Głośnik 20 cm do obudowy samochodowej 8 litrów za rozsądne pieniądze.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Głośnik 20 cm do obudowy samochodowej 8 litrów za rozsądne pieniądze.

Post autor: Bednarus » sob sie 13, 2022 22:03

Nie jestem audiofilem i nie mam wymagań co do bardzo dużej głośności. Posiadam w samochodzie głośnik 20 cm w obudowie o pojemności 8 litrów. Niestety nie nadąża za perkusją z podwójną stopą w utworze zespołu Killswitch Engage pt. The Signal Fire. Czy jest możliwe wymienienie za rozsądne pieniądze głośnika w takiej obudowie, żeby przy rozsądnej głośności było słychać podwójną stopę, a nie buczenie? Auto stoi w garażu i robi maksymalnie 2000 km rocznie, więc wydaje mi się, że nie musi być to głośnik typowo samochodowy.
Odtwarzacz to Pioneer AVH-P5700DVD, wzmacniacz Toxic TXC 500 i głośnik nie znany. Za używany wzmacniacz i głośnik zapłaciłem kilka lat temu 120 złotych, dlatego szału się nie spodziewałem. Radio dostałem z samochodem.
Obrazek

Na Elektrodzie dostałem radę: "Kup se coś normalnego wtedy zagra". Jednakże odrestaurowuję samochód, w którym zamontowany jest ten głośnik i kilkanaście stów, których nie mam, wolałbym wydać na odnowienie skórzanej tapicerki niż na audio. Na prawdę nie ma głośnika do 200 złotych, który poprawi dźwięk perkusji z podwójną stopą? Radia nigdy nie rozkręciłem na więcej niż połowa, a głośność wzmacniacza ustawiona jest na 20%. Przy ustawieniu w wzmacniaczu filtra dolnoprzepustowego na minimum i 50 Hz w radiu na wyjściu na wzmacniacz jest poprawa. Już nie buczy. Podwójna stopa jest słyszalna, tyko trochę za cicho.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości