Padła pompka czy przewody są zapchane?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Aralfocino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 21:52
Lokalizacja: woj. podlaskie

Padła pompka czy przewody są zapchane?

Post autor: Aralfocino » wt sie 24, 2010 15:37

Witam, od tygodnia głowie się co spowodowało że mój golf 3, 1.6 , 1993r. (ABU) nie odpala na benzynie.. a na gazie pali. Sprawdziłem wszystko i doszedłem winy tylko jak sprawdzić czy to syf w przewodach czy wina pompki paliwa (którą wymieniałem 2 miesiące temu ( kupiłem za 70zł ->0,7-1 bar)
Wiec tak tam przy wtrysku jak zdejmę przewód podający benzynę do silnika i trzymam palcem to dam radę bez problemu utrzymać, wygląda na to że pompka jest nie sprawna, nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia, ale soleji jeżeli przewody są zapchane to to ciśnienie jest blokowane i nie może być wyrzucone.

Macie jakieś pomysły jak dojść tołku po której stronie leży wina?
PS: tam gdzie jest pompka to tą całą obudowę się odkręca żeby ją wyjąć czy wyciąga?

pozdrawiam :)



Aralfocino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 21:52
Lokalizacja: woj. podlaskie

Padła pompka czy przewody są zapchane?

Post autor: Aralfocino » wt sie 24, 2010 16:23

Jeszcze zapytam.. jeśli prąd nie dochodzi do pompki to będzie także charakterystyczny dźwięk włączenia jej po przekręceniu kluczyka ? bo może to wina sterownika pompki..?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Padła pompka czy przewody są zapchane?

Post autor: Qto » wt sie 24, 2010 17:43

Aralfocino pisze:tam gdzie jest pompka to tą całą obudowę się odkręca żeby ją wyjąć czy wyciąga?
odkręca się, można sobie pomóc pukając młotkiem przez kawałek drewna
Aralfocino pisze:jeśli prąd nie dochodzi do pompki to będzie także charakterystyczny dźwięk włączenia jej po przekręceniu kluczyka ?
jak nie ma prądu to i dźwięku nie będzie bo pompka nie będzie chodziła.

Jeżeli nie słyszysz żeby pompka gadała po przekręceniu kluczyka to odepnij z niej wtyczkę i sprawdź miernikiem (lub jakimś innym urządzeniem) czy pokazuje się napięcie



Aralfocino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 21:52
Lokalizacja: woj. podlaskie

Padła pompka czy przewody są zapchane?

Post autor: Aralfocino » śr sie 25, 2010 21:19

pompka działa, problem znaleziony sterownik wtryskiem padł, mechanik wymieni koszt 60zł usunięcia usterki, a ja półtora tygodnia sam szukałem. pozdrawiam ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości