dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

silverMASTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 10, 2010 15:38
Lokalizacja: LDZ Śródmieście

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: silverMASTER » sob sty 15, 2011 13:38

Witam
Oto problem :blush:

Mianowicie golf 3 1,4kat z gazem (gaz nieużywany), mniej więcej w połowie poziomu benzyny zaczyna się dławić przy niskich obrotach (do 2500), a przy poziomie poniżej połowy baku potrafi podczas dławienia wyłączyć wszystko i nie chce odpalić. Dodam, że przy pełnym baku jest wszystko w miare w porządku.

Proszę o pomoc


Lambda ok.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: zikr6 » sob sty 15, 2011 14:08

Podobne objawy są przy zastosowaniu zamiennika pompy paliwa.Jak jest mało paliwa nie potrafi zaciągnąć ze zbiornika.Więc albo jest zamiennik w baku lub siadł oryginał.Tak czy tak pompa do wymiany.Dobrze też byłoby wymienić filtr paliwa(może od tego zacząć taniej wyjdzie)



silverMASTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 10, 2010 15:38
Lokalizacja: LDZ Śródmieście

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: silverMASTER » sob sty 15, 2011 14:21

filtr był wymieniany w okolicach lata (wakacje), a mechanik powiedział ze filtr jest dobry i nowy wiec nie ma sensu :)



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: tobi19761 » sob sty 15, 2011 14:24

niech ci sprawdzi cisnienie pakiwa jakie podaje pompaka na wężyku przy wtrysku i bedziesz wiedział!


tobi

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: Paweł Marek » sob sty 15, 2011 14:56

silverMASTER, jeśli masz założony nowy wkład pompy - nie założono o-ringu na niej - jest dołożony jak kupujesz pompę. Jeśli pompa jest jeszcze oryginalna - wyjmij ją może sitko pod nią zasyfione jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kryst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 16, 2010 17:47
Lokalizacja: KONIN WLKP

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: kryst » pn sty 17, 2011 20:01

musisz wymienic pompe prawdopodobnie nie daje rady gdy masz mniej towaru w zbiorniku



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: prezesik25 » pn sty 17, 2011 20:33

Mam podobny problem.

Podpowie ktoś jakie są wymiary tego gumowego oringu?


Obrazek
Obrazek

silverMASTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 10, 2010 15:38
Lokalizacja: LDZ Śródmieście

Re: dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: silverMASTER » wt sty 18, 2011 09:53

ok.thx.
a teraz moze głupie pytanie ale mnie nurtuje w baku w miejscu gdzie jest pompa czyli w bagażniku :) się odkręca taką dużą "nakrętkę" plastikowową aby się tam dostać i tu moje pytanie w jaki sposób bo próbowałem już w każdą strone i tylko kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara ale to nic nie daje może ja coś źle robię, czy może trzeba ją podważyć ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: Paweł Marek » wt sty 18, 2011 11:10

Odkręca się w lewo czyli przeciwnie do zegara. Młotek, tepy śrubokręt lub listwa z twardego drewna i uderzasz na około w zęby nakrętki az pusci, za kazdym uderzeniem inny ząb.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

silverMASTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 10, 2010 15:38
Lokalizacja: LDZ Śródmieście

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: silverMASTER » sob sty 29, 2011 17:58

ok. udało mi się odkręcić i stanołem jak wryty :) bo nie wiem czy wszystko jest ok czy nie :rozpacz:
pomóżcie proszę :banghead:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Co dalej? Jestem zupelnie zielony w tych sprawach:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: Paweł Marek » sob sty 29, 2011 18:43

Łapiesz ręką za to duże białe czyli obudowę pompy i przekręcasz mocno w lewo, po czym wyjmujesz całą pompę z baku. Potem rozmontowujesz ją na stole bo widać że po pierwsze wkład pompy jest zmieniony, po drugie wsadzony chyba z użyciem młotka, a o-ringu na pompie zapewne niema. Możesz sobie kupić na allegro całą pompę a nie tylko wkład to nie jest wiele droższe. A żeby wyjąć wkład to odpinasz zatrzaski po bokach i zdejmujesz wieczko obudowy, mam podejrzenia że ktoś już plastyki obudowy rozpieprzył ale może da się uratować,, po fotce tego nie powiem. Oring jest dodawany do nowego wkładu, o takiej średnicy ja wkład pompy podjedź do sklepu dobiora ci bez problemu. Nie dysponuję fotkami jak ma być ułożony może ktoś inny pomoże albo sam się domyślisz. Tak czy inaczej niewłaściwy montaż pompy jest winien problemom.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

silverMASTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 10, 2010 15:38
Lokalizacja: LDZ Śródmieście

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: silverMASTER » sob sty 29, 2011 18:47

Dzieki wielkie za szybką odpowiedź :)



silverMASTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt gru 10, 2010 15:38
Lokalizacja: LDZ Śródmieście

dławi się w połowie baku, poniżej 1/2 gaśnie

Post autor: silverMASTER » śr lut 16, 2011 11:26

witam wszystkich:)

i najprawdopodobniej juz po problemie :bigok: wykręciłem tak jak mówiliście pompe ale jej nie wyjmowałem :chytry: poruszałem nią i dławienie ustało a raczej zmniejszyło się i to bardzo, natomiast wczoraj wkońcu znalazłem troszke czasu aby wstawic "gofra" do mechanika i co....... :shock: wymienił mi filtr paliwa (przypomne, że wszyscy twierdzili,że jest to nowy filtr i nie ma sensu wymieniać) i jak do tej pory wszystko jest ok ....już się nie dławi :okej:

wielkie dzięki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości