Silnik gaśnie po odpaleniu 2.0 azj

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VW_Misza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 01, 2016 18:44

Silnik gaśnie po odpaleniu 2.0 azj

Post autor: VW_Misza » czw gru 01, 2016 19:06

Cześć, miesiąc temu kupiłem Borę 2.0 azj z gazem. Problem od początku: na zimnym silniku zapala, chce wskoczyć na obroty ssania i momentalnie gaśnie. Drugie odpalenie - wszystko jest już ok, wprawdzie obroty utrzymuje na poziomie 860-900, ale nie gaśnie. Przejrzałem już masę postów, niestety nie znalazłem podobnego przypadku.
Na ciepłym silniku jest ok. Co było zrobione:

- VAG - zero błędów
- wymienione wszystkie filtry, świece, przewody
- po odłączeniu czujnika temperatury pali od strzała, ale obroty nadal 860-900. Czujnik jest sprawny, sprawdzałem na Vagu i rezystancję. To zapalanie bez czujnika to moim zdaniem efekt większej dawki, czujnik raczej nie jest winowajcą.
- po odpięciu przepływki - sytuacja jak przy czujniku temperatury.
- po odłączeniu pompy wtórnego powietrza - jest super, na zimnym po nocy pali od strzała, obroty ssania ok 1050-1200, na ciepło też super. Jednak jak przestygnie z 5h to problem pozostaje.
-po odłączeniu gazu (chciałem wykluczyć problem podwójnego zasilania) problem pozostaje i dalej gaśnie. Gaz nie jest tu raczej problemem.

Przepływka sprawdzona pod obciążeniem, ma charakterystykę liniową, może trochę za małą bo przy 6000 obr ma 84g, ale auto idzie raczej ok.

Brak mi już pomysłów, proszę o pomoc. Zastanawia mnie wpływ pompy powietrza wtórnego na zapalanie.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Silnik gaśnie po odpaleniu 2.0 azj

Post autor: pinstonvw » pt gru 02, 2016 21:21

Pompa powietrza wtórnego nie uruchamia się w momencie zapalania silnika tylko chwilę po rozruchu. Także raczej jej wpływ nie ma tu nic do znaczenia. U mnie przykładowo było tak, że przy zimnym silniku bez pompy auto chodziło jakby tylko na dwa cylindry. Przegazowanie i utrzymywanie na lekko wyższych obrotach załatwiało sprawę. W drugim aucie oprócz "checka" autko jeździło bez sprawnej pompy. Problem leży gdzie indziej. Sprawdzałeś czujniki położenia wałka rozrządu, bądź czujnik położenia wału?


...

VW_Misza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 01, 2016 18:44

Re: Silnik gaśnie po odpaleniu 2.0 azj

Post autor: VW_Misza » sob gru 03, 2016 20:51

Masz racje, ze z ta pompa to pewnie przypadek. Czujniki walu i walka sprawdzilem narazie wzrokowo, czyli mozna powiedziec ze nie sprawdzilem :) Tez zastanawialem sie nad tymi czujnikami. Macie jakis pomysl na sprawdzenie tych czujnikow poza oscyloskopem? ( wiem, ze ta metoda jest najbardziej pewna oczywiscie)



slawko-syncro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 09, 2010 22:04

Re: Silnik gaśnie po odpaleniu 2.0 azj

Post autor: slawko-syncro » sob maja 18, 2019 22:13

Witam,
Czy problem z odpaleniem jak w powyższym wątku udało sie rozwiązać? Mam dokładnie taki sam problem w moim AZJ.
Z góry dziękuję za odpowiedz.



olgiert111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 22:07
Lokalizacja: Jawor
Auto: Bora 2.0 4motion 2000
Silnik: AZH

Re: Silnik gaśnie po odpaleniu 2.0 azj

Post autor: olgiert111 » pt sty 27, 2023 23:28

Co było przyczyną w/w objawów?
Mam to w Borze AZH
Obrazek


Po skasowaniu i jeździe kilka dni „w miarę” powrót problemu

Obrazek



olgiert111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 22:07
Lokalizacja: Jawor
Auto: Bora 2.0 4motion 2000
Silnik: AZH

Re: Silnik gaśnie po odpaleniu 2.0 azj

Post autor: olgiert111 » czw lut 02, 2023 18:02

Już rozwiązane
Winna odma. Oprócz niej może być elektrozawor uszkodzony od opar na filtrze węgla aktywnego, zapobiegawczo tez wymieniony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości