golf 3 gti 2e przestał odpalać

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

noomercy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 27, 2009 23:59
Lokalizacja: w-wo

golf 3 gti 2e przestał odpalać

Post autor: noomercy » wt gru 28, 2010 21:12

witam mam sekwencje, od jakiegos czasu spadala mi moc, potrafil zgasnac, cos strzelalo jakby z tylu na benzyniee bylo ok wiec pojechalem do gazownika, dzisiaj przy nim (dopier0!) to samo zaczal mi robic na benzynie wiec powiedzial ze aparat zaplonowy, odjechalem od niego po 100 m i zgasl i juz nie odpalil. wymienilem kopulke, palec, przewody , cewke z modulem, spawdzilem swiece, nie ma w ogole niby iskry, nie wiem co mam zrobic co radzicie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 3 gti 2e przestał odpalać

Post autor: Paweł Marek » wt gru 28, 2010 21:40

noomercy pisze:powiedzial ze aparat zaplonowy
to czemu od niego nie zacząłeś, a konkretnie od czujnika halla? Opisy sprawdzania halla są na forum


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

noomercy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 27, 2009 23:59
Lokalizacja: w-wo

Re: golf 3 gti 2e przestał odpalać

Post autor: noomercy » wt gru 28, 2010 23:22

nie mowil o aparcie w tym sensie, tylko w sensie kable przewodow itp a myslisz ze to moze miec wine? tylko dlaczego najpierw robil to na gazie pozniej na benzynie a teraz tu i tu lipa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 3 gti 2e przestał odpalać

Post autor: Paweł Marek » wt gru 28, 2010 23:32

nie wiem dlaczego. Jeśli faktycznie niema iskry to najczęściej winien jest czujnik halla i od niego zaczyna się sprawdzanie. Na drugim miejscu cewka, następnie inne rzeczy - sterownik silnika okablowanie bezpieczniki itd


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

noomercy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 27, 2009 23:59
Lokalizacja: w-wo

golf 3 gti 2e przestał odpalać

Post autor: noomercy » ndz sty 30, 2011 21:00

witam ponownie , winny byl czujnik halla przez niego nie chcial odpalic, natomiast problem jest nadal ten sam sprzed czujnika a mianowicie przy wduszeniu gazu auto jakby sie dusilo poza tym gasnie na wolnych obrotach po paru sekundach.przepustnica, krokowy?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 3 gti 2e przestał odpalać

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 30, 2011 22:32

krokowy nie jeśli po naciśnięciu gazu jest to samo (nazwijmy go regulatorem wolnych - to nie jest silnik krokowy ale mniejsza z tym. Sprawdź wg opisów na forum TPS oraz przepływomierz. Ted drugi jest szczególnie podejrzany jeśli zdarzały się wystrzały LPG, może mieć skrzywioną klapkę która blokuje dolot dlatego są problemy na obu paliwach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

noomercy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 27, 2009 23:59
Lokalizacja: w-wo

golf 3 gti 2e przestał odpalać

Post autor: noomercy » wt kwie 19, 2011 15:48

witam po dlugiej przerwie wina znaleziona, dopiero teraz bo bylem na wyjazdach,
winne byly przewody od immo, oraz cewka wiec elektryka pozdrawiam i dziekuje moderatorowi za rady! :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości