Sonda Lambda wycinanie katalizatora

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 16, 2007 02:01

w komputerkach gazowych mozna taka emulacje odpowiednio ustawic zeby bylo donrze, tylko czy w tym co jest w Twoim linku mozna ustawic...

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 01:02 ]
z nazwy wynika ze zmienna powinna byc, ale czy tak jest na 100% to nie wiem, dlatego z dobrym gazownikiem bym polecil pogadac



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt sty 16, 2007 02:15

ooj boshe boshe...po co tak poniewierać Golfine...i to jeszcze kabrioleta. Emulator to taki oszukiwacz. Padło gdzieś tam zdanie, żeby dać stałą wartość napięcia. Jakby wziąc układ Bosch Mototronic lub Magnetti na moc silnika składają się dane z czujników takich jak sonda, czujnik wody...czujniki korygujące ustawienie zapłonu itd... Jak oszukasz sonde dając mu stałe napięcie to auto będzie miało złą mieszanke podczas przyspieszania jak i pracy na jałowym, bo mówiąc dosadnie prosto, sonda swoje a inne czujniki swoje. To 0,5 V to tylko teoretycznie złoty środek. Może przy prostych układach sterowania to przejdzie ale nie w takich gdzie zapłonem, czasem wtrysku reguluje komputer. ps. Tu nie chodzi o to żebyś odiwedział znajomego po każdej dalszej jeździe. Tu chodzi zeby Golfik Ci ładne chodził - tak jak powienien



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » wt sty 16, 2007 02:24

No to będę szukać powoli rozwiązania, a czy w między czasie to mi podejdzie ?
http://allegro.pl/item156584886_uniwers ... odowa.html



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 16, 2007 02:29

ja bym proponowal sprawdzic w katalogu, bo nie chodzi o ilosc przewodow bo jak stara ma 4 to i nowa tez musi je miec, tylko srednica i rodzaj gwintu a nawet wlasciwosci tej drugiej sondy moga byc nietypowe. Przeciez nie kazdy samochod ma 2 sondy, a te uniwersalne moga byc do wersji z jedna

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 01:42 ]
Jacenty85 pisze:ooj boshe boshe...po co tak poniewierać Golfine...i to jeszcze kabrioleta. Emulator to taki oszukiwacz. Padło gdzieś tam zdanie, żeby dać stałą wartość napięcia. Jakby wziąc układ Bosch Mototronic lub Magnetti na moc silnika składają się dane z czujników takich jak sonda, czujnik wody...czujniki korygujące ustawienie zapłonu itd... Jak oszukasz sonde dając mu stałe napięcie to auto będzie miało złą mieszanke podczas przyspieszania jak i pracy na jałowym, bo mówiąc dosadnie prosto, sonda swoje a inne czujniki swoje. To 0,5 V to tylko teoretycznie złoty środek. Może przy prostych układach sterowania to przejdzie ale nie w takich gdzie zapłonem, czasem wtrysku reguluje komputer. ps. Tu nie chodzi o to żebyś odiwedział znajomego po każdej dalszej jeździe. Tu chodzi zeby Golfik Ci ładne chodził - tak jak powienien
tu kolega moze miec racje, bo emulator sprawdza sie przy zasilaniu gazem, jak samochod ma na benzynie jezdzic to moze sie okazac ze po wregulowaiu emulatora na cieplym silniku i na biegu jalowym, podczas wyprzedzania samochod moze bys slabszy. Jedynym plusem bedzie to ze komp samochodowy nie powinien lapac bledow



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » wt sty 16, 2007 09:18

Ja bym nie ryzykował w takie zabawy z dołanczaniem emulatorów od gazu. Raz że nie wiadomo jak to będzie chulać, a druga sprawa to kto wie czy po jakimś czasie coś innego związanego z elektroniką nie padnie,a o błędach już nie mówię.LOgicznie myśląc skoro oryginalnie ta druga sonda tam jest to napewno nie dla ozdoby.Ja osobiście wyżuciłem kata,bo zaczął się tuc i włożyłem strune,ale mam inny układ,bo jest jedna sonda przed katem. powiem Ci że teoretycznie zakłada się że będzie 2-3 koniki więcej,ale to i tak bardzo się nie odczuwa. Za kata uniwersalnego z bosala dasz ok.250zł,sonda ok.100,którą musisz wymienić bo jest zjarana wg.tego co piszesz. Za stary kat dadzą Ci ze 100-120zł,a konkretnie za ten wkład który w nim jest,bo skupóją to na szlachetny cel...,więc kosz zakupu nowych części się zmniejszy. ostateczna decyzja nalezy do Ciebie co i jak zrobisz, ale ja osobiście zrobiłbym to tak jak jest oryginalnie,jeśli to ma chulać jak trzeba. Chytry dwa razy traci....,to też na sobie już przechodziłem. i nawet teraz gdybym miał robić to u siebie raz jeszcze to wstawiłbym kata bo gdy go nie ma to sonda jest wtedy nie dogrzana, i jej żywotność też się skraca,.ale sądy są akurat wytrzymałe,więc to nie największy problem i tak jak mnie to więcej golfik pali od tego czasu gdy wywaliłem kata.



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » śr sty 17, 2007 13:45

No to jednak zostawię to wszystko w spokoju i kupie sondę, ale ceny są powalające i to do tego do 2.0, a nie wiem czy do mojego ABA będą pasować :(

BOSCH
0 258 003 267 - 374,59 zł
0 258 003 548 - 532,62 zł
0 258 986 503 - 254,02 zł

...


Może ktoś mi pokazać jaki zamiennik z allegro by pasował?
Jaką sondę teraz kupić do mojego silnika, aby było ok?

[ Dodano: Nie Sty 21, 2007 19:22 ]
Jak na złość to moja sonda: 0 258 003 548 - 532,62 zł



tomcio12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 10, 2006 16:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: tomcio12 » pt lip 13, 2007 16:39

:bajer: :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości