Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MaruW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 07, 2009 12:39
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: MaruW » pn lis 14, 2011 16:45

Witam !
Szukałem pomocy na wielu stronach lecz nic nie znalazłem,postanowiłem Was zapytac o rade :),Ja jak i moi mechanicy nie potrafią dojść co dolega mojej golfinie także licze na waszą pomoc oraz bede baardzo wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi :)

A wiec tak odpalam autko normalnie jade bo jade ale po okolo 10-15min jazdy samochod zaczyna sie dusić (np trzyma sie 2tys a gaz mam w podlodze) dopiero gdy puszcze gaz i powolutku mu dodaje gazu lub cyklicznie poprzez naciskanie i puszczanie,zaczyna sie odmulac lecz po jakims krotkim czasie znow to samo sie dzieje az wkoncu gasnie,nastepnie sa problemy z odpaleniem,lecz gdy troszke ostygnie to znowu normalnie jeździ ale znowu minie 10-15-20min i powtórka....Ehhh nie wiem juz co mam robic

W samochodzie bylo wymieniane :
-czujnik temp
-cewka
-ECU (bo niedalo sie go podpiac,VAG go nie wykrywal)
-świece
-kable
-podmienialismy wtrysk (jednopunkt)


Golfik 1.8 benz+gaz (z gazu wogole nie korzystam) 93r,VAG nie wykrywa bledow ;/

Za błedy przepraszam

Bćde bardzo wdzięczny za pomoc :)

ajć oraz Filtr paliwka oraz pompka tez byla robiona,kopulka,palec rowniez :)



JohnnyB1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:34

Re: Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: JohnnyB1 » pn lis 14, 2011 17:43

Stawiam na czujnik położenia wału (skoro masz jednopunkt to pewnie abs lub aam). Te części kochają robić problemy na ciepłym silniku, najczęściej jednak go unieruchamiając całkowicie.



MaruW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 07, 2009 12:39
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: MaruW » pn lis 14, 2011 19:06

a jakie są koszta wymiany takiego gadzetu ?? :) Dzieki Wielkie



ice beer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 14:30

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: ice beer » śr lis 16, 2011 12:33

Ok 120 zł z robocizną u mechanika. Jest to czujnik HALLA i polecam oryginał. Tylko dziwi mnie ,że nie widać żadnych błędów. A pompka paliwa ci się nie wiesza? Robiłeś ją znaczy wymieniłeś na nową?



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: trollu » śr lis 16, 2011 13:53

Hall to nie czujnik położenia wału, błędów nie będzie wywalać, tzn halla zawsze pokaże na zgaszonym silniku. ja mi padał czujnik położenia wału to przy próbie odpalenia VAG ( a co za tym idzie ECU) nie widział obrotów silnika, w przypadku halla może być tak samo. chinoli nie opłaca się kupować, lepiej sprawną używkę. co do wymiany - u Ciebie będzie trzeba ustawiać zapłon bo do wymiany halla trzeba wyciągnąć aparat zapłonowy. u mnie wymiana trwała jakieś 15min


Obrazek

MaruW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 07, 2009 12:39
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: MaruW » śr lis 16, 2011 17:12

no juz zakupilem cały aparacik zapłonowy od kumpla bo mial pudło z tyłu i goni go na części,jade za 30min do kumpla mechanika wymienimy ten czujnik i napisze wam czy chodzi czy dalej bez zmian :) Tak pompka paliwa jest nówka sztuka,Dzieki jeszcze raz za odpowiedzi


jednak to nie hall ;/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: Paweł Marek » śr lis 16, 2011 20:14

Sprawdź jakie efekty da reset ECU. Posprawdzaj zasilanie pompy paliwa, tu trzeba się uczulić na modyfikacja zakładane czasem przy LPG mające na celu odcięcie zasilania pompy w czasie jazdy na gazie - jest to przekaźnik dodatkowy który mógł się zepsuć. No i jeszcze kwestia odcięcia wtryskiwacza benzyny tez mogło się zepsuć.
Oczywiście opisałem się niepotrzebnie jeśli problem występuje tylko na LPG albo na obu paliwach. Takie informacje musisz pisać, bo jeśli kłopot jest na obu paliwach to rzecz pewnie tyczy się jednak układu zapłonowego albo okablowania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MaruW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 07, 2009 12:39
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: MaruW » śr lis 16, 2011 20:21

Na benzynie takie objawy sa,na gazie nigdy nie jezdzilem wiec nie wiem,ale mechanik mi cos mowil,ze tak samo sie dzieje na gazie jak i benz



ice beer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 14:30

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: ice beer » pn lis 21, 2011 23:04

Coś się ruszyło w temacie?



suchy1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr paź 26, 2011 10:46

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: suchy1979 » wt lis 22, 2011 09:08

Jaki masz oznaczenie silnika? Ile koni? Jaki masz założone świece? Dobrałeś je zgodnie z katalogiem producenta? Niby błachostka, ale w moim przypadku było tak, że gazownik polecił mi świece o innych właściwościach cieplnych niż te, które są dedykowane do mojego modelu i miałem podobne objawy. Po wymianie świec na te właściwe samochód zaczął jeździć normalnie. A co do czujnika Halla to albo działa albo nie. Jeśli się mylę, to proszę o korektę.



MaruW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 07, 2009 12:39
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z poruszaniem sie Golf MK3

Post autor: MaruW » czw lis 24, 2011 20:19

napisalem 90konny silniczek,jakie oznaczenia nie mam pojecia :( świece mi zakładali w zakładzie (warsztacie),Dalej to samo sie dzieje ;/
Wszystko katalogowo jest dobierane



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości