[COUNTRY] Podpora wału

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr lut 22, 2017 02:56

Po co 40 razy wałkować ten sam temat?

Już pisałem że podpora od firmy PRO-car z poznania nie pasuje zupełnie do country. Na zdjęciu w aukcji mają zupełnie inny towar a przychodzi to co w poście który zacytuję.
darwaz pisze:Tak jak obiecałem.


Widać że podpora nawet nie wejdzie w mocowanie. Sprawdzałem też w mocowaniach mk2 syncro a nie country i też nie wejdzie.

Obrazek

Mocowanie są w innej płaszczyźnie i pod kątem a nie równolegle.

ObrazekObrazek

Na dodatek rozstaw śrub jest zupełnie inny.

ObrazekObrazek

Dzwoniłem przed zakupem do sprzedawcy, chciałem się upewnić czy to są na 100% podpory do golfa mk2 syncro, czy przypadkiem nie jakieś od innego auta. Oczywiście sprzedawca twierdził że na 100% pasują, sprzedał 100 sztuk i wszyscy zadowoleni. Pomyślałem że może ma jakieś tajne zagraniczne źródło czy coś i poważnie to mogą być podpory do syncro. No więc kupiłem 2 sztuki po 199zł każda no bo w ASO 400zł więc się opłaca. Jak widać doszły podpory zapewne od mercedesa, do tego firmy MAX-GEAR które kosztują 35zł sztuka. Zadzwoniłem do sprzedawcy, i mówię że chyba mi wysłał złe podpory bo one zupełnie nie pasują. Oczywiście sprzedawca nadal twierdzi że to są do syncro a nie do mercedesa. Poprosiłem w takim razie o numer katalogowy maxgeara, skoro są dedykowane do mk2 syncro i nie pasują to ja to sprawdzę i obsmaruję producenta że złe produkuje. Na razie nie dostałem odpowiedzi z numerem części. Zobaczymy jak się dalej sprawa potoczy.

Tak jak myślałem. Poprosiłem w wiadomości o numer części producenta, wysłałem też wszystkie zdjęcia jak na forum. W odpowiedzi dostałem:

" WITAM
JEŚLI PANU NIE PASUJE PROSZĘ O ZWROT TOWARU
POZDRAWIAM "

Nie mi nie pasuje tylko nie pasuje do syncro a na aukcji jest napisane że jest do syncro. Sprzedawca robi w .... kupujących sprzedając towar niezgodny z opisem 6 razy drożej niż rynkowa cena. Dobrze że prawo pozwala na zwrot. Wk.. mnie to i tak bo stracę teraz koszt przesyłki w stronę sprzedawcy a mógłbym za to zjeść dobrego kebaba :)


Wracając do tematu doboru podpory. Czy sprawdzał ktoś podpory przednie od golfa mk3 syncro/audi a3/auditt ? nr części 1H0521349

wyglądają prawie identycznie jak przednia od mk2 syncro. Średnica wewnętrzna chyba też jest identyczna.

Obrazek

Nikt nie produkuje zamiennika tej podpory ale za to nadal jest dostępna w ASO, jutro zadzwonię i się dowiem ile kosztuje.

Żadna firma nie produkuje podpory do country, koniec kropka, nie ma idealnego zamiennika i nie było nie będzie. Ani podpory przedniej ani tylnej. Jedyny opcja to ta o której pisałem wcześniej.

darwaz pisze:Sprężyny w zwykłym syncro nie są takie same, już to przerabiałem. Jedyne które idealnie pasują to suplexy, dziś sprawdziłem, jak ORI.

Obrazek

Zdjęcia auta zrobię jak wyjadę z garażu bo za ciasno.

Sprężyny kupiłem przez http://oilexpert.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; nie ma na stronie ale wystarczy zadzwonić i mają, sprężyny i amortyzatory do country. Jak coś to na forum vwgolf zniżka.


Wracając do podpory, JEST, UDAŁO SIĘ !!

Jak widać podpora ma wszystkie wymiary identyczne jak ORI, jedyna różnica to rozstaw śrub, widać na drugim zdjęciu ile trzeba pilnikiem czy dremelem zebrać. Do tego duża podkładka i będzie super. Da się też bez problemu zrobić blaszkę i zamocować tą podporę na przód. Jak już będzie na aucie to zrobię zdjęcia.



ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Podpora jest osobno a łożysko osobno bo ten typ podpory ma zupełnie inne łożysko fabrycznie niż country, trzeba łożysko kupić oddzielnie. To jest dokładnie ta sama podpora o której pisał Folxs. Ma idealnie takie same wymiary, średnica wewnętrzna, zewnętrzna grubość, odsadzenie płaszczyzny montarzu od środka wału. Jedyna różnica to rozstaw otworów montażowych.
Adalbert1702 pisze:Raczej nie jest to samo...O ile pamięć mnie nie myli,bo robiłem to 4 lata temu to od merca ma innego rodzaju mocowanie i inny rozstaw otworów... Ta z za 200 jest na pewno od Country!
Nieee, Podpora za 200zł od firmy procar nie pasuje i nie jest od country tylko od mercedesa. Wiem bo kupiłem 2 sztuki i masz zdjęcia wyżej. no chyba że po moim op...laniu ich coś zmienili.

Skończmy ten temat bo wystarczy przeczytać wszystkie strony w wątku i już wszystko zostało powiedziane. Jedyna opcja na idealna podporę do country to regeneracja oryginalnej albo vw CP bo czasem bywają, lub przerabianie innych prawie pasujących podpór.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: jhosef » śr lut 22, 2017 09:50

darwaz pisze:Nieee, Podpora za 200zł od firmy procar nie pasuje i nie jest od country tylko od mercedesa. Wiem bo kupiłem 2 sztuki i masz zdjęcia wyżej. no chyba że po moim op...laniu ich coś zmienili.
Raczej dalej pchają to samo z nadzieją na głupich. Widać uczciwie tego nie robią i liczą na duży i szybki zysk.

Podobnie jak jedna firma sprzedaje na alledrogo sprzężny do Countrego. Na oko to wyglądają ok. Ale z tego co sprawdzałem kiedyś po numerze to są sprężyny od Rallye. A te wiadomo wagowo nie to samo. Tylko tych akurat nie posądzam o złą wolę a raczej niewiedzę.





PS. Faktycznie pomyliłem się myśląc, że ramiona są pod kątem w tylnej za co przepraszam.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » śr lut 22, 2017 10:40

No to należałoby ich gdzieś "obsmarować" i napisać opinię....



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr lut 22, 2017 10:57

Adalbert1702 pisze:No to należałoby ich gdzieś "obsmarować" i napisać opinię....
No i napisałem tu na forum o tym. Negatywa im nie mogłem wystawić bo oddali kasę i zabrali podpory.oczywiście do końca się koleś upierał że one pasują idealnie do country:). Stwierdził że na pewno coś jest nie tak z moim country. A jak mu powiedziałem że sprawdzałem w 2 różnych sztukach i dodatkowo w syncro zwykłym to już nie skomentował. A i jeszcze jedno, podpory są firmy max-gear czyli najtańsze za 40zl sztuka.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Adalbert1702 » śr lut 22, 2017 11:33

Spróbuje znaleźć ich sklep i tam ich obsmaruje.Moze uda się pokazać to na zdjęciach...



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr lut 22, 2017 11:38

Adalbert1702 pisze:Spróbuje znaleźć ich sklep i tam ich obsmaruje.Moze uda się pokazać to na zdjęciach...
Ja im wysyłałem te zdjęcia z mojego postu.jak byk widac że nawet młotkiem podpory się w mocowanie nie wciśnie. To nadal twierdzili że z moim country coś jest źle.hehehhehe.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: jhosef » śr lut 22, 2017 16:53

Dlatego uważam, że świadomie wali w głupa licząc na łatwy zysk.

Edit

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-223-8755" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr lut 22, 2017 17:06

jhosef pisze:Dlatego uważam, że świadomie wali w głupa licząc na łatwy zysk.

Edit

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-223-8755" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie znam niemieckiego zbytnio ale to chyba jest oferta regeneracji. W Polsce była jedna sztuka w ASO kilka miesięcy temu, teraz już nigdzie nie ma :( . Można niby wyprodukować te podpory, trudne to nie jest, Tylko pytanie czy ktokolwiek chciałby kupić bo tanie na pewno nie będzie :(.



Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Folxs » śr lut 22, 2017 17:14

Adalbert1702 pisze:Chcesz mieć ori? Napraw to sam! Nie ma rzeczy której nie można byłoby w dzisiejszych czasach naprawić! Współczesne tecnologie juz na to pozwalają! A obudowa podpory to konctrukcja z metalu, która tym bardziej dość łatwo zregenerowac!
Pomóżmy więc koledze jak potrafimy! Ja proponuję regenerację a ty zakup podpory od innego modelu...Jesli zdecydowałby się na regenerację,jestem w stanie jemu w tym pomóć....
Panowie, spokojnie.

Ja niestety nie mogę zregenerować bo jakiś bęcwał już coś tam rzeźbił i potem pokażę co tam Janusz z Heniem odwalili. Ogólnie jest to strasznie rzeźbione w moim przypadku że aż strach.
darwaz pisze:JEST, UDAŁO SIĘ !!

Jak widać podpora ma wszystkie wymiary identyczne jak ORI, jedyna różnica to rozstaw śrub, widać na drugim zdjęciu ile trzeba pilnikiem czy dremelem zebrać. Do tego duża podkładka i będzie super. Da się też bez problemu zrobić blaszkę i zamocować tą podporę na przód. Jak już będzie na aucie to zrobię zdjęcia.
Możesz pokazać foty jak to zostało przerobione? Jak wygląda ta "blaszka"?



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr lut 22, 2017 17:28

Folxs pisze:Możesz pokazać foty jak to zostało przerobione? Jak wygląda ta "blaszka"?

O Panieeee :) Ja w swoim country miałem podpory w idealnym stanie więc zostały moje. A te dobierane zakładałem klientowi i nie cyknąłem fotki na aucie :( . Musiałbym jego auto pożyczyć i jeszcze mieć miejsce w warsztacie na kanale, jak poczekasz pół roku to Ci zrobię :) . Przerabia się to bardzo prosto. Dremelem czy trzpienówką albo frezarką czy co tam masz musisz rozpiłować łezki do wewnątrz podpory, Potem sobie wycinasz kwadratową podkładkę z grubej blachy tak żeby całą tą nową łezkę zasłaniała z zapasem, w podkładce wiercisz otwór tak żeby pasował otworem w miejsce w ramie i tyle. Co tu więcej tłumaczyć :). Można też sobie zrobić bardziej profi, odciąć ucho w zamienniku na takiej długości jak jest ori, zaspawać pozostałość po starej łezce i wyfrezować nową, będziesz wtedy miał podporę prawie w 100% identyczną jak ori.



Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Folxs » śr lut 22, 2017 17:34

I to podchodzi i na przód i na tył? Bo mi się wydaje że żeby tę podporę od W202 podpasować to trzeba będzie dospawać do niej te ramię, o ile w ogóle się ona tam zmieści w gniazdo. Ale pisałeś że się dało to mam nadzieję że mnie też się uda.

A country jest na tyle wysokie że telefonem bez podnośnika jak się wczołgasz to zdjęcie byś zrobił :P



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr lut 22, 2017 18:00

Aaa, ty pytałeś o tą co ma niesymetryczne mocowanie. Sama podpora ma identyczne wymiary, srednicę szerokość i łożysko. W gniazdo wejdzie na 100% tylko musisz pokombinowac i sobie dorobic adapter, blaszę dospawać ,dokręcic albo jakos inaczej. Przykładałem do ramy country i na bank da się to zrobić.Ja tej szerokiej nie robiłem bo mam w zapasach kilka podpór i wsadzilem dobrą ori tylko nowe łożysko poszło.



Folxs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn maja 12, 2014 00:02

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Folxs » sob lut 25, 2017 01:04

Dzisiaj byłem u mojego mechanika i jak zobaczyłem jaką krzywdę ktoś zrobił mojemu Goferkowi to aż się za głowę złapałem... Poucinane flexem ori mocowania żeby jakieś sanki wyspawać i do tego przykręcać jakieś podpory kombinowane
Niech mi ktoś powie czy mocowania przedniego też nie pozmieniali bo wygląda nieco lepiej (ostatnie zdjęcie).
Widać też że na wał wepchali dwie identyczne podpory nie wiem od czego, żadnych numerów na tym nie ma. Jedna ma przyspawany profil żeby podeszła na przód.
Nie wiem nawet czy wał chodził w osi - jedno łożysko jest tak rozwalone że nie chce się kręcić, drugie nawet już nie huczy tylko się drze jak kompresor który się zaciera

Teraz to się dopiero zacznie rzeźba...

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
Jak by ktoś mógł podać foto jak oryginał ma mocowania to byłbym wdzięczny - nawet z zamocowanym wałem, żeby tylko wiedzieć na czym się wzorować.

Kolejna misja to osłony przegubów na 90mm:


ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » sob lut 25, 2017 01:18

darwaz pisze:Jak by ktoś mógł podać foto jak oryginał ma mocowania to byłbym wdzięczny

No masz na samej górze tej strony, na początku mojego postu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości