Check - błędy silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcinwrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 13, 2015 20:25

Check - błędy silnika

Post autor: marcinwrk » wt paź 13, 2015 20:33

Witam, od dłuzszego czasu swieci mi sie check, dzisiaj sprawdzilem na komputerze co to za blędy, wyskoczyło ich kilka.
Model Auta, Golf 4 1.6 16v
P0204 - bład przepływu
P1178 - czujnik tlenu liniowwy/natężenie prądu
P1183 - Czujnik tlenu liniowy napięcie w..(dalej nie wiem)
P1196 - Obwód grzałki sondy lambda bank 1
P1570 - Sterownik Silnika

Oczywiscie auto chodzi normalnie, jezdzi, skręca, nic sie z nim nie dzieje, nie skacze po obrotach, chociaz skakał, ale byłem u mechanika i wymienil cewke 2 i 4 cyl( nie jestem pewien czy o cewke chodzilo bo nie pamietam, dosyc dawno bylo) i jest wporzadku, na rozgrzanym motorze nic sie nie dzieje. Czy te błędy moga wskazywac na to ze cos sie ma dziac? Czy se tak wyskoczyly bo nie mialy co robic ?. Jestem Laikiem w tych sprawach, wiec prosze o wyrozumiałość i o drobną pomoc. Dziękuje i pozdrawiam ; )



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Check - błędy silnika

Post autor: mka 3 » wt paź 13, 2015 23:17

marcinwrk, witam tego pierwszego błędu nie mam w książce , pozostałe to błędy 1178, 83, 96 sa związane z sonda i prawdopodobnie jest uszkodzona . błąd 1570 Zablokowany komputer sterujący pracą, jest to związane z immobilisera a sterownikiem silnika trzeba je na nowo dopasować wiec bez kompa się nie obejdzie .



marcinwrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 13, 2015 20:25

Check - błędy silnika

Post autor: marcinwrk » śr paź 14, 2015 00:17

Uh, czyli mus to mus kupić nową sonde. Czy uszkodzona sonda bardzo wpływa na moc silnika czy na coś ? Bo nie bardzo ogarniam ;/ Autko normalnie odpala jezdzi, pomimo mrozów, to juz tak 2 lata z tym smigam, przyznam sie, jakos zapominałem o tym rażącym w oczy checku. Ale teraz mi to cholerstwo spokoju nie dało i musiałem sprawdzic co tam sie odwala pod tym checkiem. Widac mała niespodzianka ! :D Immobilajser hm, dziwne, nic nie bylo kombinowane, procz tego ze sie sam alarm załączył, bo musiałem drzwi wymienic i przeciaąłem wiazke kabli i mi sie uzbroil, przyszedł gość i wyłączył( nie wiem czy to sie ma do imobisajlera). tak to spokoj az do dzisiaj, nei wiem co moze byc grane. Ale zoabczymy po wymiane sondy :)
Błąd przepływu to EGR, był czyszczony ostatnio, bo falował na obrotach na rozgrzanym i czasem na zimnym. Dzisiaj chodzi normalnie, obroty wporzadku.
Bardzo cenne informacje mi podałeś ;) Dziękuje Ci bardzo ;)



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Check - błędy silnika

Post autor: mka 3 » śr paź 14, 2015 09:38

marcinwrk, uszkodzona sonda to większe spalanie paliwa komputer nie koryguje dawki paliwa, rozmawiamy o sondzie przed katalizatorem , bo sa dwie. ale co ci gościu wyłączył , przy wymianie drzwi kable zostały naprawione? sprawdz bezpieczniki 10, 09, 34



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Check - błędy silnika

Post autor: stonefree » śr paź 14, 2015 11:54

mka 3 pisze:błąd 1570 Zablokowany komputer sterujący pracą, jest to związane z immobilisera a sterownikiem silnika trzeba je na nowo dopasować
Błąd występuje np przy jednorazowym braku komunikacji licznika z transponderem kluczyka . Bym się tutaj tak nie gorączkował. Pozostałe błędy trzeba skasować, sprawdzić które wracają, w razie konieczności sprawdzić złącza, itd itd.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości