1.6 PN dziwne odgłosy z okolic rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

1.6 PN dziwne odgłosy z okolic rozrządu

Post autor: kubarog » czw sie 01, 2013 18:47

Po tym jak wymieniłem rozrząd w golfie silnik wydaje dziwne odgłosy.
Jest to coś w stylu wycia i strzykania/trzeszczenia. Odgłos ten jest wyraźnie słyszalny gdy silnik ma obroty troszeczkę przekraczające 1000.
Wcześniej odgłos ten słyszalny był naprawdę sporadycznie, po wymianie paska rozrządu i napinacza znacząco się nasilił.
Na pewno nie jest to pompa wody ani alternator, sprawdzałem ze ściągniętym paskiem osprzętu.
Wydaje mi się że odgłos ten dochodzi z okolic wałka pośredniego.

Dorzucam film. Wyraźnie go słychać od 7 do 10 sekundy.
[youtube][/youtube]

Co może być przyczyną?


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

Awatar użytkownika
marcindriver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw lip 01, 2010 22:38
Lokalizacja: RLA

1.6 PN dziwne odgłosy z okolic rozrządu

Post autor: marcindriver » pt sie 02, 2013 21:17

Ściąg górą plastikową osłonę rozrządu, oraz odkręć tą dolną, odpal silnik i słuchaj czy dalej jęczy, być może trze właśnie o osłony, zresztą jak będzie tarło to będą na niej ślady. Jeśli bez osłon będzie jęczeć to przyjrzyj się czy nie trze o tą metalową osłonę (blachę), która przykręcana jest do głowicy i bloku. Jeżeli owo jęczenie nie będzie miało nic wspólnego z osłonami, to obstawiam, że będzie to wina za mocno naciągniętego paska rozrządu.
Pasek rozrządu nie może być napięty jak struna. Na wysokości alternatora (czyli najdłuższy prosty odcinek pomiędzy kołem zębatym wałka rozrządu a wałka pośredniego) chwyć pasek kciukiem i palcem wskazującym i spróbuj wygiąć go o kąt 90 stopni. Ma się swobodnie wygiąć, nie może to być na siłę, ani też za luźno, ma być tak w sam raz. Wtedy pasek rozrządu powinien być prawidłowo napięty.


Obrazek
VW Golf MK II GTI --> viewtopic.php?f=87&t=417790

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

1.6 PN dziwne odgłosy z okolic rozrządu

Post autor: kubarog » pn sie 05, 2013 16:29

Robiłem już tak jak piszesz.
Poluzowałem też pasek rozrządu, ale nic to nie pomogło.

Dodam że dźwięk ten pojawia się dopiero po rozgrzaniu silnika.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

Awatar użytkownika
marcindriver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw lip 01, 2010 22:38
Lokalizacja: RLA

1.6 PN dziwne odgłosy z okolic rozrządu

Post autor: marcindriver » pn sie 05, 2013 19:46

Spróbuj jeszcze minimalnie popuścić pasek. Koła rozrządu mimo, że są metalowe, to potrafią się wytrzeć od paska, który jest z gumy. Przez to zęby paska nie siedzą idealnie we wrębach kół. Przez to właśnie jęczy na rozgrzanym silniku. Wiem, co mówię, bo przerabiałem ten temat w zeszłym roku i też nie wiedziałem co jest. Dopiero poradziłem się wujka doświadczonego mechanika i miał w 100% rację. Popuściłem lekko pasek i jak ręką odjął :D


Obrazek
VW Golf MK II GTI --> viewtopic.php?f=87&t=417790

Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

1.6 PN dziwne odgłosy z okolic rozrządu

Post autor: kubarog » ndz sie 11, 2013 20:03

Poluzowałem pasek rozrządu, można go bez użycia większej siły obrócić o 90 stopni, jednak hałas nie ustał :panna:
Nie wiem już co może być przyczyną.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

golf3gttdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw sty 27, 2011 19:40
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: 1.6 PN dziwne odgłosy z okolic rozrządu

Post autor: golf3gttdi » śr lut 05, 2020 15:31

Witajcie.Mam identyczny problem po wymianie rozrządu... Czy udało się komuś rozwiązać problem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości