[mk4] Luzy na lewarku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maniek1803
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 02, 2018 11:02
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Luzy na lewarku

Post autor: Maniek1803 » śr lip 25, 2018 19:38

Witam, sprawa wygląda tak, że mam luzy na lewarku skrzyni biegów. Przykładowo, po wbiciu 3 biegu i dodaniu gazu, lewarkiem patrafi szarpnąć. W dodatku czasami wbijając jedynke, wydaje sie jakby już weszła, ale trzeba zrobić mocniejszy ruch i jest takie "przeskoczenie". Dodam, że około miesiąca temu, robione było sprzęgło, wymieniane ?wybieraki? (Chodzi o te podłużne rurku przy skrzyni, które odpowiadają za wbijanie biegów), bo nie dało sie już praktycznie biegów wrzucać. Wymieniany był wysprzeglik i ogólnie coś tam jeszcze przy skrzyni. Wydaje mi się, że objawy te były już przed tymi wymianami, ale ciężko mi powiedzieć, bo jak napisałem, biegi ledwo wchodziły. Pytanie, czy to kwestia samego wyrobionego lewarka i np. tego "jabłuszka" pod mieszkiem, czy może coś bliżej skrzyni?
Jestem raczej zielony w tej sprawie, wiec liczę na podpowiedzi, zanim wyląduje u mechanika.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk4] Re: Luzy na lewarku

Post autor: muszkatobiasz » śr lip 25, 2018 22:53

zacznij od sprawdzenia poduszek skrzyni biegów a następnie wyłap luzy na wybieraku i tych cięgnach



Maniek1803
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 02, 2018 11:02
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Luzy na lewarku

Post autor: Maniek1803 » czw lip 26, 2018 00:38

Okej, tak też postaram się zrobić, podziękował



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości