Silniczek krokowy ABF

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Silniczek krokowy ABF

Post autor: Marioo » śr lut 08, 2012 10:45

To jest na 100% ten sam czujnik, który wymieniałem kilka miesięcy temu, kupiłem nowy z aso, wskazania na vcds-ie są poprawne temperatury, więc on jest sprawny. ale dzięki za pomoc :pub:

Dzisiaj zamontowałem ponownie "krokowca" po całonocnym moczeniu w benynie ekstrakcyjnej i nie ma poprawy, ale znalazłem pewne miejsce w którym mogła byc nieszczelność w dolocie. wyjście z rury dolotu do " krokowca", tam było nieszczelnie, co prawda nie jestem przekonany, że mogło to mieć wpływ ale zobaczymy.
Podciśnienie do MAP jest ok, przy dolocie innych nieszczelności na oko i słuch nie stwierdziłem.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Silniczek krokowy ABF

Post autor: Marioo » śr lut 08, 2012 12:08

Nastała pewna nowość:)
Po zamontowaniu ponownie uszczelnionego dolotu, nie wiele się poprawiło:(
Zacząłem bawić się vcds-em, po wejściu w któreś z kolei, bloki pomiarowe, silnik nagle spadł z obrotów i trzyma 830 teraz, siedziałem w nim dobre 20 minut, odpalałem gasiłem, gazowałem puszczałem gaz itp, i na razie jest ok, zobaczymy jak pojadę do pracy co się będzie działo w drodze.
Dodatkowo zaczął ładnie schodzić z obrotów, wcześniej schodził dość powoli i zatrzymywał się na chwilę na 1200 (jeżeli w ogóle schodził na wolne obroty), teraz obroty spadają natychmiast na wolne i tak zostają.
Oby już się nie popsuło, może miał wpływ ten nieszczelny dolot, a dopiero po chwili pracy zaczął "łapać", że nieszczelności już nie ma :elegant: :elegant:
Dzięki wszystkim.
Wieczorem napiszę czy jest ok czy dalej wariuje.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Marko16v
Dr Swap
Dr Swap
Posty: 451
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:39
Lokalizacja: Zabrze

Silniczek krokowy ABF

Post autor: Marko16v » śr lut 08, 2012 14:22

Marioo, No to git, czekamy na relacje :bigok:


Mk3 ABF, Mk2 1.6D, Vento 2.8 VR6, Mk2 1.8 RP - było, mineło...

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Silniczek krokowy ABF

Post autor: Marioo » śr lut 08, 2012 14:36

Marko16v pisze:Marioo, No to git, czekamy na relacje :bigok:
Dojechałem do pracy i jak narazie ładnie trzyma ok 800 obrotów, nie faluje, ładnie się wkręca,
chyba jednak to była ta nieszczelność drobna.
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Jak się coś zmieni to dam znać:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości