Golf VII problem bluetooth

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Panguz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 18, 2019 09:17
Auto: VW Golf VII
Silnik: TSI

Golf VII problem bluetooth

Post autor: Panguz » pt paź 18, 2019 09:41

Witam,

Mam problem z odtwarzaniem muzyki poprzez bluetooth. Po sparowaniu telefonu z samochodem muzyka jest odtwarzana, ale niestety delikatnie przerywa.
Miał ktoś z Was podobny problem? Samochód sprowadzony z USA, radio przekodowane na EU



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Golf VII problem bluetooth

Post autor: flo89 » pt paź 18, 2019 09:47

przerywa tylko dźwięk czy zrywa połączenie?


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Awatar użytkownika
Panguz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 18, 2019 09:17
Auto: VW Golf VII
Silnik: TSI

Re: Golf VII problem bluetooth

Post autor: Panguz » pt paź 18, 2019 13:27

Tylko dźwięk. Tak jakby na mniej niż sekundę traciło połączenie.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: Golf VII problem bluetooth

Post autor: flo89 » sob paź 19, 2019 22:18

Jaki telefon? Próbowałeś go parowac z czymś innym na BT? Jakaś słuchawka, głośnik? Albo w drugą stronę, sparowac inny telefon z twoim autem. Warto sprawdzić te ewentualności żeby wykluczyć czy to wina telefonu czy samego radia


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Goliatron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 22:17
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf VII 1.6 TDI

Re: Golf VII problem bluetooth

Post autor: Goliatron » czw cze 11, 2020 22:30

Mam u siebie dokładnie ten sam problem. Jak telefon leży po środku w schowku to zdarza mu się przerywać, gdy przyłożę go bliżej radia jest ok. To samo jest podczas rozmów. U mnie problemem jest telefon bo podobne rzeczy dzieją się np z głośnikami BT chociaż nie na tak małym dystansie jak w samochodzie. W każdym razie z innymi telefonami nie ma problemu,



Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Re: Golf VII problem bluetooth

Post autor: Pugilares » czw maja 06, 2021 00:37

Panguz pisze:
pt paź 18, 2019 09:41
Witam,

Mam problem z odtwarzaniem muzyki poprzez bluetooth. Po sparowaniu telefonu z samochodem muzyka jest odtwarzana, ale niestety delikatnie przerywa.
Miał ktoś z Was podobny problem? Samochód sprowadzony z USA, radio przekodowane na EU
U mnie jest to samo - MkVII FL. W ciągu 3,5 roku posiadania tego samochodu (mam go od nowości) zmieniłem 4 telefony i cały czas jest ten problem. Najrzadziej przerywało na początku, kiedy miałem iPhone 5s. Po zmianie na SE pogorszyło się znacznie - częste przerwy na ułamek sekundy przy odtwarzaniu muzyki z telefonu przez blutooth. Kolejne aktualizacje systemu raz nieco poprawiały, następnym razem znów pogarszały. Dodatkowo były częste trudności z połączeniami telefonicznymi. Po zmianie na 7+ nieco się poprawiło, ale problemy nie zniknęły. Od niedawna mam iPhone 12 mini i połączenia telefoniczne są (odpukać) OK, ale muzykę przerywa bardzo często. Zauważyłem, że kiedy odtwarzam np. Spotify z telefonu połączonego z siecią LTE, to są częste przerwy. Jeżeli do samochodu wezmę przenośny router LTE-WiFi i połączę telefon z WiFi to wtedy nie przerywa.
Jeszcze na etapie 7+ w ASO zrobili mi aktualizację oprogramowania radia, ale to niewiele pomogło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości