[COUNTRY] Podpora wału

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

p3emob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05, 2005 12:25
Lokalizacja: pl
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: p3emob » pn cze 27, 2011 19:41

Czy ktoś orientuje sie od czego mozna dobrac pierwszą od strony skrzyni podpore wału do Golfa Country (1.8i ~100ps, rok 1990)?



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: barteKKK03 » pn cze 27, 2011 19:49

Generalnie do zwykłego Syncro przednią podporę można zaadaptować z Opla Omegi... tylko niech ktoś się jeszcze wypowie czy Country ma tak samo rozwiązaną tą kwestię co wersja cywilna, bo tego akurat nie wiem.



p3emob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05, 2005 12:25
Lokalizacja: pl
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: p3emob » pn cze 27, 2011 19:54

dzieki za pomoc!



Awatar użytkownika
Grzech GD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt gru 09, 2011 02:06

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Grzech GD » śr cze 06, 2012 04:20

witam rowniez jestem zainteresowany od czego podejdzie podpora wału do syncro ,bo podpory i waly sa te same co w syncro i country ...bardziej chodiz mi o mocowania samej podpory czy trzeba cos rzezbic czy nie..czekam na info


Mk2 1.9 TDi syncro 142KM ,320Nm

Awatar użytkownika
Grzech GD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt gru 09, 2011 02:06

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Grzech GD » sob paź 06, 2012 13:38

kolego barteKKK03 podpora od omegi a jakies numery albo cos bo pare rodzaji jest...


Mk2 1.9 TDi syncro 142KM ,320Nm

witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: witman » śr gru 05, 2012 02:59

witam,zwróciłem uwagę na ten temat o podporach wału do syncro,a co za tym idzie i do country,bo sam miałem z tym kłopot,nic nie pasowało,od omegi też nie,więc oryginały po ok.500 złotych.ale niekoniecznie,wystarczy mieć starą podporę,a koszt maleje do ok.130 złotych.tyle kosztuje ten cały gumowy "środek",który jest najsłabszym elementem podpory.a więc wywalamy zużytą gumę,łożysko jeśli nadal dobre,wciskamy w nową i całość wciskamy w podporę,ot i wsio.wybaczcie mój amatorski język,nie wiem jak nazywa się ta gumowa część ale jest raczej łatwo dostępna.to łożysko w które wchodzi wał,jeśli stare szmelc,też można dopasować z innego autka.ale jeśli lecą podpory,to proponuje zacząć od ponownego wywazenia wału i zapewne wyprostowania go.



Awatar użytkownika
Grzech GD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt gru 09, 2011 02:06

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Grzech GD » śr gru 05, 2012 14:38

kolego witman po pierwsze ten wkład co ty mowisz jest wiekszy niz podopora walu po drugie tez o tym myslałem po trzecie ja kupiłem 2 podpory od mercedesa W124 za 36 zł sztuka lekka przeróbka mocowania i gra gitara pozdrawiam bo sprawdzilem u sibie :)


Mk2 1.9 TDi syncro 142KM ,320Nm

witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: witman » śr gru 05, 2012 16:57

witaj grzech GD,no więc odpowiem:jak sam napisałeś,tylko myślałeś o wymianie samej gumy,ja natomiast mam właśnie w ten sposób naprawione podpory i nic nie jest za duże,a co do podpór od mercedesa....,no właśnie,to zawsze będą podpory od merca,a dla kogoś,kto dba o każdy szczegół swojego,niepowtarzalnego,autka,jeśli wyszedł z fabryki z podporami do vw,to niech je ma nadal,dopóki to możliwe:-).ps.,kupilbym z chęcią silnik G60,oczywiście z kompresorkiem i całą resztą,cierpię na brak mocy:-).



Awatar użytkownika
Grzech GD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt gru 09, 2011 02:06

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Grzech GD » śr gru 05, 2012 18:04

witman wszystkie p[odpory ktore mietrzyłem a raczej wkłady bo to sie tak nazywa sa zespolone złozyskiem i guma a na dodatek zgrzane ja takie podpory mierzyłem i nie da sie ich wprasowac :) bo jest to nie wykonalne a do do dbania o szegoły ja rozumiem ze ori to ori ale ze wzgledu na cene te podpory zostaly kupione zreszta u znajomych sprawdzaly sie przy "KJS" i bez zadnego problemu wytrzymywało to:D wiec ttak to wyszło ..jezeli chcesz zdrowe G 60 posiadam taki po kapitalnyum remoncie wiazka komp skrzynia niestaty bez kopresora bo sprzedałem :D ps.i z checia zobacze te podopry co kupiłes jakies numery i foto :)


Mk2 1.9 TDi syncro 142KM ,320Nm

witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: witman » śr gru 05, 2012 18:59

będę u mechanika,to spisze nr tej gumy,musisz zrewidować swój pogląd co do wymiany tylko gumy,bo ja mam wymienioną tylko cześć gumową,he he,łożysko było dobre,więc za pomocą magii,opuściło zużytą gumę i znalazło ciepły kącik w nowej:-),a wszystko to wykonał mechanik,który jest blacharzem,lakiernikiem:-):-),szkoda,że 1-sze podpory,które mi wymieniał,poszły do kosza,wtedy jeszcze myślał o tej części jak ty,że to praktycznie jedna całość,pomyślał i najnormalniej wyciął starą gumę,wygrzebal łożysko i bodaj prasą "złożył"wszystko do kupy,wygląda jakby była za 5 stów :-).co do silnika,ile chcesz?,po drugie czy da się go zamontować do country rocznik90?i po trzecie znajdź sprawny kompresor,to za pomoc zapłacę.



witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: witman » śr gru 05, 2012 19:07

ps.,na temat części od merca zartowalem,a zobaczyć chyba chcesz kupione gumy,bo napisałeś,że kupione podpory,podpory i łożyska mam stare.zaraz zadzw. do mechanika i spytam czego użył do zmontowania tego do kupy.



gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: gateway1 » śr gru 05, 2012 21:53

siema panie witman montowanie G60 do country to raczej juz nie bedzie orginal :satan:



witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: witman » czw gru 06, 2012 09:26

o gateway,wielokrotny gwałciciel warszawskich staruszek:-).na temat montowania nieoryginalnych części dodalem,że zartowalem.ale G60 to nadal vw,a jak uda mi się go kupić i zamontowac,to będziesz mógł mego złomka w rurę wydechową cmoknąć:-).



gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: gateway1 » czw gru 06, 2012 10:48

siema jezeli szukasz tej czesci Obrazek to jest dostepna w intercarsie ted-gum nr 00725908



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości