Gaźnik pierburg 2e3 regulacja

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Patrykxx69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 26, 2015 21:26
Lokalizacja: Opole

Gaźnik pierburg 2e3 regulacja

Post autor: Patrykxx69 » czw wrz 10, 2015 20:03

Tarcza poprawiona. Po wciśnięciu i puszczeniu gazu przed odpaleniem, po odpaleniu brak wysokich obrotów, wręcz brakuje mu powietrza... Przesłona teraz jest zamknięta i w miare nagrzewania uchyla się. Golf słabo się grzeje a termostat wymieniony... Mechanizm od pull-downa jak podciągne ręką to doda gazu i sam odbija więc jest git :) Ale dalej na wolnych zalewa :/ Jak wykręcę dysze wolnych obrotów to chwile pochodzi równo i gaśnie. Jakby ten regulator był zapchany, to cisnął by za dużo paliwa do gaziora? Ta dysza od regulacji mieszanki może uszkodzona? Zastanawiam się nad zamówieniem kolejnego zestawu naprawczego i ponownym rozebraniu gaźnika...



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Gaźnik pierburg 2e3 regulacja

Post autor: krys94 » czw wrz 10, 2015 20:58

Zestawu naprawczego nie kupuj nowego bo nie jest potrzebny. Ja swój gaźnik rozbierałem kilka razy po wymianie wszystkich uszczelek i membran (jak jeszcze nie wiedziałem co do czego bo tak samo jak Ty na początku wymieniłem cały zestaw, a dopiero później wszystko ustawiałem bo dopiero doczytałem co i jak) i wszystko jest ok. Czy po odpaleniu zimnego silnika siłownik pull down uchyla przesłonę górną na 2-3mm? Bo jak nie to musisz wyregulować tym imbusem co jest z przodu gaźnika na końcu tego cięgna. Weź imbus (3 albo 4) i wciśnij to cięgno i wiertlem "2" sprawdź czy przesłona uchyliła się na tyle aby wiertło weszło w szczelinę. Jak się nie mieści to podreguluj tym imbusem i powinno być ok. Oczywiście to możesz zrobić jak masz sprawny siłownik ale z tego co piszesz to chyba masz. Wykręcałeś dysze główne te które widać po rozebraniu gaźnika? Może zamieniłeś je miejscami? Masz przelewanie gaźnika i teraz jak już wykluczysz pull down i dysze to albo pływak z zaworkiem zalewa albo zawór wzbogacenia mieszanki - tutaj to malutka dziurka wystarczy i już jest problem. Nie ma innej opcji albo pływak albo ta membrana od zaworu nic więcej nie odpowiada za tak duże zalewanie gaźnika.
Ten regulator nic tutaj do tego nie ma. Jedynie co to jak się w środku rozleci zaworek to może dostawać za mało paliwa ale na pewno nie za dużo. Na allegro są po 3 zł niby to samo ale ten górny króciec ma w drugą stronę i trzeba rzeźbić bo w oryginalne miejsce nie pasuje.



Patrykxx69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 26, 2015 21:26
Lokalizacja: Opole

Gaźnik pierburg 2e3 regulacja

Post autor: Patrykxx69 » czw wrz 10, 2015 21:44

No to w takim razie nie zamawiam kolejnego zestawu, a jutro wymontuje gaźnik i w sobote po pracy rozbieram go jeszcze raz... Może w jakiejś hurtowni uda mi się jeszcze znaleźć jutro pływak to wymienię go dla pewności, bo ten niby ok, ale jak znajde to wrzucam nowy. Masz jakieś schematy tego gaźnika i mógłbyś się podzielić ew. na e-mail? :) Wiesz może jakie rozmiary powinny mieć dysze?

A przesłona uchyla się na te 2-3mm ;)



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Gaźnik pierburg 2e3 regulacja

Post autor: krys94 » czw wrz 10, 2015 22:13

Pływak sprawdź w wodzie albo paliwie czy się nie topi bo nowego raczej nie dostaniesz, a jak Twój jest dobry to nie ma sensu wymieniać. Jak już to prędzej zaworek iglicowy możesz sprawdzić. Ja go sprawdzałem tak, ze jak miałem rozebrany gaźnik to dmuchałem w ten główny króciec paliwowy ustami i lekko przymykałem pływak i patrzyłem w jakiej pozycji zaworek zamknie dopływ powietrza. Metoda domowa ale skuteczna i wiem, ze mam zaworek sprawny. Membranę zaworu wzbogacenia mieszanki raczej nie sprawdzisz tylko podmiana na nową. Piszą na forum, ze można podkładać dętkę zamiast niej ale u mnie z dętką było jeszcze gorzej jak z membraną. Założyłem nową z zestawu ale myślałem, ze może jest dziurawa (bo po wymianie wszystkich uszczelek miałem dalej problem, a okazało się, ze to ssanie źle działało) ale jednak jest dobra.
Schematów gaźnika nie mam. Rozmiar dysz to 110 i 102.5 dodatkowo zdjęcie nie wyraźne ale widać w którym miejscu są dysze. Rowki troszkę uszkodziłem niestety ale nawet szerokim śrubokrętem nie chciało pójść i są tego efekty. :-( Ale wszystko dobrze działa więc jest ok.
Obrazek



Patrykxx69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 26, 2015 21:26
Lokalizacja: Opole

Gaźnik pierburg 2e3 regulacja

Post autor: Patrykxx69 » pt wrz 11, 2015 18:57

Gazior wyciągnięty, jutro po pracy porozbieram jeszcze raz... Szkoda że nie sprawdziłem tego zaworka jak składałem i musze dokładniej przyjrzeć się temu pływakowi. Membrana wzbogacania nowa cała była, nawet nita dali :) Od razu wyregulowałbym tą drugą przepustnice. Wiesz na ile ma być uchylona? Bo teraz zamknięta :) Rozmawiałem dziś z gościem od gaźników i pytał czy ustawiałem poziom paliwa. Da się wogóle jak ta iglica nie ma żadnej regulacji? :D



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Gaźnik pierburg 2e3 regulacja

Post autor: krys94 » pt wrz 11, 2015 20:00

Druga przepustnica ma być całkowicie zamknięta. Ona się otwiera dopiero jak pierwsza otworzy się maksymalnie. Poszukaj w internecie bo jest na pewno ksiąke J Kasedorf "Gaźniki sprawdzanie i regulacja" tam masz wszystko opisane. Ja przy jej pomocy ustawiłem wszystko w gaźniku i bdb pracuje. Ten gość od gaźników to pojęcia nie ma bo to nie maluch czy polonez żeby ustawiać poziom paliwa. Jak zaworek i pływak sprawny to wszystko tam ma być ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości