[mk2] Witam,mój golfik mk2 1.3nz,ma problem z odpalaniem.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 17:26
Auto: Volkswagen Golf
Kontakt:

[mk2] Witam,mój golfik mk2 1.3nz,ma problem z odpalaniem.

Post autor: Kon » pn kwie 09, 2018 17:49

Golfik nie chce odpalac tylko na ciepłym silniku,zawsze gdy poczekam aż silnik ostygnie to zapali normalnie.
Dodam że podczas jazdy często jest tak że gdy dodaje gazu przez chwilę nie ma mocy I dopiero po 2-3sekunach zaczyna się rozpędzać.I jeśli chodzi o spalanie to nie wiem czy jest ok czy nie,ale jeżdżę aktualnie na zwykłych 14" i pali około 12-13litrów w cyklu mieszanym.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)



jajek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 03, 2018 23:18
Auto: Volkswagen Golf

[mk2] Re: Witam,mój golfik mk2 1.3nz,ma problem z odpalaniem.

Post autor: jajek80 » śr lip 04, 2018 08:00

Witam,
12-13 litrów na ten silnik to za dużo , no chyba że żyłujesz na 4000 obr/min i gaz do podłogi :grin: , ale jeśli jeździsz normalnie to w cyklu mieszanym 50% miasto 50% trasa powinieneś się zmieścić w 8-10 litrach.
Możliwe że masz niesprawny czujnik temp (niebieski) lub przerwany obwód łączący go z ECU. Wtedy komputer notorycznie zalewa silnik bo nie mając informacji o temp. zakłada najniższą. Skutkiem tego jest duże spalanie, duszenie w czasie jazdy i problemy z odpaleniem na ciepłym silniku. Dodatkowym objawem są ciągle podwyższone obroty nawet po rozgrzaniu silnika. Sprawdź czujnik temp.-opisane w wielu miejscach na necie i kable. Druga opcja to czujnik Halla którego uszkodzenie powoduje podobne objawy czyli odpalanie na zimnym ok a po rozgrzaniu nic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości