1.8t misfire/mokry tłok/czarna świeca

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
henio098
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt paź 27, 2006 17:19
Lokalizacja: Bytom

1.8t misfire/mokry tłok/czarna świeca

Post autor: henio098 » sob paź 19, 2019 21:55

Mam pytanie odnośnie problemu jaki widać w tytule. Zdaje sobie sprawę, że to pewnie będzie pęknięta głowica, albo upalony zawór lub coś podobnego ale na chwilę obecną będę musiał jeszcze chwile tak pojeździć a bardzo dręczy mnie ciekawość i na co konkretnie mogą wskazywać objawy. Będę bardzo wdzięczny za opinie kto na co obstawia.

Zaczynając od początku wygląda to tak: po odpaleniu na 'ssaniu' jest wszystko ok, na jałowych obrotach wypadają nierównomiernie pojedyncze zapłony, podczas jazdy jest raczej ok, pod obciążeniem pojedyncze szarpnięcia.
Jedna świeca jest delikatnie ciemniejsza i na tym samym cylindrze tłok jest lekko wilgotny.
Wiązka cewek przekopana jeden przewód masowy tylko miał pękniętą izolacje, zostało to naprawione i nie przyniosło żadnych zmian.
Uszczelki pokrywy zaworów są dobre, olej nie dostaje się do świec, fajki są suche/czyste/całe, cewki zamieniałem miejscami, ciągle wilgotny jest ten sam tłok.
Moduł cewek to jakiś zamiennik działa u mnie ok 3 lat od nowości zastanawiam się nad nim ale nie wiem jak go sprawdzić i też nie mam z kim podmienić ale pomyślę o tym.
Auto od wymiany oleju przejechało już ponad 10k kilometrów, oleju nie ubywa i jest wciąż przejrzysty. Nie wymieniam bo i tak czeka mnie otwarcie silnika.

Czeka mnie pomiar kompresji, chce go zrobić na zimno i na ciepło ale jestem ciekaw na co Waszym zdaniem wskazuje wilgotny tłok/sucha ale ciemna świeca? Czy to olej czy płyn czy paliwo?


VW Golf MK3 Variant 1.8 GL 1993r. Sprzedany.
VW Passat 3BG Variant 1.9 AVF 2002r. Skradziony.
VW Golf MK3 Variant 2.0 1996r. <3 @ 20VT
VW Golf MK3 Syncro 1.9t 1996r. <3 @ 24V

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: 1.8t misfire/mokry tłok/czarna świeca

Post autor: marcin7x5 » ndz paź 20, 2019 11:19

Może być nieszczelny wtryskiwacz...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości