Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » czw maja 29, 2014 19:51

Ok, silnik to 1.8 bez turbo czyli AGN. Myślałem, że do wymiany mam sprzęgło, bo auto kiepsko przyspieszało. Po wymianie w serwisie auto zaczęło mega szarpać podczas ruszania (przy zmianie biegów problem nie występuje). Przy ruszaniu z miejsca wszystko drży. Jednak jeśli dodam więcej gazu samochód rusza w miarę ok.
Po rozgrzaniu silnik przymula, jakby to 1.4 było pod maską. Mam LPG, ale nie ma różnicy na jakim paliwie jadę objawy są identyczne. Przy ruszaniu kiedy dodam za mało gazu silnik szarpie i obroty bardzo spadają, zdarzyło się parę razy, że zgasł.

Po podłączeniu do kompa wywala błąd Halla(zwarcie do masy 00515), 2 błędy z przepustnicą (17973 i 17967 których wcześniej nie było a pojawiły się po czyszczeniu przepustnicy której nie mogę teraz zaadoptować), i lambda (16514 Intermittent).
Błąd Halla o ile się nie mylę będzie zawsze przy wyłączonym silniku się pokazywał.

Więc czy całą winę mogę zwalić na przepustnicę? Rozebrałem ją jeszcze raz, żadnych uszkodzeń czy brudu w elektronice na potencjometrze.

Jakieś podpowiedzi co mogę jeszcze sprawdzić? Jak nastawić przepustnicę i czemu może tak szarpać. Czy to poduszki mogą być? Silnik odpala na styk, nie bierze nic oleju ani płynu chłodniczego.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » sob maja 31, 2014 11:20

Pomysły?



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Re: Odp: Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: xxMAXIMxx » ndz cze 01, 2014 08:35

Ja bym stawiał na sondę lambda. Pozostałe elementy nie mają dużo wspólnego z temperaturą. Odłącz ją i zobacz co się stanie. Wpadnie w tryb awaryjny i wywali błędy ale zacznie w miarę normalnie jechać to będzie to.

Wysyłane z mojego GT-S7710 za pomocą Tapatalk 2


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » ndz cze 01, 2014 16:32

Błąd z sondą był od zawsze a dopiero po zmianie sprzęgła pojawiło się szarpanie. Wyeliminowałem sprzęgło, poduszki ponieważ na zimnym wszystko działało dzisiaj idealnie (ale mały odcinek zrobiłem i ledwo co do 90 stopni się nagrzał ale nawet wtedy się szarpanie nie pojawiło).

Czyli jest to jakiś błąd sporadyczny, nie wiem, może przepustnica się ustawiła czy coś? Potestuję i dam znać.



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: tomcio06750 » ndz cze 08, 2014 10:06

skasuj wszystkie błędy i zrób jakieś 100 km na samej PB i zobacz jak będzie autko się zachowywało bo problem może leżeć gdzie indziej



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » ndz cze 08, 2014 20:23

Chyba nie ma sensu takiego testowania, bo szarpie i na PB i na LPG po rozgrzaniu.



Awatar użytkownika
DjSpot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 22, 2011 21:57
Lokalizacja: Zabrze
Auto: VW Touran
Silnik: BMN

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: DjSpot » ndz cze 15, 2014 22:37

Jak nie rozwiązałeś jeszcze problemu to sprawdź czy masz płyn hamulcowy.
W czasach gdy miałem golfa 4, co prawda z 1.4 pod maską, to miałem to samo, drżał cały przy ruszaniu.
Mechaniory rozkładały łapy, a co się okazało, że brakowało płynu hamulcowego, bo wysprzęglik był zasilany płynem hamulcowym.
Pozdrawiam :pub:


Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » pn cze 16, 2014 00:58

Płynu pełno, sprawdzałem ostatnio nawet. Ale wydaje mi się, że hamulce inaczej pracują ostatnio, jakby pedał dalej trzeba było wcisnąć(klocki i tarcze prawie nowe, płynu nie ubywa). Ale sprawdzę ten trop jak odzyskam auto, aktualnie pozbawił mnie go jakiś sierściuch co przegryzł przewody paliwowe;/



Wizu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 14, 2014 11:56

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Wizu4 » pn cze 16, 2014 09:59

Błędy przepustnicy nawet po wykasowaniu? Sprawdź czy pomiędzy przepustnicą, a EGR nie dochodzi lewe powietrze. Sprawdź samo EGR - może być zanieczyszczone lub po prostu padło. Ogólnie tak czy siak jak masz możliwość to podmień jeszcze Halla lub jak dorwiesz po taniemu wymień go. Przy tych błędach auto nie będzie miało prawo normalnie chodzić. Swoją drogą, ma parkinsona jak jest na biegu jałowym? A jak jedziesz to pracuje równo?
Jeszcze możesz tak z przekory sprawdzić czy masz szczelny korek oleju, no ale przy tych błędach stawiałbym na te części. Jeżeli masz jakiegoś znajomego mechanika to spróbuj podmienić samą przepustnice pod 1.8.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » pn cze 16, 2014 14:20

Błędu przepustnicy nie da się wykasować nawet (tylko zdejmując klemę z akku). Postaram się ją jeszcze raz rozkręcić, sprawdzić wszystkie połączenia, może linka gazu jeszcze do delikatnego naciągnięcia(ale to chyba błędu by nie wywalało).

Hall ma błędy sporadyczne- raz na 2 miesiące auto zgaśnie, raczej wykluczam go ale nie zapominam o nim(wyciągnę, wyczyszczę, posprawdzam go jak będę miał czas).

EGR sprawdzę i wyczyszczę jak tylko odbiorę auto.

Korek idealny stan, szczelny.

Ogólnie auto ma osiągi jak w książce, czasem staje się po prostu mułowate. Żadnych innych problemów nie ma, żadnego płynu nie bierze, spalanie ok, odpala na styk, gaz perfekcyjny. Tylko żeby to szarpanie na ciepłym silniku zniknęło. Serwis mówi, że to sprzęgło po rozgrzaniu może się ocierać, ale coś w to wątpię.



Awatar użytkownika
DjSpot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 22, 2011 21:57
Lokalizacja: Zabrze
Auto: VW Touran
Silnik: BMN

Re: Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: DjSpot » pn cze 16, 2014 23:22

Eyk88 pisze:Błędu przepustnicy nie da się wykasować nawet (tylko zdejmując klemę z akku). Postaram się ją jeszcze raz rozkręcić, sprawdzić wszystkie połączenia, może linka gazu jeszcze do delikatnego naciągnięcia(ale to chyba błędu by nie wywalało).

Hall ma błędy sporadyczne- raz na 2 miesiące auto zgaśnie, raczej wykluczam go ale nie zapominam o nim(wyciągnę, wyczyszczę, posprawdzam go jak będę miał czas).

EGR sprawdzę i wyczyszczę jak tylko odbiorę auto.

Korek idealny stan, szczelny.

Ogólnie auto ma osiągi jak w książce, czasem staje się po prostu mułowate. Żadnych innych problemów nie ma, żadnego płynu nie bierze, spalanie ok, odpala na styk, gaz perfekcyjny. Tylko żeby to szarpanie na ciepłym silniku zniknęło. Serwis mówi, że to sprzęgło po rozgrzaniu może się ocierać, ale coś w to wątpię.
Skoro czasem staje się mułowate, może spróbuj zmienić stację benzynową.


Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » wt cze 17, 2014 01:54

Czasem- tego samego dnia co działało tak jak trzeba jest też mułowate. Na tym samym baku napierdziela a po rozgrzaniu często trochę przymula.

Jakie skrzynie do AGN były montowane?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: Eyk88 » śr cze 18, 2014 15:28

Zauważyłem, że kiedy auto jest mułowate przy ruszaniu z miejsca spadają obroty i po chwili wracają na właściwy poziom. Tak to obroty perfekcyjne podczas jazdy już.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Mała moc po rozgrzaniu i szarpanie przy ruszaniu.

Post autor: pironet » śr cze 18, 2014 21:27

a jak przepływka?ja bym pojeżdził na bp i popatrzyl co wywali.przepustnica sie nie adaptuje jak tyle błędów jest


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości