Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Matti181
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 09:49
Kontakt:

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: Matti181 » pn sty 17, 2011 19:43

kolego już wiesz co było?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=444954

Awatar użytkownika
WajSu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2011 15:37
Lokalizacja: Zabrze

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: WajSu » pn sty 17, 2011 21:18

Mechanik mi powiedział, że to może być cewka a na pewno nie będzie to przekaźnik. W czwartek jest umówiony i daje pod komputer i póxniej będzie szło dalej i dalej .. Wiec w czwartek dam znać co i jak .



Awatar użytkownika
WajSu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2011 15:37
Lokalizacja: Zabrze

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: WajSu » pt sty 21, 2011 14:59

Tak więc.. Mój Golf stoi już drugi dzień na serwisie..nie podoba mi sie to no ale cóż.. Byłem umówiony na czw. 8.00 podjechałem wszystko ładnie pięknie i zaczęli. Pierw wł. go i podpięli pod komputer, komputer pokazywał, że przepustnica nie działa 0%. Sprawdzili przepustnice i zobaczyli, że dostał się tam olej gdzie dzień wcześniej rozmyślałem dlaczego tak szybko ucieka mi olej jak nie mam wycieków. Samochód gasł dalej także szukali dalej przyczyny. Okazało się, że kość stacyjki jest zepsuta więc rozebrali kierownice na części pierwsze i wymienili tą kość (kość 15 zł robocizna 70 zł). Samochód gasł dalej więc znów pod komputer.. przekręcali co chwila stacyjkę aż zauważyli iż po trzecim razie jest odcięcie wszystkiego czyli doszli do tego, że poprzedni właściciel mógł założyć odcięcie zapłonu.. wzięli się za poszukiwanie tego.. młody pracownik.. inaczej praktykant szperał i szperał w tym przekaźniku powyciągał wszystko popukał i nagle przestał tracić zapłon. Tak więc zapłaciłem ruszyłem 5 m. dalej i zgasł.. wróciłem i znów zaczęli szukać ale wziął już się za to główny pracownik właściciel i szperał po kablach itd.. pojechałem do domu bo już nie potrafiłem wytrzymać z tego zimna i głodu po 6 godzinach.. dzwonię do niego i się pytam czy samochód gotów odpowiada TAK. Przyjeżdżam wszystko tłumaczy mi za pomocą obrazka na komputerze jak co zrobił i dlaczego.. zrobił obejście wbrew VW .. bo komputer zamiast napięcia 12V miał niecałe 9V (przyznam się nie wiem o co chodziło i w ogole ale tłumaczył) i powiedział, że muszę dokupić coś tam elektryczne za 150 zł żeby było wszystko jak dawniej policzył mi za kość 15 zł i za robociznę 150 zł czyli 165 zł zapewniał mi, że nie zgaśnie !! Pojechałem 400/500 m dalej zaświeciła mi się kontrolka ABS więc trzeba było wrócić .. zawracając mój Golf znów zgasł także wracam.. nie wierzyli w to.. wziąłem jednego z mechaników żeby przejechał się zemną na wszelki wypadek .. jedziemy jedziemy znów ABS nie działa.. wracamy parkuje i uwaga! przekręcam stacyjkę w celu wył. samochodu a ten dalej działa ! była już późna godzina powiedzieli mi żeby zostawić na jutro szef sam go zrobi.. przyjeżdżam dzisiaj pytam się czy samochód gotów a ten pokazuje mi komputer pokładowy i mówi, że ktoś już tu grzebał próbował lutować i zrobił masę .. oznajmił mi, że takich rzeczy się nie robi i wezwał elektryka aby zobaczył ten komputer pokładowy i powiedział co i jak.. w dalszym ciągu czekam na odp.. nie wiem co o tym myśleć.. mam nadzieję, że ten Golf to nie będzie wtopa...



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: Waqa » pt sty 21, 2011 15:22

komputer pokładowy
rozumiem ze chodzi o sterownik silnika??
według mnie to vag powinien wyłapać taka usterkę.
http://moto.allegro.pl/vw-golf-iii-3-gt ... 62091.html



Awatar użytkownika
WajSu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2011 15:37
Lokalizacja: Zabrze

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: WajSu » pt sty 21, 2011 15:45

Mi już sie wszystko myli.. to wyglądało jak płyta głowna z komputera tylko, że dużo mniejsza.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: Waqa » pt sty 21, 2011 16:23

to wyglądało jak płyta głowna z komputera tylko, że dużo mniejsza.
bez obudowy pewnie tak wygląda. :grin:
zobaczymy co powie elektryk. wnioskuje ze auto gasło w momencie zwarcia w sterowniku silnika, co jest bardzo możliwe. ale zastanawia mnie fakt ze ów zwarcie pojawiało się i znikało co na płytce drukowanej chyba jest trudne do uzyskania( niech ktoś poprawi jak się mylę) co innego na przewodach. miejmy nadzieje ze to jest przyczyna Twoich problemów, bo naprawa nie będzie trudna do usunięcia. wystarczy wymiana sterownika. pozdrawiam



Awatar użytkownika
WajSu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2011 15:37
Lokalizacja: Zabrze

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: WajSu » sob sty 22, 2011 10:29

masz rację jest to sterownik i o tym mi mówił, że w najgorszym przypadku będzie trzeba kupić nowy .. i sie zastanawiam nad kupnem nowego i mieć spokój . dzięki wielkie ! :)



Majsterek 19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 17:40

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: Majsterek 19 » ndz sty 23, 2011 17:55

U mnie jest to samo gdy stoji na wilgotnym lub wjade na jakas kaluze zaraz gasnie i trzeba go dlugo krecic a kable palec kopolke i cewke wymienialem i jest to samo kumpel mi mowil ze moze czujnik halla zrobilem podmiane i nic dalej to samo juz mam takie nerwy ze masakra a co pojade do mechanika to kazdy mowi co innego i h...j wie co tu wymienic



Awatar użytkownika
WajSu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2011 15:37
Lokalizacja: Zabrze

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: WajSu » ndz sty 23, 2011 19:36

no u mnie po paru próbach stwierdzili, że jest to sterownik .. kupuje nowy i mam nadzieje, że to pomoże !!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 23, 2011 23:17

WajSu pisze:bo komputer zamiast napięcia 12V miał niecałe 9V
tu będzie pewnie przyczyna a nie sterownik, ale cóż. Widzę że zmieniają co mogą. Chcę ci tylko zasugerować żebyś biorąc ten nowy sterownik jakoś umówił się że go zwrócisz jeśli nie on będzie winien.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
WajSu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2011 15:37
Lokalizacja: Zabrze

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: WajSu » pn sty 24, 2011 01:14

No tak ale ten mechanik zrobił jakieś obejscie i wszedzie jest tyle co powinno byc. Wyjął sterownik i zobaczyl, ze bylo tam cos lutowane jakas masa .. obejscia itd i w tym moze tkwic problem ..



Awatar użytkownika
WajSu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sty 13, 2011 15:37
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: WajSu » pn sty 24, 2011 14:06

Dałem ten mój sterownik do tego elektryka i mam nadzieję, że to naprawi..



Majsterek 19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 17:40

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: Majsterek 19 » wt sty 25, 2011 11:16

No i jak naprawili ten sterownik? Jak tak to czy to pomoglo?



Majsterek 19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 02, 2011 17:40

Gąsnie gdy jest zimno lub pada deszcz.

Post autor: Majsterek 19 » śr sty 26, 2011 14:29

Ja juz wiem co bylo u mnie kupilem nowe swiece NGK bo kazda swieca byla z innej parafi i pomoglo autko pali i chodzi w deszczu i czy jest zimno a te h....je w warsztatach wymyslali aby tylko na kase naciagnac.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości