jak podwyzszyc country

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: wojtf23 » czw sty 06, 2011 01:20

Witam kolegow. ostatnio na allegro był golf country w kolorze khaki podniesiony i tak mi sie spodobal ze sie zakochałem :) ale niestety po wystawieniu po raz drugi przez sprzedajcego poszedl w mgnieniu oka :( i chciałbym teraz kupic sobie country i go podniesc. Czy wiecie moze jak to zrobic ???

Dzwoniłem do tego gościa i powiedział mi że go podniosł o ok. 10cm ale powiedzail mi ze duzo tłumaczenia i jak chce to moge do niego przyjechac i mi to zrobi. Tylko wiadomo jak ktos sobie sam zrobi to zawsze rogal na buzi ze to jego dzielo i dlatego sie pytam was czy wiecie jak podniesc tyl i przod?????

tutaj zdjecia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: Wojtek » czw sty 06, 2011 10:15

Czy Ty zadałeś sobie chociaż 5 minut trudu żeby odnaleść informacje na ten temat?? w tym samym dziale zaledwie parę tematów niżej jest temat o podwyższeniu golfa2 gdzie jest dokładnie napisane co trzeba zrobić :panna:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 48&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: wojtf23 » czw sty 06, 2011 13:40

kolego o podwyzszaniu golfa MK2 ALE NIE COUNTRY jest taka roznica

a po drugie nie chce miec auta do offroad-u tylko do zwyklej jazdy ale chce miec go wysokiego tak jak ten wyzej, bo jest zajebiscie ladny



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: Wojtek » czw sty 06, 2011 14:44

:panna: a jaka jest różnica czy podwyższasz golfa "nie country" a "country" ?? :panna: masz wyraźnie tam napisane co i jak musisz przerobić żeby podnieść auto w górę. A to że country ma napęd syncro, to tyle że tył podnosisz podobnie jak przód :panna:

drugiej części Twojej wypowiedzi nie ogarniam. Chcesz mieć auto zrobione pod offroad ale nie pod offroad tylko żeby wyglądało jak pod offroad. :panna: różnica jest tylko w wytrzymałości części w takim wypadku??


Obrazek

wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: wojtf23 » czw sty 06, 2011 23:44

wiadomo ze niekeidy bede chcial sie przejechac w teren. ale autko bedzie glownie na zime i na pogode deszczowa a drugi golf na glebie bedzie na lato na dni bezdzesczowe.



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: Pim » śr sty 12, 2011 17:32

heh , też chciałem tego country kupić, ale mi uciekł sprzed nosa ;)


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: Gashkas » czw sty 13, 2011 01:16

Tez nie ogarniam tematu. Kolega chce kupic country i go dodatkowo podniesc. Ale czytajac:
wojtf23 pisze:a po drugie nie chce miec auta do offroad-u tylko do zwyklej jazdy ale chce miec go wysokiego tak jak ten wyzej, bo jest zajebiscie ladny
to juz mam rebusa. Ten na zdjeciu wg mnie nadaje sie juz do off-roadu bo to przeciez wyzsze niz country.

Ps. Po co wogule country podnosic? Wystarczy jakie jest na zime :bigok:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

wolf747
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 152
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 12:09
Lokalizacja: Łomża, podlaskie

jak podwyzszyc country

Post autor: wolf747 » sob sty 15, 2011 18:58

country ma inne zawieszenie niż cywilny golf, jest to konstrukcja ramowa wyprodukowana przez firmę steyr spowinowacona z budą mk2 więc nie jest to takie kolorowe jakby się niektórym mogło wydawać, poza tym nie polecam podnoszenia country z oczywistych względów: wiecie czemu firma vw odradza zakładanie do country większych kół niż 15? wywrotność spowodowana za małym rozstawem kół


smaruj gofera dżemorem!!!

Awatar użytkownika
Faja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 28, 2007 22:17
Lokalizacja: Puławy

jak podwyzszyc country

Post autor: Faja » sob sty 15, 2011 22:42

wiecie czemu firma vw odradza zakładanie do country większych kół niż 15?
Chyba chodziło Ci o rozmiar opony a nie felgi. Na felgę 15 można założyć oponę o średnicy 55cm ale również 80cm. Poza tym większa opona poprostu do seryjnego country nie wejdzie bo pomimo terenowego wyglądu zawieszenie przednie prawie się nie różni od zwykłego golfa. Nawet po podcięciu błotników nadwymiarowa opona ocierałaby o tylną część skrzyni biegów. Poza tym realny prześwit country jest dość mizerny. Patrząc z boku samochód wydaje się wysoki podczas gdy przód jest bardzo nisko.
Obrazek
Obrazek
Patrząc na ceny golfów country o wiele lepszym rozwiązaniem jest kupienie zwykłego syncro i podniesienie go. Napęd ten sam ale niższa masa i nawet 3-krotnie niższa cena.



neoglonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 10:34

jak podwyzszyc country

Post autor: neoglonek » ndz sty 23, 2011 20:41

Witam.
Posiada Golfa Country i podniosłem go sobie o jakieś 7-8 cm. Koszt nie duży ale lepiej wygląda, pozwoliło to na wstawienie opon o większym profilu. Auto jest bardziej twarde i się nie kołysze. Przy okazji wkleję zdjęcia przed i po zabiegu.



WojtasGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:02
Lokalizacja: wawa/laski
Kontakt:

Re: jak podwyzszyc country

Post autor: WojtasGTI » pn lut 07, 2011 19:27

neoglonek pisze:Witam.
Posiada Golfa Country i podniosłem go sobie o jakieś 7-8 cm. Koszt nie duży ale lepiej wygląda, pozwoliło to na wstawienie opon o większym profilu. Auto jest bardziej twarde i się nie kołysze. Przy okazji wkleję zdjęcia przed i po zabiegu.
a mógłbyś opisać co uczyniłeś i co zastosowałeś by go podnieść bo jestem zainteresowany gdyż mam też country, i wadą jest to iz miska olejowa jest nisko ;/ latwo ją wgnieść.



neoglonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 10:34

jak podwyzszyc country

Post autor: neoglonek » pn lut 07, 2011 22:13

Mam zdjęcia ale coś mi nie działa i nie mogę wkleić aby pokazać jak to wygląda. Natomiast auto zostało podniesione na zasadzie wstawienia dodatkowych sprężyn w środek fabrycznych. Samochód mniej się kołysze i moje ale to lepiej się trzyma. Moim prywatnym zdanie nie zachowuje się tak jak by miało się wywalić, wręcz przeciwnie jest stabilny. Do zabiegu należy przedłużyć amortyzator o jakieś 8cm, czyli od góry dokręcić kawałek amora od poczciwego golfa 2 (potrzebny tokarz). Podpowiem że tylne sprężyny od golfa 2 wkładamy do naszego Country na przód, a do tyłu chyba samara tył (dokładnie nie pamiętam). Po to aby nasze koła mogły być większe to wymieniamy tylną gumę wahacza, aby koła przy skręcie nie ocierały o nadkole. Wahacz usztywniamy w bardzo prosty sposób wstawiając tuleje od FORDA MONDEO. Pozwala to wstawić oponkę 195/65/15 Szerszych nie polecam, chyba że założymy dystanse.



neoglonek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 10:34

jak podwyzszyc country

Post autor: neoglonek » ndz mar 06, 2011 10:21

Obrazek Obrazek



WojtasGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:02
Lokalizacja: wawa/laski
Kontakt:

jak podwyzszyc country

Post autor: WojtasGTI » wt mar 08, 2011 00:48

a to mój tak stoi normalnie, może nie jest aż tak sklepany na sprężynach :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości