Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt lis 28, 2017 23:14

No ale tak nawiasem to nadal szukam skrzyni biegów AXR do remontu...Gdyby ktoś coś.....



Awatar użytkownika
cross2900
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pt maja 04, 2012 09:17
Lokalizacja: Großpolen

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: cross2900 » czw gru 14, 2017 19:04

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... zp2Yz.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Country na czarnych blachach
W latach 90 musiał być szał :grin:
Tyle że korozja go nie oszczędziła prawy przedni kielich no i dach przegnity widac .



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » czw gru 14, 2017 23:24

kompletny tak na oko, ale ta korozja juz go faktycznie zjadła, trzeba by fortune wydać na dobrego blacharza hehe


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: darwaz » pt gru 15, 2017 00:37

cross2900 pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... zp2Yz.html

Country na czarnych blachach
W latach 90 musiał być szał :grin:
Tyle że korozja go nie oszczędziła prawy przedni kielich no i dach przegnity widac .
Oglądałem, jezuuuuuu, tragedia to mało powiedziane. Auto miało w latach 90 ostrego dzwona z dachowaniem. Z dachu odpada szpachla, całe auto malowane od taśmy. Jedyny plus to że jest kompletny. Właściciel nie chce zejść z ceny bo kiedyś dał za niego fortunę :). Dla mnie warte 5000zł bo są części.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » pt gru 15, 2017 09:48

darwaz pisze:Właściciel nie chce zejść z ceny bo kiedyś dał za niego fortunę
A za 3 lata trafi na złom bo nie będzie czego ratować już ogóle...



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » pt gru 15, 2017 21:54

Na tych oponach wyjechało z fabryki :helm:



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: darwaz » ndz gru 31, 2017 23:32

Jakby kogoś interesowało to zbudowałem taki most do country.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Ma blokadę mechaniczną mechanizmu różnicowego a przez zewnętrzny sterownik haldexu można sterować dodatkowo spięciem na tył od 0 do 100%. Czyli efektywnie będę miał dwie pełne blokady, tylnego i "środkowego" mechanizmu różnicowego.
Dla nie znających tematu nigdy takiego mostu vw nie produkował. Most jest zrobiony z dwóch, jeden od audi tt drugi od vw t4. Trochę jest z tym zabawy bo trzeba kupić odpowiednie mosty bo tylko jeden typ da się tak przerobić, potem jeszcze przekładanie ataków, ponowne ustawienie naprężenia łożysk i pozycji względem siebie.
Dyfer oczywiście nie pasuje do country bez dorabiania półosi i nowych mocowań w tylnych sankach. Za to do vw t4 i wszystkich aut które miały haldex 1gen (audi tt, golf mk4, audi a3 itp) pasuje bez przeróbek.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » pn sty 01, 2018 14:08

Brawo TY! podzielisz sie konkretnie numerami mostów jakie muszą być do skomponowania takiego zestawu ?
Dzięki takiej opcji eliminujemy trudno dostępne już sprzęgło wiskotyczne.
Ja golfa i tak w terenie nie używam, ale opcja marzenie do golfa. Wrzucisz fotki w jaki sposób zamocowałes w sankach ?


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: murgenzzr » pn sty 01, 2018 22:28

Ciekawe jak w terenie takie coś będzie jeżdzić, czy po wjezdzie w grząski teren haldex wytrzyma pare minut ??



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: darwaz » pn sty 01, 2018 22:33

murgenzzr pisze:Ciekawe jak w terenie takie coś będzie jeżdzić, czy po wjezdzie w grząski teren haldex wytrzyma pare minut ??
A czemu ma nie wytrzymać bo nie rozumiem? Haldex 1 gen przenosi 4000Nm przy pełnym spięciu. Mam znajomego który na 1 genie jeździł 600konną fabią w rallycrossie i nic się nie działo.



murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: murgenzzr » wt sty 02, 2018 10:51

Ja znów mam znajomego z octavia z haldexem i chwile zabawy w sniegu ( tak z pół godzinki )i zaczyna sie rozlączac, szarpac, itp, wszystko fabryczne , chyba ze cos popsute ma. Dlatego czekam na testy.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: darwaz » wt sty 02, 2018 13:37

murgenzzr pisze:Ja znów mam znajomego z octavia z haldexem i chwile zabawy w sniegu ( tak z pół godzinki )i zaczyna sie rozlączac, szarpac, itp, wszystko fabryczne , chyba ze cos popsute ma. Dlatego czekam na testy.
No to ewidentnie ma coś uwalone, albo niski poziom oleju. Haldex rozłącza się tylko jak temperatura oleju na sprzęgle przekracza 100 stopni, jak tylko spadnie to znowu się włącza. To pewnie dlatego mu szarpie bo się wyłącza i włącza. Nawet gdyby się okazało że przy dłuższym taplaniu w terenie się wyłącza to zawsze mogę zrobić zewnętrzną chłodnicę oleju i po problemie.
kret077744 pisze:Brawo TY! podzielisz sie konkretnie numerami mostów jakie muszą być do skomponowania takiego zestawu ?
Dzięki takiej opcji eliminujemy trudno dostępne już sprzęgło wiskotyczne.
Ja golfa i tak w terenie nie używam, ale opcja marzenie do golfa. Wrzucisz fotki w jaki sposób zamocowałes w sankach ?
Most od t4 z blokadą musi mieć oznaczenie CZT albo CZU, tylko te dwa. Jeden jest z ABSem drugi bez. Most od 4motion może być chyba jakikolwiek.
Belki przerabia pro-tune
http://allegro.pl/swap-syncro-haldex-be ... 12242.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A i jest jeszcze jeden mały problem o którym zapomniałem napisać :) . Tylny most 4motion ma Przełożenie 17/27 a syncro ma 20/21. Niestety bez zmiany skrzyni na 02C (5b golf mk4) lub 02m(6b golf mk4) nic z tego nie będzie.
Nie jest to jakiś ogromny problem, ale grosz do grosza i sam napęd wyjdzie drożej niż całe country :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » wt sty 02, 2018 15:32

Haldex to zdaje się najwięcej ma problemów elektronicznych typu gnijące sterowniki niż typowo mechaniczne/zmęczeniowe/zużyciowe.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: darwaz » wt sty 02, 2018 15:59

jhosef pisze:Haldex to zdaje się najwięcej ma problemów elektronicznych typu gnijące sterowniki niż typowo mechaniczne/zmęczeniowe/zużyciowe.
Możliwe. ja akurat będę robił ten most na sterowniku ecumaster więc i tak wszystko będzie nowe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości