Olej w filtrze powietrza - jak wyczyścić odme?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Olej w filtrze powietrza - jak wyczyścić odme?

Post autor: pablo-pablo » pt kwie 04, 2014 10:42

Witam, poczytałem trochę jakie mogą być przyczyny oleju w filtrze powietrza, m.in. tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... a#p1792800" onclick="window.open(this.href);return false; . Widzę ze należałoby zacząć od sprawdzenia kompresji silnika, ale zanim się wybiorę do mechanika, chciałbym wyeliminować ewentualny problem zapchanej odmy i ją wyczyścić. Nie znalazłem jednak info jak to zrobić w moim silniku: 1,6 PN. U mnie wygląda t tak jak na foto. Zdjąłem ten gumowy wężyk od pokrywy zaworów do obudowy filtra ale jest czysty (brak "masła" czy "majonezu"). Czy powinno się w nim coś znajdować, jakaś spirala, siateczka? U mnie jest pusty wężyk. Co dokładnie powinienem wyczyścić jeśli jest zapchane? Zdjąć pokrywę zaworów i wyczyścić tą siateczkę bezpośrednio przed wężykiem?

Ewentualnie co jeszcze można sprawdzić/poprawić zanim wybiorę się do mechanika, skąd ten olej w filtrze powietrza?Obrazek



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Olej w filtrze powietrza - jak wyczyścić odme?

Post autor: Hubi14 » pt kwie 04, 2014 11:49

hmm... no w PN'ce ten wężyk to jest odma, tam nie ma żadnych siateczek, też mam lekko filtr zapaćkany olejem, po zimie miałem tam masło, ale to w racji krótkich dystansów po mieście, ale wężyk się o dziwo sam przeczyścił... myślę, że oleju w filtrze zawsze trochę będzie, pcha z pokrywy zaworów przez ten wężyk, chyba się tego nie wyelminuje



Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Olej w filtrze powietrza - jak wyczyścić odme?

Post autor: kosmaty69 » pt kwie 04, 2014 12:13

Hubi14, ma rację. Też tak miałem, po zimie przeszło :)
Co do czyszczenia, odkręcasz, demontujesz , płukasz benzyną ekstrakcyjną, czyścisz, osuszasz, zakładasz i gotowe :okej:


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Olej w filtrze powietrza - jak wyczyścić odme?

Post autor: Hubi14 » pt kwie 04, 2014 17:14

tu nawet nie ma co czyścić :D lepiej kupić kawałek takiego węża, da może ze 3 zł :P tera ciepło to samo zejdzie :D



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Olej w filtrze powietrza - jak wyczyścić odme?

Post autor: pablo-pablo » pt kwie 04, 2014 21:41

U mnie nie ma masła i wężyk jest czysty wiec nie ma co czyścić. Przy wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów przeczyszczę tylko tą siatkę w pokrywie, ale to przy okazji. Jest tylko trochę oleju przy filtrze ale to wszystko. Jeśli w umiarkowanym stopniu jest to normalne to na razie nie będę z tym nic robił bo innych nieprawidłowości nie zauważyłem. Dzięki za podpowiedzi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości