około 4 setki oleju 10 w 40 Valvoline na 1000 km , przejechane gdzież z 350 tyś km chciałbym przed wymianą oleju zrobić płukankę ale trochę obawiam się że może zaszkodzić. Dużo jest o tym w internecie ale chciałbym zapytać osoby , które mają te silniki czy ktoś stosował płukankę i jakie były efekty.



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

Re: Płukanka

Post autor: indigo1975 » pn mar 09, 2020 20:49

Witam mam co prawda golfa 3 z dieslem ale to raczej bez znaczenia jesli chodzi o plukanie silnika. Ja robilem plukanke w swoim silniku tak- wlalem pol litra nafty i silnik chodzil 15 min potem zlalem olej i wymienilem filtr oleju na nowy nastepnie wlalem nafte ,jakis olej lotos z tych tanszych i znowu silnik chodzil 15 min. Po tej akcji nowy filtr i nowy olej 10w 40 mobila bo taki stosuje od kilku lat a ten lotos do plukania tez byl 10 w40. Po plukance zmiany sa tylko takie ze jak zdjalem pokrywe glowicy to walek i wnetrze glowicy wygladalo jak nowe ,w pracy silnika zero zmiany tak ze uwazam ze zbedny wydatek ta plukanka. Brania oleju tym nie zmniejszysz,byc moze masz juz zuzyte uszczelniacze zaworowe albo prowadnice zaworow ewentualnie pierscienie zuzyte.Jest jeszcze jedna rzecz jaka mozesz sprobowac z nafta i ja tez mysle zeby to zrobic- zalac na tloki nafty na pare dni byc moze pierscienie sa zalepione nagarem.Wlac nafte i zostawic na kilka dni a ubytki dolewac potem strzykawka ja odessac ,wymienic olej i filtr i moze cos sie poprawi.Wydaje mi sie ze to lepszy zabieg niz plukanka.A jesli idzie o olej to jak kupilem golfa ponad 10 lat temu to silnik byl zalany olejem 15w 40 a ja zmienilem na 10 w40 i uwazam zmiane na plus,nic sie nie stalo silnik ciszej zaczol chodzic i szybciej sie rozgrzewal .


indigo1975

Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

Re: Płukanka

Post autor: GrzechuPL » pn mar 23, 2020 01:54

Witam.
Ja robię płukankę przed wymianą i nic złego się nie dzieje.
Jeśli masz problem z olejem to możliwe że masz zapieczone pierścienie (jeśli w płynie chłodniczym nie ma oleju) to możesz zrobić jak kolega piszę trzeba zalać płyn bezpośrednio na tłoki i sprawdzić czy po około 30 minutach płyn przejdzie przez któryś tłok. Jeśli płyn przejdzie przez jakiś tłok to zalej jeszcze raz na ten tłok i potraktuj sprężonym powietrzem żeby płyn ładnie przeszedł przez pierścienie i je oczyścił gdzieś filmik o tym oglądałem ;) .
Co do samej płykanki to proszę filmik łysego



Protazy2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lut 12, 2020 14:11

Re: Płukanka

Post autor: Protazy2 » śr mar 25, 2020 13:59

Ja stosuję płukankę tec 2000 co 2-3 wymiany oleju i wszystko jak najbardziej na +, polecam sprawdzić



qwerty01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob paź 06, 2018 09:41

Re: Płukanka

Post autor: qwerty01 » pt kwie 17, 2020 07:44

Nafta. Najtańsze rozwiązanie. Jak sam będziesz robić to kup dwa filtry (tani filtron i coś dobrego - mann, knecht). Wymień filtr (na tani), przepłucz olej i znowu wymień filtr z olejem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości