Szarpanie na benzynie i gazie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bosskimarian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob mar 10, 2018 18:08
Auto: Volkswagen Golf

Re: Szarpanie na benzynie i gazie

Post autor: bosskimarian » czw lut 06, 2020 19:54

Witam ponownie , nie odzywałem się bo miałem nawał różnych spraw do ogarnięcia. Dzisiaj jeszcze raz na spokojnie porobiłem i przejrzałem różne logi z różnych grup i co się okazało mam jednak wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. Dla pewności podmienilem cewki i dalej występuje wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. Świecie nowe. Co mogłoby być przyczyną ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Szarpanie na benzynie i gazie

Post autor: marcin7x5 » czw lut 06, 2020 19:55

Elektryka, wtryskiwacze lub brak kompresji.



bosskimarian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob mar 10, 2018 18:08
Auto: Volkswagen Golf

Re: Szarpanie na benzynie i gazie

Post autor: bosskimarian » sob lut 08, 2020 19:27

Nadszedł finał moich problemów na golfem. Po wymianie wszystkich cewek, sprawdzeniu przewodów (rozwaliłem cała wiązkę , sprawdziłem polecenie między cewkami i ECU) postanowiłem jeszcze raz sprawdzić kompresję i co się okazało odkręciłem wszystkie świece i trzy z czterech okazały się uszkodzone (świece wymienione miesiąc temu na Denso K20TT). Uszkodzenie polegało na tym że powłoka ceramiczna pękła na każdej z trzech świec w jednym w dwóch miejscach. Wkręciłem na próbę stare świece i auto przestało szarpać. Jedynie co to jest trochę mułowate ale to przez to że tamte świece są już zużyte. Golf nie szarpie ani ja benzynie ani na gazie. Nie chce się już zastanawiać czemu są uszkodzone czy to moja wina czy wada fabryczna najważniejsze że auto już nie szarpie. Mam jeszcze jedno pytanie jakie świece kupić do tego auta przypominam 1.6 16v azd b+g , proszę o poradę.



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Szarpanie na benzynie i gazie

Post autor: myszazro » sob lut 08, 2020 20:35

Iskra 24G



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 6 gości