Źle pracuje na benzynie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomekg1313
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:08
Lokalizacja: lubelskie

Źle pracuje na benzynie.

Post autor: Tomekg1313 » sob sty 14, 2012 09:35

Witam wszystkich na forum! Mam golfa III 1.8 AAM +LPG. Od dłuższego czasu męczę się z moim golfem. Zaczęło się od tego, że nie chciał chodzić na benzynie to wymieniłem pompę paliwa. Okazało się., że dalej nie chodzi to miałem możliwość podmiany kompa no to wymieniłem i zaczął normalnie chodzić. Z ciekawości z powrotem mojego starego kompa podłączyłem i też super chodził. To ja zadowolony i tak jeździłem, ale coraz częściej działa się ta sytuacja, że na początku prycha, przerywa na benzynie a potem w ogóle nie chodzi. Po odłączeniu kompa przez jakiś czas jest dobrze a potem znowu sytuacja się powtarza. Podłączałem pod vaga i zero błędów.

Obecnie nie chce odpalić na benzynie od razu tylko za 3 razem. a po około tygodniu dwóch zaczyna znowu źle pracować na benzynie.

Czyli pompa, wtryskiwacz są dobre. Wymieniałem przekaźnik od gazu i dalej to samo.

Czy ktoś na forum miał taki przypadek? Może macie jakieś rady?



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Źle pracuje na benzynie.

Post autor: mishabest » sob sty 14, 2012 17:28

Typowe, było wiele razy, zależy jaką masz instalację gazową,pomoże albo zmiana emulacji sondy, albo przekaźnik do resetu kompa. Przy jeździe na lpg rozjeżdza się adaptacja benzyny i stąd problem.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Tomekg1313
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:08
Lokalizacja: lubelskie

Źle pracuje na benzynie.

Post autor: Tomekg1313 » sob sty 14, 2012 20:30

Dzięki wielkie o taką odpowiedz mi chodziło. Instalacja jest raczej 2 generacji i ma już 10 lat. Właśnie o tym przekaźniku czytałem, wymieniłem go, ale to nic nie dało. A ten przekaźnik to musi być konkretnego modelu? Założyłem obecnie identycznym układzie wsówek takich samych parametrach tylko boscha. A o tej emulacji poczytam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Źle pracuje na benzynie.

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 15, 2012 01:01

Przekaxnik który wymieniłeś jest od przełączania zasilania z LPG na benzynę i odwrotnie. A tu chodzi o przekaźnik odcinający stały plus od sterownika silnika. Pomaga robiąc sterownikowi reset przy każdym zgaszeniu silnika i o tym sobie doczytaj


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości