Brak cisnienia oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lukas1.6sr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 26, 2016 20:39

Brak cisnienia oleju

Post autor: Lukas1.6sr » śr lip 27, 2016 11:19

Na YT jest ciekawy kanał "Miłośnicy czterech kółek zrób to sam" tam gość o imieniu Michał bardzo ciekawie opowiada o wszystkim co nas interesuje też jest odcinek o olejach i ich wymianach. macie link:https://www.youtube.com/channel/UC9Soog ... EfvBS4rzrw



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Brak cisnienia oleju

Post autor: jameess » śr lip 27, 2016 12:51

Lukas1.6sr pisze:Z mineralnego oleju z powrotem na półsyntetyk? ciekawe ? chodzi o tzw lepkość oleju może okazać się ze 10w40 będzie zbyt rzadki.
Idź chłopie do szkoły, bo siejesz brednie i uprawiasz chłopską demagogie i nie pisz bzdur na poważnym forum, bo ktoś te bzdury przeczyta i zrobi kuku swojemu autu.



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Brak cisnienia oleju

Post autor: stefan666 » śr lip 27, 2016 14:20

Czy wy wszyscy piszący tu w tym temacie nie czytacie opisu? Prawdopodobnie nigdy żaden z was nie rozbieral pompy oleju w tym motorze. Pompa jest bardzo prosta i w niej jedyne co się może zepsuć to koło zębate które bardzo często się urywa wówczas pompa nie pompuje oleju. W środku są dwa metalowe zębate wałki które nadchodząc na siebie ssa olej z dna misy olejowej. U mnie owe wałki nie posiadają żadnego zużycia,tym bardziej luzu.Co do panewek to jak już wyżej pisałem sprawdziłem wszystkie i każda wygląda identycznie bez rys bez swiecacej miedzi na nich itp.Ciśnienie jest również niskie na zimnym bo na wolnych obrotach na ssaniu tj 1200obr/min ma tylko 0.8bara. Nie mam już sił do tego silnika zostaje chyba jeździć w opór a jak zdechnie kupić goły słupek od aea. Szkoda go troche bo sporo dinwestowalem w niego wymieniając pierścienie planując głowicę itd.



Lukas1.6sr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 26, 2016 20:39

Brak cisnienia oleju

Post autor: Lukas1.6sr » śr lip 27, 2016 14:33

Rób co chcesz twoje auto. Ja wyraziłem swoje zdanie na ten temat tak jak mnie informowano i pouczano. zachowujesz się jakbyś rozumy pozjadał to forum nie służy do kłótni tylko rozmowy i wymiany doświadczeń, jeśli ktoś się myli to trzeba go na spokojnie o tym uświadomić a nie obrażać. Kończę dialog bo nie ma to sensu. A i jak już zmienisz sobie z 15w40 na 10w40 to daj znać jaki jest efek. Pozdrawiam



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Brak cisnienia oleju

Post autor: stefan666 » śr lip 27, 2016 15:57

Lukas1.6sr pisze:Rób co chcesz twoje auto. Ja wyraziłem swoje zdanie na ten temat tak jak mnie informowano i pouczano. zachowujesz się jakbyś rozumy pozjadał to forum nie służy do kłótni tylko rozmowy i wymiany doświadczeń
Po pierwsze nikogo nie obrażam,po drugie 3 razy już rozbieralem dół silnika i uwierz mi na słowo,że bez kanału na wilgotnej glebie nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy. Tym bardziej,że aby odkręcić głupią miskę trzeba się nieźle nagimnastykowac.Dlatego dzielę się doświadczeniem z innymi użytkownikami,ale wkurza fakt,iż nikt tu z obecnych nie potrafi nic nowego wnieść do tematu oprócz tego co już dawno w pierwszej kolejności sprawdziłem.Nie czepiam się nikogo,ale golfow,seatow,vent z silnikiem ABU ma wiele ludzi z tego forum. Może ktoś miał podobny problem. Myślę jeszcze nad głowicą czy ona gdzieś nie przepuszcza na "lewo" cisnienia tylko wtedy koszty znów gwałtownie idą w górę bo operacja kompletna na głowicy (bez części) to koszt 270zł,a za 250 mam cały goły słupek na szrocie.



Lukas1.6sr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 26, 2016 20:39

Brak cisnienia oleju

Post autor: Lukas1.6sr » śr lip 27, 2016 16:32

A brał ci olej wcześniej? może warto było by wykręcić świece po kolei i sprawdzić ciśnienie na tłokach może pierścienie już odmówiły posłuszeństwa??



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Brak cisnienia oleju

Post autor: stefan666 » śr lip 27, 2016 18:15

Lukas1.6sr pisze:A brał ci olej wcześniej? może warto było by wykręcić świece po kolei i sprawdzić ciśnienie na tłokach może pierścienie już odmówiły posłuszeństwa??
Czytałeś moje wczesniejsze posty? :banghead:
Nie wiem czy zauważyłeś,że pierścienie są nowe i kompresja na każdym cylindrze po 13 :popcorn:



Awatar użytkownika
mleko1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt lut 08, 2008 06:44
Lokalizacja: wrocław

Brak cisnienia oleju

Post autor: mleko1984 » czw lip 28, 2016 09:40

stefan666 pisze:Pompa jest bardzo prosta i w niej jedyne co się może zepsuć to koło zębate które bardzo często się urywa wówczas pompa nie pompuje oleju. W środku są dwa metalowe zębate wałki które nadchodząc na siebie ssa olej z dna misy olejowej.
No ja bym tak pochopnie do tego nie podchodził. Może być rysa na obudowie pompy, bardzo często utrata ciśnienia występuje między tymi dwoma kółkami zębatymi a dekielkiem który je zakrywa, często pomaga splanowanie tego dekielka (no chyba że masz jakąś inną pompę). Denerwując się nigdy nie rozwiążesz problemu bo w takich usterkach trzeba być cierpliwym a nie wkurzać się na ludzi, którzy chcą ci pomóc :p twoja sprawa, najlepiej wyrzuć silnik :D i nie truj ludziom dupy.

Druga sprawa jest taka, że robiłeś w jakimś stopniu remont, piszesz, że wymieniałeś pierścienie także silnik już swoje nalatał, pompa też się zużywa a z tego co rozumiem to wciąż masz starą... rozbierałem swoją pompę, wiem jak działa i co się w niej może zużyć lub zepsuć. Możesz sobie wziąć książkę "Sam naprawiam...", masz tam krok po kroku opisane na co należy zwrócić uwagę. Też walczyłem z niskim ciśnieniem oleju.



stefan666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw lip 18, 2013 11:52
Lokalizacja: Jasło

Brak cisnienia oleju

Post autor: stefan666 » czw lip 28, 2016 14:00

Pompa ciśnienie robi. Od niej trzeba się odczepic.Ciśnienie ucieka gdzieś dalej. Ja obstawiam kiepską głowicę.Kupując to auto od samego początku strasznie klekocze zaworami gorzej niż nie jeden diesel,ale słyszałem od wielu użytkowników golfa III z tym silnikiem że to normalne.Mimo wszystko np ABD już tak nie klekocze,a przecież ABU to rozwiercone ABD.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości