[mk3] [mk3]Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

metrix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 28, 2018 23:25
Auto: Volkswagen Golf

[mk3] [mk3]Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

Post autor: metrix » czw maja 31, 2018 19:54

Temat większości pewnie znany, tzn. niskie ciśnienie oleju, zakładam nowy temat, ponieważ nie mogłem nigdzie znaleźć rozwiązania mojego problemu, mówię również o innych forach, a więc do rzeczy.

Gdzie znajduje się czujniku niskiego ciśnienia i jaki ma kolor? Czujniki wysokiego ciśnienia (jezeli to w ogóle ten co myślę, ale miejsce się zgadza) jest niebieski

Pacjent Golf 3 1.4 60KM rok 1997, kod silnika AEX, świeci się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przy niskich obrotach, na ciepłym silniku (przy około 1000obr/min i więcej kontrolka już się nie pali). W miarę możliwości prosiłbym również o zdjęcia jak wygląda oraz gdzie się znajduję się (czujnik możecie dać np. w kółko)



tdu1705
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 12:37

[mk3] Re: [mk3]Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

Post autor: tdu1705 » pt wrz 14, 2018 22:00

Z tego co pamiętam to w AEX masz w tym samym miejscu co w AEE. Pod filtrem powietrza jest niebieska wtyczka, ona jest od niskiego ciśnienia, od wysokiego te silniki nie mają ;) sprawdź jakie masz ciśnienie oleju jak się świeci



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk3] Re: [mk3]Niskie ciśnienie oleju przy niskich obrotach, kod AEX

Post autor: Mavrick » sob wrz 15, 2018 11:55

Proponuje najpierw sprawdzic manometrem jakie masz cisnienie bo byc moze nie jest to wina czujnika a pompy. Przy 2000 obrotow powienienes miec min 2 bary (temp 80 stopni).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości