1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mezcook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Post autor: mezcook » wt sie 03, 2010 09:18

Witam. Moja kobieta ma MK3, którym boi się jeździć gdyż autko od czasu do czasu staje. Silnik czasem gaśnie z niewiadomych przyczyn, a sposób w jaki to robi jest dość specyficzny. Kiedy gaśnie wskazówka obrotomierza w mgnieniu oka zaczyna wskazywac zero - oczywiście przy hamowaniu silnikiem powinna pokazywać aktualne obroty, a nie zero. Gdy autko się rozkraczy to niema też iskry na świecach, ale to oczywiste gdyż moduł zapłonowy nie dostaje informacji z czujnika halla. Gdy autko już chwilę postoi to odpala jakby nic się nie stało. (cewka, moduł, palec i kopułka są nowe) . Kiedyś tam na moje polecenie był zabrany do warsztatu i podłączony pod komputer - nic nie wykazało - pewnie dlatego że czujnik musiał by być całkiem walnięty, a diagnostyka podczas awarii żeby coś można było zdiagnozować.
Proszę o zweryfikowanie mojej diagnozy i jeśli to faktycznie czujnik halla to co mogę zrobić by działało ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Post autor: Paweł Marek » wt sie 03, 2010 10:12

Masz rację że uszkodzenie czujnika halla jest bardzo prawdopodobne, możesz jeszcze obejrzeć jego wtyczkę i kable do nie, ale raczej czujnik lub cały aparat używany z czujnikiem do wymiany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojtasGWE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 23, 2007 19:17
Lokalizacja: Rumia

1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Post autor: wojtasGWE » wt sie 03, 2010 20:36

jak ci jeszcze raz zgaśnie to weź odłącz na chwile kostkę ta co idzie do aparatu i podłącz z powrotem jeśli odpali to czujnik halla miałem to samo u siebie kupiłem używany za 50zł i jak ręką odiął


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=424481
http://nasza-klasa.pl/profile/5208787

mezcook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Post autor: mezcook » śr sie 04, 2010 08:58

Mam w garażu sprawny 1.8 RP ... zobaczymy czy da się przełożyć sam czujnik halla :D



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Post autor: robidid311 » czw sie 05, 2010 23:28

...ja bym obstawiał glowny przekaznik prądowy,odcina zapłon tak jak by to robiła stacyjka i dlatego diagnostyka nic nie wykazuje...a ze przekaznik to najsłabszy punkt :D



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Post autor: dziabi3 » ndz sie 08, 2010 17:52

kolego jeśli ci spada wskazówka obrotomierz gwałtownie na 0 to jest to czujnik halla bo z niego obrotomierz bierze zasilania

jedli była by to cewka to wskazówka by nie opadła gwałtownie , temat 100 razy na forum wałkowany

polecam kupić cały aparat z kopułką i palcem japońca za 120żł smiech na sali bo orginał 500zł

ja kupiłem i świetnie działał tylko wyprowadzenie wtyczki ma o 90 stopni przesunięte w kierunku ściany grodziowej ale to niema znaczenia bo nic się nie zmienia dla kompa , porostu on oczekuje 4 przerwań z halal na obrót wału model przeznaczony dla tego silnika jako zamiennik oryginału

kupuj i nie kombinuj bo nie warto

ja się umówiłem tak ze jak to nie będzie aparat to zwrócę go do sklepu

ten aparat nawet ma uszczelkę w głowice i w wałek rozrządu , porostu stary wywalasz nowy wsadzasz ustawisz zapłon aby silik na wolnych pracował równo , jedziesz na ustawienie zapłonu 20zł i koniec


ja tak zrobiłem tyl;ko po ustawieniu zapłonu zrobiłem kreski na głowicy i aparacie rysikiem i cofnąłem zapłon rozrzedzający te kreski 1,5mm bo auto miało muła

zapłon ma być ustawiony na 5-6 stopni a ja od tego cofnąłem na jakieś 7


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

mezcook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 12, 2009 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1.4 ABD - wadliwy czujnik Halla ?

Post autor: mezcook » śr sie 11, 2010 11:34

Rozebralem aparat od RP'ka i okazalo sie ze tam czujnik przynitowany jest do plytki polaczonej z wezykiem podcisnieniowym wiec raczej nie bedzie pasowac.
Czy taki aparat bedzie oka ?
http://www.motoplatforma.com/index.php? ... 905-205-ab



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości