Wymiana kolektora ssącego , slilnik nie wkręca się na obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafal1996ns
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 18, 2017 15:56

Wymiana kolektora ssącego , slilnik nie wkręca się na obroty

Post autor: rafal1996ns » śr sty 18, 2017 16:09

Witam mam problem z Golfem IV 1,4 benzyna + LPG. Niedawno przy odpalaniu go rano rozwaliło mi kolektor ssący a przy tym rurkę którą łączy zbiornik na płyn chłodzący z pompą wody . Nie wiem jaki był tego powód ale wybuchł przy pierwszym odpaleniu rano . Więc ściągnąłem uszkodzony kolektor i rurkę, wstawiłem nowy , wszystko podokręcałem uszczelniłem . Po wszystkim próbuje go odpalić , wszystko ładnie odpalił od strzała ale obroty falują , silnik chodzi nie równo jakby wgl nie chodził na jeden cylinder a przy naciśnieciu na pedał gazu obroty zatrzymują się przy 2tyś obrotów nie idzie nic wiecej . Sprawdziłem świece , kable , cewkę i wszystko jest ok . Jakiś pomysł co może byc nie tak ?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Wymiana kolektora ssącego , slilnik nie wkręca się na obroty

Post autor: pironet » śr sty 18, 2017 20:54

Moze rozrząd przeskoczył?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wymiana kolektora ssącego , slilnik nie wkręca się na obroty

Post autor: marcin7x5 » śr sty 18, 2017 21:03

Skoro strzeliło w kolektorze to mogło uszkodzić i przepustnicę i czujnik ciśnienia wkręcony w kolektor ale i również zawór paliwa czyli wszystko to co podłączone jest do kolektora. Sprawdź też zawór na etapie. On jest jednokierunkowy czyli puszcza tylko w stronę kolektora ale wtedy gdy jest sterowany czyli cyka.



rafal1996ns
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 18, 2017 15:56

Wymiana kolektora ssącego , slilnik nie wkręca się na obroty

Post autor: rafal1996ns » wt sty 24, 2017 08:29

Więc tak , podmieniłem przepustnice . Nic to nie dało , dalej taki sam problem . Wymieniłem też czujnik spalania stukowego i czujnik ciśnienia w kolektorze , który jest wpinany bezpośrednio do niego na dwa piny . Ale dalej chodzi jak chodził . Jakieś pomysły ? Nie sprawdzałem jeszcze co prawda rozrządu ale niedawno go wymieniałem jest nowy dlatego wątpie , że mógłby przeskoczyć . Mógł pójść zawór



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Wymiana kolektora ssącego , slilnik nie wkręca się na obroty

Post autor: brzozkalbn » wt sty 24, 2017 11:21

A nie trzeba robić adaptacji przepustnicy po jej odłączeniu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości