Szarpie przy odejmowaniu gazu i ciężko wchodzące biegi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xavi_av
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 15:11

Szarpie przy odejmowaniu gazu i ciężko wchodzące biegi

Post autor: xavi_av » wt paź 13, 2015 00:33

Witam. Mam kolejny problem z moim mk4 1.6 AKL.

Podczas odejmowania gazu szarpie samochodem, podczas dodawania zdarza się pojedyncze szarpnięcie. Muszę naprawdę szybko zmieniać bieg żeby do tego nie doszło. Wcześniej nie było to tak odczuwalne. Teraz nawet na 5 biegu przy odpuszczeniu zaczyna szarpać. Im wyższy bieg tym szarpanie jest mniejsze.
Drugim moim problemem są ciężko wchodzące biegi. Naprawdę czasem trzeba się namęczyć. Najgorzej jest z 1, 2 i 4 biegiem.
Jakie mogą być przyczyny i jak to naprawić ? Oczekuję na szybką odpowiedź.



Awatar użytkownika
eMKaIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 13:29

Szarpie przy odejmowaniu gazu i ciężko wchodzące biegi

Post autor: eMKaIV » wt paź 20, 2015 07:33

Kolego miałem podobny problem w swoim 1.4 AKQ jeśli chodzi o to szarpanie i u mnie okazało się że to była wina cewki zapłonowej. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Może u Ciebie też problem leży w układzie zapłonowym.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Szarpie przy odejmowaniu gazu i ciężko wchodzące biegi

Post autor: stonefree » wt paź 20, 2015 10:31

Problem pierwszy może być związany z przepustnicą lub zaworem EGR. Z czynności mało kosztownych dobrze byłoby umyć przepustnicę i zrobić adaptację. Jeżeli to nie poskutkuje, można spróbować odłączyć zawór EGR, tzn zdjąć na próbę rurkę podciśnieniową z zaworu. Problem drugi - zdarza się po myciu silnika, że piasek dostaje się pomiędzy kulki dźwigienek a plastikowe łączniki. Trzeba porozpinać wszystkie ruchome elementy pomiędzy dźwignią zmiany biegów a skrzynią i spróbować je oczyścić i nasmarować smarem silikonowym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość