Pompa paliwa jaka ma być

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 25, 2006 13:49
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Pompa paliwa jaka ma być

Post autor: sebc » czw cze 26, 2014 14:56

Witam, mam silnik 1.8 PL i dwie pompy: jedna w zbiorniku, jedna pod podłogą.
Nie mam na razie jak sprawdzić ciśnienia, ale sprawdziłem jej wydajność i nalała około 300 ml przez 30 sek.
Dość głośno pracuje i golf nie jedzie jak kiedyś.
Wydaje mi się że jest do wymiany, jej numer to 191 906 091J - ma 52mm średnicy.
Z tego ci wygooglałem to idzie oczywiście kupić nowe, ale jedni piszą że zamiennik ma 4 bar a inni że 6 bar, juz sam nie wiem ile powinna mieć.
Proszę o odpowiedzi.



Sputnik_PWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt sty 25, 2008 12:54
Lokalizacja: Kępno

Pompa paliwa jaka ma być

Post autor: Sputnik_PWR » czw cze 26, 2014 21:11

Powinna mieć 6 bar - ta pod autem (bynajmniej większość mechanicznych wtrysków pracuje na 6 bar). Do baku można wsadzić słabszą, ona tylko podaje do pompy pod autem która robi ciśnienie. Proponuję sprawdzić pompę w baku, miałem przypadek że w baku się zatarła i pompa pod autem ciągnęła przez nią paliwo z powietrzem. Założyłem pierwszą lepszą pompę która nie do końca pasowała ale dało się ją zaadoptować i problem zniknął. Auto ożyło. Do tego filtr pod autem też można podmienić na nowy. Aha ta pod autem u mnie też wyje ale 5,9 bara pompuje jeszcze :)

Edit: według różnych źródeł wydajność oryginalnej to ok 120l/h czyli przez 30sek powinna 1l napompować.



ozzy1979

Pompa paliwa jaka ma być

Post autor: ozzy1979 » czw cze 26, 2014 21:30

Sputnik_PWR pisze:Do baku można wsadzić słabszą, ona tylko podaje do pompy pod autem która robi ciśnienie
Bzdura - za mała wydajność pompy wstepnej sprawi, że pompa wysokiego cisnienia nie uzyska swoim parametrów (cisnienie i przepływ).



Sputnik_PWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt sty 25, 2008 12:54
Lokalizacja: Kępno

Pompa paliwa jaka ma być

Post autor: Sputnik_PWR » czw cze 26, 2014 21:36

Zgadza się pisząc słabszą miałem na myśli o mniejszym ciśnieniu roboczym. Wydajność musi być odpowiednia.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompa paliwa jaka ma być

Post autor: Paweł Marek » pt cze 27, 2014 18:12

Nie ma słabszych lub mocniejszych do baku bo są takie same 0,24 bara więc niema o czym pisać. Ma być sprawna tylko


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sebc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 25, 2006 13:49
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Re: Pompa paliwa jaka ma być

Post autor: sebc » pn lip 21, 2014 14:12

Sprawdziłem tą pierwszą pompę i pompuje, niestety nie mam jak sprawdzić jej ciśnienia.
Wracając do meritum - jakie ta druga pompa powinna mieć ciśnienie i dlaczego od początku mam 4 barową pompę ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompa paliwa jaka ma być

Post autor: Paweł Marek » pn lip 21, 2014 16:47

Skąd takie info że ma 4 bary, nie podają tych informacji, bez manometru i tak nie będziesz wiedział czy stara jest sprawna więc jeśli działasz w ślepo kup używkę lub nową i tyle http://www.pompa-paliwa.pl/pl/p/VOLKSWA ... IWOWA/1719" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości