ALPINE 9854R

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

ALPINE 9854R

Post autor: UcHO » pt sty 26, 2007 21:03

Witam!
z okazji ze ktos bardzo polubil mojego starego clairona i sie nim zaopiekowal zmuszony jestem kupic nowe radyjko. Zainteresowala mnie ow alpinka LINK
Czy ktos z was mial moze doczynienia z tym radiem, jakies opinie? Szukam po forach i nic znalesc nie moge :(.
Moze Wy mi cos polecicie w podobnej cenie bo ja juz szczerze mowiac zglupialem od przegladania allegro itp. Od razu powiem nie interesuje mnie zakup radia z allegro, chce miec gwarancje :grin: mam jednak dwa priorytety co do radia( musi mic 3 wyjscia przedwzmacniacza jak i kolor czarny, nie chce miec radyjka srebrnego!)
Z gory dzieki za opinie i propozycje
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pt sty 26, 2007 21:59

bawiłem sie takim kilka miesięcy temu
jak to CDA - spora możliwość ustawienia dźwięku, dźwięk jak to w Alpince, wg mnie dobre radio, ale są i lepsze :)
co przede wszystki Cie interesuje na temat tego radia ?
ile chciałbyś wydać na radio i pod jakim sprzętam ma grać ?



misiek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 24, 2007 20:03
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: misiek01 » pt sty 26, 2007 22:00

jak bym mial tyle kasy to odrazu bez zastanowienia bym bral to radyjko jest miodzio mysle że napewno byłbys z niego zadowolony wedlug mnie firma ALPINE i CLARION jest liderem jesli chodzi o radia samochodowe takie moje zdanie

pozdro.....................



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pt sty 26, 2007 22:22

wiec tak, poprzednie moje radyjko to Clarion ProAudio DRZ9255
dzis juz wiem ze drugi raz nie wydam takich pieniazkow na takie radyjko
co mnie interesuje?
ogolnie ocena grania tego radyjka, przejrzystosc, funkcjonalnosc ogolnie prosilbym o ocene w skali od 1-10 :chytry: Jakos sobie wszystko pozniej wysteruje. Czytalem i rozmawialem z ludzmi ktorzy mi mowili ze ostatnio jakos CDA strasznie poszla w dol :(, jak z tym jest, bo szczerze pogubilem sie.
A pod czym ma to grac? pod tym ;) LINK
aha, a co do ceny, to mniej wiecej tak ile kosztuje ta alpinka, max to 1100 zł



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob sty 27, 2007 00:04

ja mam 9812 - od 1 do 10 dałbym jemu 8.5-8.8
9854 - 7.5 ale głównie dla tego, że krótko miałem je w rękach, może i dałbym więcej gdybym lepiej je poznał
jeśli obiawiasz sie CDA (wg mnie to nie ma zbytnio czego - od tego jest rozwinięta regulacja w CDA, żeby odszukac swoje naj i cieszy sie z tego - chyba, że pojawiły sie jakieś nowe błędy) to możesz wybrac JVC SH1000
Obrazek
ocena 8.8
bardzo dobre i miłe dla uzytkownika radio :)
chyba sie sam skusze na nie do Skody :)



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob sty 27, 2007 00:10

wiem ze 9812 to zupelnie inna bajka, jedno z ostatnich cda ktore ma odpowiednia regulacje..
ale co w nim mnie boli:
-nowego nie dostane a uzywki nie chce
- jest srebrne :(
jeszcze zapomnialem, bawilem sie 9854 w media markcie i jedno co mnie zdziwilo, nie wiem moze nie znalazłem, jak jest z regulacja subwoofera
znalazłem jedynie on/off oraz cos co sie przestawialo jako : subsystem1 i subsystem2
a gdzie jest i czy wogole jest regulacja czestotliwosci i podbicia?



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob sty 27, 2007 00:28

9812 jest w czarnej też
poszukaj używek z demoszaf (często można dostac w niezłej cenie)
napewno jest stopien podbicia, a co do ciecia czestotliwości to musialbys poszukac przytrzymujac dluzej przyciski funkcyjne
jeśli tak sie zastanawiasz to bierz JVC - nie pożałujesz żadnej złotówki



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob sty 27, 2007 01:11

Ja byłbym zdecyfdowanie za JVC SH1000. Bardzo dobre i przyjemnie grajace radyjko.
Zresztą skontaktuj się z użytkownikiem piotr2 on juz takie nabył, więc coś więcej Ci o nim może powiedzieć.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz sty 28, 2007 15:47

Witam
znalazłem fajne czarne :D 9812RR (czerwone podswietlenie) za fajne pieniazki, mianowicie koles chce za nie 800pln na allegro. Niestety jest uzywane i tylko to powstrzymuje mnie od natychmiastowego kupna radia
Mam do was pytanie jest to jest z laserkiem w tym radiu? Szybko pada?
Oraz poczytalem ze alpinka ma dosc slaby bas? czy to prawda? Mam u siebie system rozbudowany i bardziej bas zalezy od wzmaka a nie od radia, ale wole sie upewnic?
No i z tego co bardziej do mnie przemawia do 9812 w odroznieniu do nowych CDA ma wyjscia przedwsmacniacza 4v a nie 2v? Jaka jest w tym wypadku roznica?
Z gory dzieki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz sty 28, 2007 22:54

ja mam ponad rok 9812 w mk1 na dośc twardym zawiasie (nie na desce) i nie narzekam na laser (nie ma kłopotów z czytaniem porysowanych płyt, jaki i skakaniem na dziurach))
bas też jest ok (możesz ciąc częstotliwości, masz sterowanie subem osobne no i możesz też normalnie regulowac wysokie/niskie) więc dostosujesz radio do swoich potrzeb



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz sty 28, 2007 23:05

dzieki za info
koles napisal mi uzywal tego radyjka 2 lata, wiec niestety ma juz ono troszke nabiegane, nie chce dac lepszej jakosci zdjec itd, wiec sie mocno zastanawiam nad jego kupnem
a z laserem to bardziej chodzilo mi o zywotnosc lasera ;)
mimo to wielkie dzieki



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sty 28, 2007 23:14

hej,jvc mozesz juz za 1000zl kupic oczywiscie nowe w sklepie(jak ja)niechce si erozpisywac nad jego mozliwosciami bo bym duuuzo pisal ale ja jestem bardzo z niego zadowolony(jakosc odsluchu)aha nawet za 850zl juz byly nowki ale kolo nosa mi przeszly.jak co moge dac namiar na sklep gdzie byly one.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pn sty 29, 2007 12:50

@piotr: bylbym bardzo wdzieczny na namiar na to radyjko, musze troszke o nim sobie poczytac, ale pierwsze pytanie, wystepuje ono jako czarne?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości