1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: kotikgolf » wt cze 19, 2012 16:24

Witam,

Nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc zakładam swoj temat; Od paru dni mój golf 3 1.6 AEE podczas jazdy ma problemy z przyśpieszeniem, a mianowicie wcześniej za nim zaczął sie dławić zaobserwowałem że na biegu jałowym falowały delikatnie obroty(na zimnym silniku, a jak sie zagrzal to przestawało)Teraz ustało to calkowicie, lecz zaczął właśnie jak by sie dławić(nie wkręca się na obroty) czuć juz na jedynce przy mocnym dociśnięciu pedału przyśpieszenia ze szarpie i to wszystko na niskich obr. tak do 3000 bo potem już ciagnie dobrze....czasem go przymuli ale się wykręci, a czasem jest problem zeby ruszyć ze świateł bo obroty nie rosna...przy czym wydaje odgłos jak by "pluł" z rury...Juz nie wiem co to może być..wymieniłem filtr powietrza,dolałem środek do czyszczenia wtrysków STP,i zakleiłem dziurawy wąż odmy,który wchodzi do airboxa.Pomocy....!!!


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

Re: 1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: kotikgolf » czw cze 21, 2012 13:43

Pomoże ktoś ?? Jest to bardzo uciążliwe i źle się z tym jeździ...Możliwe że padło coś z przepustnicy lub jest zabrudzona?? co myślicie o tych sprejach do czyszczenia przepustnic??


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

Awatar użytkownika
PatrykMarshal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 09, 2011 18:52
Lokalizacja: EZG H***

1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: PatrykMarshal » ndz cze 24, 2012 00:07

Witaj kolego miałem tą samą sytuacje w moim MK3 też silniczek AEE,ale tylko gdy miałem odłączoną przepustnice. Na zimnym silniku przy przyśpieszaniu silnik szarpał(do 3tys.obr) natomiast gdy się rozgrzał wszystko w miarę grało. Ale przy obciążeniu np. pod górkę było czuć lekkie szarpanie i na postoju obroty falowały.Pomogła wymiana przepustnicy.
Proponuje zdiagnozować VAG'iem silnik, możliwe też że to tylko filtr paliwa który woła o wymianę.Golfik smiga na LPG? na początek na spokojnie proponuję zobaczyć w jakim stanie są przewody, świece i aparat zapłonowy.
Pozdravwiam.



kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

Re: 1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: kotikgolf » pn cze 25, 2012 09:31

Też myśle wymienić filtr paliwa, bo dawno tego nie robiłem...na zimnym rzeczywiście bardziej szarpie,wystraszyłeś mnie z tą przepustnicą nie wiesz w jakich cenach chodzą i jak sprawdzic czy jest dobra?? Nie mam LPG tylko benzynka.


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

Awatar użytkownika
PatrykMarshal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 09, 2011 18:52
Lokalizacja: EZG H***

1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: PatrykMarshal » pn cze 25, 2012 19:44

Jeżeli chodzi o przepustnice... :hmm: w temacie pisałeś że zakleiłeś dziurawy wąż od odmy możliwe że przepustnica też się zabrudziła, ale jak bardzo to zależy jak długo jeździłeś z tym dziurawym wężem. Może ten temacik pomoże link--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297690" onclick="window.open(this.href);return false; warto przynajmniej spróbować ;)



kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

Re: 1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: kotikgolf » czw cze 28, 2012 22:01

a więc tak..wymieniłem filtr paliwa przeglądnąłem świece(suche,brunatne) wyczysciłem kopułke i palec...dalej to samo a nawet gorzej


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

Awatar użytkownika
PatrykMarshal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 09, 2011 18:52
Lokalizacja: EZG H***

1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: PatrykMarshal » czw cze 28, 2012 23:38

A patrzyłeś czy mocno są zużyte elektrody świec, kopułka, palec i czy któraś ze świecy nie ma przebicia? skoro już ruszyłeś te elementy i pogorszyło się, może podmień kopułkę wraz z przewodami na inną sprawną. W najgorszym wypadku może coś z cewką zapłonową się dzieje.
A jak z jazdą jest słaby i czy przy stałej prędkości też przerywa czy tylko podczas przyśpieszania?



kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

Re: 1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: kotikgolf » sob cze 30, 2012 13:04

świece ok,musze w nocy zobaczyć na kable czy nie ma przebicia a cewka była wymieniana w zimie tego roku..co zauważyłem to auto się normalnie rozpędza, gdy dodaje się delikatnie gazu,bo jak sie dociśnie mocniej to wtedy właśnie przerywa,kaszle i go muli tak do 2500 obr.a potem moge w podłoge i ciągnie i nie czuje jakiś większych ubytków mocy..w poniedziałek jestem umówiony na komputer także napisze co tam wyszło.


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

MAW68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lis 29, 2005 14:09
Lokalizacja: Lublin

1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: MAW68 » pn lut 04, 2013 23:18

kotikgolf napisz jaka była usterka?
Mam bardzo podobny przypadek z moim autkiem (1.6 AEA 75 KM). Kable, świece, kopułka OK. A na benzynie im dłużej jadę - tym gorzej jedzie. Dławi się, szarpie, nie mogę ruszyć na skrzyżowaniu. Na gazie w ogóle nie ma mowy o jeździe. Gaz do dechy, a on zwalnia...
Od 30 czerwca 2012 już chyba ustaliłeś, co bolało Twój samochód?


Pozdrawiam
Marek W.

kotikgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt maja 15, 2009 22:54
Lokalizacja: Jasło

1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: kotikgolf » pn wrz 22, 2014 10:48

lekko po czasie...no ale :P przyczyną był zabrudzony filterek(siateczka) na pompce paliwa w zbiorniku paliwa, wyczyszczenie pomogło, ale za chwilę padła pompka...zmieniłem i było wszystko okej :) Pozdrawiam


Joker 1.6 AEE i GTI 2.0 2E

DestinyGuy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 08, 2016 22:06

Re: 1.6 AEE Dławi sie, szarpie...

Post autor: DestinyGuy » pn sie 08, 2016 22:18

Witajcie
Jestem swierzakiem ale znalazłem rozwiązanie tego problemu ( u mnie urósł do skali skoków obrotów między 200 a 3000).
1. Idziecie ubezpieczyć swojego ukochanego golfika 1.6 AEE, polecam porządne AC.
2. Trzeba go dobrze umyć, wypolerować, polecam wunderbauma.
3. Przytulmy nasze kochane, czyste autko.
4. UWAGA, WAŻNE!!! Pasy!!!.
5. Rozpedzamy się i wbijamy w słupa, drzewo, cokolwiek co rozpieprzy w drobny mak ten cholerny silnik i jego wszystkie dolegliwości.
Tego silnika nie da się naprawić, mam już trzecia przepustnice, mało rozgarnięty mechanik w kółko wymieniał wszystkie trzy w nadziei że coś się zmieni, połowa komory silnika została wymieniona i dalej problem, jak wciskam hamulec rosną mu obroty, polecam swapa, AEE nadaje się najwyżej na stolik do kawy...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości