[mk2] Kable\świece

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

manual
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 22, 2017 01:34

[mk2] Kable\świece

Post autor: manual » sob mar 10, 2018 16:58

Cześć! Prawdopodobnie mam do wymiany świece razem z kablami. Jeżdżę Golfem 2 1,8 GT, benzyna + LPG. Przy wysokich obrotach niezależnie od paliwa, pojawia się czarny dym i "przepalanie", na jałowym biegu obroty nie są tak jednostajne jak powinny być. Silnik jest w dobrym stanie, oleju nie bierze w ogóle, ostatnio wymieniałem kolektor wydechowy i sondę lambda, także dym raczej nie z tego. Jakie polecacie świece do niego? W wyszukiwarkach Beru, czy NGK, pokazuje kilka rożnych możliwości, o różnej chociażby odległości między elektrodami. Wymienić to samemu, jest to bez większego problemu do zrobienia, czy lepiej oddać do mechanika? Jeżeli sam, to mogę liczyć na jakąś poradę? Chciałbym to w miarę szybko zrobić i jeździć dalej :-x



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

[mk2] Re: Kable\świece

Post autor: magiz19 » sob mar 10, 2018 18:43

Te mam już dość sporo czasu i polecam. Cenowo spoko.
W wymianie nie ma nic skomplikowanego. Wszystko jest na wierzchu. Wykręcasz stare, czyścisz otwory w głowicy i wkręcasz nowe.
Szkoda kasy na mechanika z taką prostą robotą. Pół godziny max.

https://aparts.pl/partscatalogue/custom ... 15%7e2NGK#

https://aparts.pl/clientcatalogue/bur6e ... 2NGK.aspx#



manual
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 22, 2017 01:34

[mk2] Re: Kable\świece

Post autor: manual » ndz mar 11, 2018 15:00

Ok. Muszę mieć ten klucz dynamometryczny do tego, czy jak to wygląda? I czym najlepiej przeczyścić otwory?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mk2] Re: Kable\świece

Post autor: pinstonvw » ndz mar 11, 2018 15:24

Mało kto dokręca świece na klucz dynamometryczny. Musisz dokręcać z wyczuciem ale też nie za lekko. Samo gniazdo świecy tuż przed wykręceniem starej najlepiej wydmuchać sprężonym powietrzem. Przewody NGK trochę straciły na jakości polecam Beru. Świece natomiast tylko NGK.


...

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

[mk2] Re: Kable\świece

Post autor: grandi » ndz mar 11, 2018 21:28

Kable Beru świece tylko denso seria TT do tego modelu ale problem nie tkwi raczej w uk zaplonowym zdejmij kleme komputera na 30 min i obstawiam ze auto przez jakis czas bedzie jezdzic dobrze i potem spowrotem powróci


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości