Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Re: Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: KAROL 84 » pn sty 03, 2011 01:19

Jarecki
co do Twojego problemu to widzę że nie będzie tak łatwo bo to może byc coś poważniejszego. Tzn nawet uszczelka pod głowicą ale zgadywac to sobie można. Może to byc i włącznik wentylatorów (np nie działa 1 bieg tylko od razu 2 który włącza się przy ok 99 * ). Ostatnio wymieniałem dla kolegi z pracy w audi a4 czujnik temperatury bo mówił że mu się silnik przegrzewa pow 100* pokazywał jednak okazało się że tylko tak pokazywał na wskaźniku a w rzeczywistości było wszystko w normie i to tylko czujnik źle pokazywał temperaturę na wskaźniku. Widzę że jesteśmy z tych samych okolic więc mogli byśmy się kiedyś ugadac na oględziny np w Suwałkach.



Jarecki_VR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 16, 2009 07:57
Lokalizacja: Sejny/Warszawa

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Jarecki_VR » wt sty 04, 2011 08:17

Karol
dzięki za Twoją odpowiedź i propozycję oględzin, ale jako, że na co dzień stacjonuję w Wawie, już dziś wstawiam auto do zaprzyjaźnionego warsztatu, zobaczymy co się okaże... pozdr



Awatar użytkownika
Davis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Davis » sob mar 05, 2011 15:37

wymieniłem w końcu ten termostat - przepraszam za tak dużą zwłokę czasową ale nie było kiedy tego zrobić. :crazy:
Dla odmiany kupiłem termostat Verneta z temp. otwarcia 84 stopnie, przed założeniem sprawdziłem w wodzie prawidłowość działania (kupiłem do tego celu specjalny termometr do 300 stopni) i okazało się, że temp otwarcia i zamknięcia to 84 stopnie - ucieszyłem się niesamowicie :D
Dziś wymieniłem i temp. trzyma jakiś 90-91 stopni - nareszcie.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim problemem oraz za porady.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/063e7543b9b126d8.html

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie trzyma temp-proszę o pomoc

Post autor: Paweł Marek » sob mar 05, 2011 16:54

i świetnie zrobiłeś że sprawdziłeś, coś mi sie własnie tak zdaje że ostanio Wahler zeszedł na opsy ale vernet sie poprawił. Do kitu jest obecnie jakośc tych wszystkich temostatów, nawet z ASO, trzeba sprawdzac je przed montazem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości