Country z Torunia

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 10:16

Gdy kupiłem ten samochód wyglądał "przyzwoicie" i nawet jeździć było mozna....
Obrazek
Jednak trzeba było zrobić wiele aby przywrócić jemu dawny blask,bo wiele rzeczy az prosiło się o wymianę i choćby zadbanie wizualne....

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 10:20

Właściwie wymieniłem wszystkie możliwe "gumy" podwozia, zawieszenia, i napędów.Obrazek
Do regeneracji poszedł wał i podpory...
Obrazek
Sprawdzono działanie napędu na tył i jego mechanizmy załaczania.
Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 10:31

Całe podwozie zostało wyczysczone kryształkami lodu.Co miało odpaść, to odpadło a na tak przygotowane powierzchnie została nałozona konserwacja.Wymieniłem cały układ wydechowy,wykonany na zamówienie w firmie specjalizujacej się w dorabianiu wydechów do aut zabytkowych!
Następnie przyszła kolej na nadwozie i jego elementy.Orurowanie zostało wypiaskowane i pomalowane proszkowo.

Obrazek
Inne elementy zostały ocynkowane.

Obrazek
Nadwozie zostało oddane w ręce lakiernika a następnie dokładałem wszystkie wcześniej przygotowane elementy-zderzaki,orurowanie...Zmieniłem też felgi na oryginalne od tego modelu które cześniej zregenorowałem oddając do specjalistycznej firmy.

Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 10:35

Ponieważ skrzynia biegów,mechanizm zmiany biegów i napędy były w dobrym stanie zabrałem się za silnik. Brał trochę dużo oleju i zbyt wiele palił...Za głośne też były zawory w głowicy!
ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 10:37

Okazało się że głowica nie była w najlepszym stanie a pierścienie na tłokach zapieczone.Po za tym wymieniłem (bez szlifu wału)panewki korbowodowe.
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 10:48

Po remoncie silnik wyglądał zupełnie inaczej i zachowywał się cicho a spalanie i zużycie oleju spadło! Dziś jeżdżąc, muszę się bardzo wysilić aby zużycie paliwa przekroczyło 8,5 litra na 100 km! Standartowo wymieniłem wszystkie paski w tym rozrządu,zrobiłem przegląd alternatora i rozrusznika. Wymieniłem na nową pompę wody,filtry powietrza i oleju, po przepłukaniu całego układu.

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 11:11

Dziś, po prawie czterech latach od zakupu dokonuję tylko raz w roku,zawsze na wiosnę przeglądu w zaprzyjażnionej firmie i wykonuję ewentualne poprawki/zaprawki w podwoziu. Fakt,dużo nie jeżdżę,bo po zakupie miałem 245 tys na liczniku a dziś trochę ponad 260 tys. Całazimę auto stoi w garazu! Staram się jednak bywać na wszystkich mozliwych zlotach i spotkaniach VW w Polsce a naklejki z tych zlotów naklejam na trójkat tylnej szyby....

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 11:23

W połowie ubiegłego roku udało mi się przebrnąć przez skomplikowaną procedurę rejestracji na pojazd zabytkowy i dziś jeżdże na zółtych tablicach.
Obrazek

Procedura rejestracji wymaga dużo samozaparcia i cierpliwości,bo urzędnicy nie ułatwiają nam sprawy. Miałem problem z dowodem rejestracyjnymb, bo widnaił w nim wpis dotyczący zwykłej dwójki i dane np waga i nacisk osi nie odpowiadał stanowi faktycznemu...Jednak udało mi się wszystko "wyprostować" i dziś mam prawidłowe wpisy!
Wracając do relingów dachowych...Podobała mi się wersja z rolowanym dachem która ma fabryczne relingi.Według mojej opini takie relingi dodają drapieżności autu a dach nie jest taki płąski i "bezpłciowy". Oczywiście oryginalne relingi nie są do zdobycia.Podglądałem w necie jak inni to rozwiazali i padło na relingi od Omegi. można je rozdzielić,obciąć na potrzebny wymiar i adoptować do Country.Po za tym krzywizny przylgni relingu pasuje do krzywizny dachu... Trzeba wyło wiercić w dachu ale nie było z tym większego problemu,tym bardziej ze akurat miałem wyjętą skorupę podsufitki która była u tapicera. Nie wiem czy to tylko "wina" nowej tapicerki podsufitki czy mają na to też wpływ relingi,mocowane do blach dachu ze w aucie podczas jazdy zrobiło sie ciszej....
Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 11:36

To tyle o moim Country. W ciągu czterech lat,jeżdżac po Polsce odczułem jak bardzo unikatowym samochodem jest to auto.Wielokrotnie byłem zatrzymywany na trasie i różnych miastach aby pogadać o samochodzie. Miałem też wiele ofert kupna! Nie chcę jednak pozbywać się tego samochodu i jak mówię-ma u mnie dożywocie!
Przez cały ten czas tylko raz udało mi się nawiązać kontakt z właścicielem Country i zaprosić go na złot VW do Golubia Dobrzynia. Dwa,tak unikatowe samochody zrobiły wielką furorę i właśnie za unikatowośc dostały nagrody!

ObrazekObrazek

Fajnie byłoby więc spotkać się na jakimś zlocie w kilka aut...tak jak organizują to niemcy!
https://www.youtube.com/watch?v=d4BwtDLbtRI" onclick="window.open(this.href);return false;



ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » śr sie 16, 2017 20:36

Tak wyglądał golfik zaraz po zakupie:

ObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » śr sie 16, 2017 20:38

Dziś gdy poświęcam dużo czasu na szczegóły wygląda coraz lepiej....

ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » śr sie 16, 2017 20:45

Wciąż jest coś do zrobienia...Ostatnio zauważyłem że "umarł" korektor siły hamowania. I chociaż nie odczuwam skutków w hamowaniu to jednak chcę go naprawić.To dość drogi element jeśli chcę mieć oryginał....A chcę jeździć cały czas, bo zlotów VW i Zabytków jest mnóstwo i trudno postawić samochód na dłużej....Staram się doposażyć samochód w elementy które montowane były za dopłatą lub na eksport. Na przykład liściołap pod kratką maski, osłony boczne słupków B i takie tam....Wszystko to ma wpływ na ogólny wygląd.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Country z Torunia

Post autor: Adalbert1702 » ndz sie 20, 2017 09:55

Wszystko co wymieniam lub dokonuję naprawy i mam dostęp do wymiarów lub numerów OEM zostaje zapisane. Oczywiście mowa tu o częściach oryginalnych z Golfa Country! Gdyby więc były potrzebne jakieś namiary to jestem w stanie z tego co już mam podać je osobom zainteresowanym....



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Country z Torunia

Post autor: kret077744 » sob sie 26, 2017 13:31

jakbyś kiedyś miał chwile to mógłbyś opisac procesz rejestracji na zabytek. Pisałeś o jakis mykach, bo sam schemat postępowania mozna znaleźć bez problemu.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości