Amortyzatory Golf Country

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Amortyzatory Golf Country

Post autor: OsteR9019 » wt maja 24, 2011 22:09

Siedzę w temacie już długo i takie są moje wnioski, amortyzatorów oryginalnych nie ma co kupować moim skromnym zdaniem, ponieważ zawieszenie w country jest takie samo jak w zwykłym golfie, więc kupujesz zwykłe i przedłużasz. Orgi są albo niedostępne albo bardzo droge. Powiem jak wygląda sprawa na tył, do sprężyn z paska b2 dołożyłem amortyzatory od zwykłego mk2, koszt 200zł za wszystko, tylko że trzeba kombinować z przedłużeniem (różnica 6cm skok taki sam), albo dospawujesz do dołu kawał pręta albo podkładki pod sprężyny i przedłużasz gwint, ja dałem tuleje na gwint i podkładki, stoi jak oryginał. Potem będą zdjęcia. Poza tym do standardowego golfa są produkowane amortyzatory w różnych długościach co może ułatwić.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

cezek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 05, 2009 12:52
Lokalizacja: Krotoszyn

Amortyzatory Golf Country

Post autor: cezek » ndz cze 26, 2011 20:17

Z przodu tez zastosowałeś sprężyny z passata przedłożyłeś amorki?



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Amortyzatory Golf Country

Post autor: OsteR9019 » pt lip 01, 2011 19:37

Z przodu nic nie zmieniałem, tak to jest że jak podnosisz tył przód też delikatnie pójdzie. Ogólnie jeszcze z nim nie skończyłem :grin:
Ale bez przedłużania amortyzatorów dużo się nie da zrobić, nawet nie można za dużo podłożyć pod sprężyny bo amortyzator się nie rozciągnie a super twardo w terenowym to nie pasuje, myślę że najlepiej byłoby coś pod kielich podłożyć wtedy idzie cała kolumna. Tylko co z czego i do czego żeby się nie rozpadło..


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

frot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 12, 2012 15:15

Re: Amortyzatory Golf Country

Post autor: frot » pn mar 12, 2012 16:14

Witam.

Na forum jestem od niedawna. Od dłuższego czasu myślę o podniesieniu swojego MK2. Patenty w stylu podkładki i dłuższe sprężyny z przodu odpadają bo wykoślawi się zawieszenie. Wpadłem na pomysł ciągnięty z Country, miedzy istniejące zawieszenie a budę wsadzić coś na kształt ramy + przedłużenie sprężyn + amortyzatorów (podkładki?). Zastanawiam się jednak jak uniknąć problemów na przeglądzie. Wymyśliłem więc że zrobię ramę na kształt tej z Country a na przeglądzie powiem że to oryginalny szrot z Niemiec :D
A teraz do meritum. Czy ma ktoś zdjęcia, rysunki, dokumentację takiej ramy? Niby duperela ale żeby sobie taką zrobić potrzebuję wiedzieć jak ona wygląda :D :D :D .
pzdr.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Amortyzatory Golf Country

Post autor: jhosef » pn mar 12, 2012 16:48

frot pisze:Na forum jestem od niedawna. Od dłuższego czasu myślę o podniesieniu swojego MK2. Patenty w stylu podkładki i dłuższe sprężyny z przodu odpadają bo wykoślawi się zawieszenie. Wpadłem na pomysł ciągnięty z Country, miedzy istniejące zawieszenie a budę wsadzić coś na kształt ramy + przedłużenie sprężyn + amortyzatorów (podkładki?). Zastanawiam się jednak jak uniknąć problemów na przeglądzie. Wymyśliłem więc że zrobię ramę na kształt tej z Country a na przeglądzie powiem że to oryginalny szrot z Niemiec :D
A teraz do meritum. Czy ma ktoś zdjęcia, rysunki, dokumentację takiej ramy? Niby duperela ale żeby sobie taką zrobić potrzebuję wiedzieć jak ona wygląda :D :D :D .
pzdr.
Zmień samochód bo w ten sposób nic nie uzyskasz co ma prawo do rejestracji...

Po pierwsze to zawieszenie i dodatkowa rama to nie jest coś co można w szopie uspawać. Trzeba dobrać wytrzymałość ramy, materiałów. Wymagana przy tym jest wysoka dokładność. Do tego później trzeba to jakoś zestalić z budą auta. Nawet jak Ci uda się wszystko idealnie pospawać go przeglądu to nigdy nie przejdzie. Chyba, ze zrobisz z tego SAM.
Skąd weźmiesz pasujące amortyzatory pod nową wysokość?
Dokumentację techniczną ramy ma na pewno VW, zadzwoń do Wolfsburga i zapytaj się czy Ci wydadzą dokładne parametry ramy.

Co się stanie w przypadku kolizji?

Sory ale pomysł z :ass:
Takie rzeczy to tylko na pola/lasy.



frot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 12, 2012 15:15

Amortyzatory Golf Country

Post autor: frot » pn mar 12, 2012 17:33

Akurat nie zrozumieliśmy się. Konstrukcja nośna jest od oryginalnej budy i w to nie ingeruję. Dodatkowa rama nie jest konstrukcją nośną tylko formą dystansu, Ze szczątkowych zdjęć które odnalazłem wynika że i buda od Country i zwykłego MK2 są takie same (bardzo podobne) a rama jest mocowana do uchwytów od normalnego zawieszenia. Co do wykonawstwa to nie było by to spawanie w szopie... ale to już mój problem.

A co do przeglądu, jeżdżą mocno poprzerabiane dziwolągi i jakoś nikt się nie czepia, nawet tu na forum je widać. Tekst o Wolfsburgu traktuję z przymrużeniem oka :D

Ponowie pytanie, czy ma ktoś zdjęcia ramy do Country?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Amortyzatory Golf Country

Post autor: jhosef » pn mar 12, 2012 18:23

frot pisze:Akurat nie zrozumieliśmy się.
Ja Cie bardzo dobrze zrozumiałem :)
Taka ingerencja w pojazd wiąże się z utratą homologacji pojazdu. Nie przejdzie przeglądu i tyle.
Przejdzie jedynie taki, na którym się nie pojawi.
frot pisze:Tekst o Wolfsburgu traktuję z przymrużeniem oka :D
Prawidłowo ;)

Obrazek

W country przesunięte nie jest tylko zawieszenie ale cały zespół napędowy.



frot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 12, 2012 15:15

Amortyzatory Golf Country

Post autor: frot » śr mar 14, 2012 14:41

Dzięki.

Mniej więcej o to mi chodziło. I masz rację że cały zespół napędowy jest przesunięty, i to właśnie pozwala na wprowadzenie zamian bez cięcia i "psucia" zawieszenia i konstrukcji nośnej. Całe sanki z silnikiem i zawieszeniem idą w dół.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Amortyzatory Golf Country

Post autor: OsteR9019 » sob mar 17, 2012 23:04

W country rama to bardziej dystans niż element choćby usztywniający, podnieś lewarkiem country za próg to drzwi od razu inaczej będą się zamykać, ale na pewno zamontowanie samych dystansów tej wysokości spowodowałoby katastrofę (osie by się rozjeżdżały). Zawieszenie jest takie samo jak w zwykłym syncro, a śruby mocujące są dłuższe by złapać ramę. Różne są tylko amortyzatory pod względem wysokości, skok jest identyczny polecam przedłużyć. Zobacz co w tym temacie napisał Faja http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=77&t=401660" onclick="window.open(this.href);return false;

Osobiście zamierzam posadzić zwykłego golfa FWD na ramę country jedyny problem jaki przewiduje to podpora tylnego mostu. Swego czasu widziałem ramę country za 800zł na aukcji jeśli chcesz mieć coś takiego i wystarczy przedni napęd to rozwiązanie dla Ciebie i praktycznie plug&play, polecam śledzić aukcje trafiają się nieraz uszkodzone, bez prawa rejestracji na części. Jeśli chodzi o przeglądy to zależy gdzie pojedziesz, o istnieniu takiego modelu wie 1 na 20 ale na oryginalnej ramie nie będzie się czego czepić.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

Amortyzatory Golf Country

Post autor: gateway1 » pn mar 19, 2012 01:51

OsteR9019 bardzo sie mylisz, rama ta tez usztywnia golfa mimo tego ze buda jest samonosna



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Amortyzatory Golf Country

Post autor: OsteR9019 » pn mar 26, 2012 23:08

gateway1 Na pewno rama usztywnia i jest niezbędna w country (swoją drogą bardzo sprytne rozwiązanie przez konstruktora) ale zasadniczej różnicy pomiędzy zawieszeniem przymocowanym do ramy a przykręconym do płyty podłogowej nie ma. Jeździłem Country teraz poruszam się zwykłą ośką i wcale dużej różnicy na niekorzyść nie zauważam. W country przydałoby się coś na kształt rozpórki miedzy kielichy może to by dało zauważalny efekt.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

Amortyzatory Golf Country

Post autor: gateway1 » śr mar 28, 2012 15:36

a wiec panie OsteR9019 dany pojazd posiadam od paru ladnych lat , gdy go nabylem chlal tak cirka okolo 5 l oleju na 1000 tys km , lozyska podporowe prawie zlom , elastyczne laczniki walu zlom [ mam nadzieje ze wiesz ile to kosztuje ] na wstecznym byl brak napedu itd , i panie OsteR9019 przerobilem 4 zwykle golfy i jest roznica miedzy buda samonosna a buda z rama

pozdrawiam pana panie OsteR9019



Awatar użytkownika
lortprodisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 19, 2007 16:49
Lokalizacja: legnica
Kontakt:

Amortyzatory Golf Country

Post autor: lortprodisz » pt lut 08, 2013 19:11

dobra Pany :helm:

a teraz pytanie konkursowe :chytry: ile cm rama w countrym dystansuje bude od np ławy silnika ???
6 lat jezdziłem golfem a tego nie zmierzyłem.......
.. no bo jest pikantny plan :bajer: i to na powaznie przeróbki bory variant 4motion na nieco wyzsze VW :hmm:


GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM CIOSÓW DWANAŚCIE

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Re: Amortyzatory Golf Country

Post autor: OsteR9019 » pt lut 08, 2013 23:59

lortprodisz pisze:dobra Pany :helm:

a teraz pytanie konkursowe :chytry: ile cm rama w countrym dystansuje bude od np ławy silnika ???
6 lat jezdziłem golfem a tego nie zmierzyłem.......
.. no bo jest pikantny plan :bajer: i to na powaznie przeróbki bory variant 4motion na nieco wyzsze VW :hmm:
Mierzyłem na szybko odległość między mocowaniami podpory wału, tymi w ramie i karoserii, wyszło jeśli dobrze pamiętam 12cm ale głowy nie położę, przy okazji jak wjadę na kanał to wybadam dokładnie.

Ciekawy masz plan. mk3 to widziałem na ramie country, nawet corrado ktoś wymyślił ale mk4. Ciekawe jak na długość podejdzie.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości