Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master

Re: Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » ndz lis 18, 2018 14:31

Jakby ktoś był chętny są do wzięcia dwa country. Jeden czerwony 20tys (doinwestowany) i drugi niebieski (finladzkie blachy) do przerejestrowania za 15tys.
Nie moja oferta, przypadkiem dostałem kontakt i zadzwoniłem. Auta nie tykane blacharsko, kompletne. jak otrzymam zdjęcia to sie nimi tutaj podziele, później wrzuce na grupe fb.

Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Kontakt:

Post autor: darwaz » wt lis 20, 2018 02:00

kret077744 pisze:
ndz lis 18, 2018 14:31
Jakby ktoś był chętny są do wzięcia dwa country. Jeden czerwony 20tys (doinwestowany) i drugi niebieski (finladzkie blachy) do przerejestrowania za 15tys.
Nie moja oferta, przypadkiem dostałem kontakt i zadzwoniłem. Auta nie tykane blacharsko, kompletne. jak otrzymam zdjęcia to sie nimi tutaj podziele, później wrzuce na grupe fb.
Ja szukam czerwonego. Jakby był naprawdę w dobrym stanie i kompletny to bym brał.

Awatar użytkownika
Smolski
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: Smolski » pt gru 21, 2018 16:21

Witam. Czy mógł by mi ktoś podać jakie są obroty silnika przy prędkości 100km/h, na standardowych oponach. Jeśli to ważne to mam skrzynie o oznaczeniu ARM.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt gru 21, 2018 18:14

Koło 3000

Awatar użytkownika
Smolski
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: Smolski » czw sty 03, 2019 01:49

Witam. Po długich testach prędkości z GPS wychodzi ze mam przełożenia w skrzyni takie jak AXR tzn na 5 biegu przy 3000 obrotów mam dopiero ~85 km/h ( mierzone aut obok oraz GPS z telefonu. Brak licznika z odpowiednim indeksem) Gdzieś widziałem info o zmianie 5 biegu niestety nie mogę odszukać postów na ten temat. Czy ktoś może wskazać coś na temat wymiany 5 biegu na dłuższy w syncro?

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw sty 03, 2019 11:52

Z tego co wiem to z 5 biegiem niewiele wyszło.

Masz dwie opcje moim zdaniem
- zaakceptować i pokochać to, że Country nie bardzo jest samochodem na dayli
- spróbować założyć skrzynię od zwykłego Syncro, gdzie jest inne przełożenie główne. Wówczas będziesz bliżej 100 przy 3000 obrotów.

Ja powiem Ci tak - lepiej skorzystać z pierwszej opcji. Bo nawet jak założysz skrzynię 4Z np to dużo lepiej nie będzie. Daje w trasie będzie to paliwożerny, głośny i wolny muł :D

Awatar użytkownika
Smolski
Mały gagatek
Mały gagatek

Post autor: Smolski » czw sty 03, 2019 12:28

Wg kalkulatorów do skrzyń zyskał bym około 15km/h. Niestety nie mam Country a syncro a ze skrzynia jest ta sama to wolę tu pytać.
Dzięki za info to jednak nie będę z tym kombinować.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Adalbert1702 » czw sty 03, 2019 20:42

Piątka do skrzyni od Country (AXR) pasuje dokładnie od skrzyni biegów o symbolu 7A. To najszybsza piątka jaka jest zamontowana w tego typu skrzyniach biegów (z zielonym dekielkiem) Ta piątka jest o jeden ząb szybsza. Mam już założoną taką piątkę w swojej AXR od dwóch lat i na trasie sprawuje się świetnie.Muszę się mocno natrudzić aby przekroczyć spalanie powyżej 8,1 L/100km!!! Oczywiście skończyło się jeżdżenie na piątce w trybie miejskim.... Ale różnica na trasie między czwartym a piątym biegiem jest mocno wyczuwalna! Nie sprawdzałem dokładnie jakie obroty są na piątce przy danej szybkości ale jest dobrze-w silniku spadły obroty! Z tego co piszesz masz zwykłego Golfa Syncro a więc tak wolna skrzynia biegów jaką jest AXR (najwolniejsze przełożenie główne w tych skrzyniach) raczej nie jest wskazana dla tego auta.Osobówka z napędem na cztery koła nie jest aż tak ciężka jak Country więc przełożenie główne może być nieco szybsze.Dokładnie taką samą skrzynią biegów (mechanicznie i budową) jest skrzynia biegów o symbolu ARM, 4Z i prawdopodobnie ATZ (pisze prawdopodobnie bo osobiście jeszcze nie widziałem tej skrzyni biegów) Dwie pierwsze mają przełożenia poszczególnych biegów takie same jak AXR ale przełożenie główne szybsze i świetnie nadają się do zwykłego Golfa Syncro.I tu można zastosować piątkę z skrzyni biegów 7A (skrzynia do wyrwania z np alledrogo za 150-200 złotych) która zwiększy szybkość pojazdu a zmniejszy zużycie na trasie! Piszę o tym na podstawie własnych doświadczeń i kombinacji,które wdrożyłem i do chwili obecnej używam.Jeśli więc chcesz jakieś inne info to pytaj....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”