Radio MCD RNS problem z podłączeniem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Goffy202
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 01, 2021 18:33

Radio MCD RNS problem z podłączeniem

Post autor: Goffy202 » sob gru 11, 2021 08:15

Cześć wszystkim, jestem tu nowy i to mój pierwszy post, wiec jak zły dział, proszę o przeniesienie.
A więc wczoraj przyszło mi radio do Golfa (wspomniane w temacie) i podłączyłem go normlanie kostkami. Radio nie reagowało, działało tylko podswietleniepo włączeniu świateł. Czytalem że jakaś przejściówka czy cos, ale narazie szukam błędów w kostce, ponieważ po wyciągnięciu instalacji audio moim oczom ukazała się przejściówka podłączona do oryginalnej kostki i 2 kable luzno wpięte do niej (oczywiście jako piny w kostce, żadne druciarstwo). Odłączyłem więc ją i podłączyłem z oryginalną kostką, radio sie normalnie włączyło. Problem jest taki że po podłączeniu anteny radio sie wyłącza i włącza, natomiast gdy antena jest odpięta to radio gra i gra i gra, z odtwarzacza CD można słuchać na okrągło.
Pytanie jakie się nasuwa, to dlaczego radio tak reaguje po podłączeniu anteny? Czy moze w kostce piny nie są odpowiednio wpięte jak trzeba? Pomoże ktos?
Radio jakie było zamontowane w tym Golfie (jestem drugim właścicielem) to Becker Traffic Pro z nawigacją.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Radio MCD RNS problem z podłączeniem

Post autor: grg474 » ndz gru 12, 2021 18:41

zobacz czy na pzewodzie anteny nie masz takiej przejściówki podpiętej do zasilnia

coś takiego https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-se ... 4995171088


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Goffy202
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 01, 2021 18:33

Re: Radio MCD RNS problem z podłączeniem

Post autor: Goffy202 » ndz gru 12, 2021 20:46

Tak mam, wczoraj to odłączyłem, ale nic to zabardzo nie dało, tzn jest poprawa ale gdy tylko włączę na cd to radio moze grać w nieskończoność. Może coś w kostce jest nie tak i nie podaje dobrego napięcia...
Wrzucę zdjęcie kostki.
Pierwsze zdjęcie to chyba jakaś przejściówka do tego radia Becker, z niej wychodzi przewód właśnie do tego separatora antenowego i (chyba) przewód GALA. Dodam ze jak podłącze radio do tej kostki od Beckera to radio się nie włącza, a jedynie po przekręceniu włącznika świateł tylko sie podświetla...
Pierwsze zdjęcie to oryginalna kostka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Radio MCD RNS problem z podłączeniem

Post autor: grg474 » pn gru 13, 2021 18:06

ostatnia fotka - miernik w łapę. przewody czerwono/białe to zasilanie z aku, żółto/czerwony to zasilanie po stacyjce, brązowy to masa. Włącz stacyjkę i sprawdź czy faktycznie w nich jest prąd. Szaro/niebieski to podświetlenie, niebiesko/biały to gala, szaro/biały to linia K. Zakładam, że nie masz + po stacyjce. Tej przejściówki nie używaj


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Goffy202
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 01, 2021 18:33

Re: Radio MCD RNS problem z podłączeniem

Post autor: Goffy202 » pn gru 13, 2021 19:51

Okej, w wolnej chwili sprawdzę bo i tak bez anteny złapie mi dobrze transmiter a wtedy radio gra bez problemu. A jeszcze pytanie, jak w tym radiu funkcjonuje zestaw głośnomówiący?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Radio MCD RNS problem z podłączeniem

Post autor: grg474 » pn gru 13, 2021 21:21

podpinasz zestaw do radia (2 sygnałowe dźwięku i 1 o załączeniu zestawu). Dźwięk idzie przez wszystkie głośniki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości