Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn sie 06, 2018 13:07

Kolejny temat dotyczy silnika. Ponieważ nie ma osobnego działu dotyczącego oryginalnej jednostki napędowej do modelu VW Country,poruszam ten temat tutaj....W Vw Country oryginalnie zamontowany jest 98-mio konny silnik benzynowy o symboli 1P. Od pewnego czasu brzmienie silnika w moim Country nieznacznie się zmieniło. Po bliższym rozpoznaniu wygląda na to ze głośniejsze odgłosy dochodzą z klawiatury zaworowej w głowicy.Dotychczas było tak ze dźwięk "klekotania" słyszalny był chwilę po uruchomieniu silnika i zanikał. Teraz takie "klekotanie" utrzymuje się przez cały czas pracy silnika.Podejrzewam że powodem są szklanki, które nie trzymają oleju. Czy robił juz ktoś wymianę takich szklanek? Jesli tak to proszę o doradzenie jakie wybrać i kupić nowe. Może jakiś krótki opis jak do tego się zabrać i na co jeszcze zwrócić uwagę gdy będzie to robione? Czy konieczny jest demontaż całej głowicy? Dodam ze głowica była robiona pięć lat temu (zawory,planowanie,sprawdzenie szczelności) i ma przejechane w tym czasie około 20 tyś kilometrów. A może bardziej opłacalne byłoby wymienić całą,kompletną głowicę? Pytanie tylko czy do tego silnika pasuje każda inna głowica od silnika 1,8 cm???



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pn sie 06, 2018 14:24

Nie wymieniałbym głowicy dla klokoczących szklanek. Szkoda pieniędzy na to. Lepiej wymienić szklanki. Jednak przez tym sprawdziłbym ciśnienie oleju.
Demontaż głowicy nie jest potrzebny do wymiany szklanek jednak nie każdy mechanik będzie chciał to robić w ten sposób.
Głowica będzie pasować z bliźniaczych jednostek GTI czyli PF, PB lub mk3 1.8 na wielopunkcie.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn sie 06, 2018 15:49

Dzięki za szybką odpowiedź,bo nawet nie wiem czy można tak jeździć....Czy przypadkiem od tego "klekotania" nie uszkodzi się wałek rozrządu (wytarcie krzywek) albo nie rozklepią końcówki trzonków zaworów??? No to jeszcze pytanie-jak sprawdzić ciśnienie oleju? Z obserwacji wynika ze musi być odpowiednie,bo kontrolka oleju gaśnie natychmiast a w trakcie jazdy,nawet przy dużych upałach jeszcze nigdy nie sygnalizowało spadku ciśnienia oleju....
Skoro można wymienić tylko szklanki to jakie byłyby najlepsze (abym nie musiał ponownie za jakiś czas znowu wymieniać)? Czy wszystkie typy silników mają takie same szklanki?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pn sie 06, 2018 16:01

Za szybko się nie rozklepią, a na pewno nie zawory.
Zmierzyć można tylko zegarem wkręconym w silnik. Nie ma co patrzeć na licznik. Źle podłączony do czujników będzie pokazywał ciśnienie nawet jak co w ogóle nie ma. Mozna zmienić czujniki na takie o niższym ciśnieniu załączającym i nie będziesz wiedział. Trzeba wkręcić manometr i sprawdzić na rozgrzanym oleju przy biegu jałowym silnika oraz powyżej 2 k obrotów.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn sie 06, 2018 16:32

No to skoro poruszyłeś temat czujników ciśnienia oleju to napisz jakie powinny być w tym silniku aby wiarygodnie pokazywały ciśnienie...
Zabrałbym się od razu do wymiany popychaczy hydraulicznych ale nie mogę znaleźć numerów ori VW aby kupując podać je sprzedającemu.U mnie w Toruniu albo pytają do jakiego auta(a gdy powiem ze do VW Country to rozkładają bezradnie ręce) albo pytają o numery...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pn sie 06, 2018 16:53

Niepotrzebnie używasz golf Country. Silnik się nie różni od innych jednostek. 034109309AD
Taki sam popychacz jest w różnych silnikach grupy VW przez pewnie 20 lat
Czujniki tak z pamieci to w podstawie filtra powinien być biały na 1,8 bara, w głowicy niebieski 0,25 bara.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn sie 06, 2018 20:17

Podglądałem jakie czujniki ciśnienia mam w samochodzie...I tak,w obudowie filtra jest istotnie biały.Natomiast w głowicy jest koloru brązowego (może czarny) Jak to się ma do wskazań ciśnienia oleju na głowicy? Gdzie znajdę jakieś oznaczenia kolorami czujników ciśnienia oleju do VW?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: waski1 » ndz sie 19, 2018 23:12

Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn sie 20, 2018 19:41

Dzięki za informacje dotyczące czujników ciśnienia oleju.Tego szukałem! Czasami tak jest ze nie można czegoś na szybko znaleźć....



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » czw sie 30, 2018 19:24

może ktoś szuka ale 14tki speedline
https://www.olx.pl/oferta/felgi-alumini ... ee6cd68c20

no i czas jednego country pogrzebać
https://www.olx.pl/oferta/czesci-golf-c ... 66de3391a7


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pn wrz 03, 2018 15:10

Aktualnie latam Countrym od tygodnia codziennie. W związku z tym mam takie różne przemyślenia. Generalnie to jest taki krążownik to latania w trasach jak ja pie....ę :)
Masa wielka jak na mk2, wysoko położona, silnik dychawiczny właściwie przy jeździe trasami szybkiego ruchu. Generalnie nie ma to jak przelotowa 120 przy 3500 obrotów. Cisza w środku jak w odrzutowcu. Generalnie samochód tak samo egzotyczny w wyglądzie jak i w prowadzeniu. Dotychczas nim jeździłem mało na krótkich odcinkach raczej po mieście. Teraz latam po obwodnicy to widzę jak ten samochód odstaje od współczesnych aut.
Ale i tak jest frajda w miarę. Aczkolwiek nie zdecydowałbym się na to na daylicara.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn wrz 03, 2018 19:20

Nooo,to nareszcie jakieś podsumowanie! Też uważam ze na autostrady jest to auto zbyt wolne i właśnie dlatego wolę jeździć w miarę wolno (90km/h) normalnymi trasami...wychodząc z ałożenia że im wolniej jadę tym dłużej mnie widzą! A efekty są różne-od takich gapiów którzy oglądając się za Country wpadają na słup po takich którzy chcą pogadać i obejrzeć więc proszą o zatrzymanie się....Było też kilka zatrzymań przez policję ale tylko w celu oglądania auta.Śmieszna sytuacja bo drżałem ze strachu w czasie gdy jeszcze nie miałem "żółtych" a w dowodzie było ze jest diesel....
A tak w ogóle to 8 września jest VII zlot w Kwidzyniu. Może pojawisz się i pogadamy?

Obrazek



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » pn wrz 03, 2018 19:28

Właśnie jestem po wymianie hydraulicznych popychaczy zaworów.Oczywiście INA-cały komplet kosztował tylko 112 złociszy. Jednak przy okazji znalazłem zmurszały przewód/fajkę/kolanko które pokazuje na zdjęciu.Prawdopodobnie już przepuszcza! Jeśli ktoś wie jak to się nazywa albo jakiś numer to byłoby fajnie. Jeszcze fajniej gdyby ktoś podał link do strony gdzie można to kupić.

Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » wt wrz 04, 2018 10:17

Ta cała rurka plastikowa z króćcami gumowymi to jedna część, która jest dawno wycofana.

8 września miałem zaplanowany wyjazd już. Ale nie wiem czy on dojdzie do skutku patrząc na różne zmienne środowiskowe. Jak nie wyjadę to mogę odważyć się podjechać osiołkiem do Kętrzyna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości