Chińskie radio 2din, pomoc w podłączeniu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

klikszen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 05, 2018 19:47

Chińskie radio 2din, pomoc w podłączeniu

Post autor: klikszen » pn lis 05, 2018 20:00

Witam wszystkich serdecznie!

Koledzy, posiadam problem, mianowicie kupiłem radio chińskie dwu dinowe. Posiadam VW Polo 6R z 2013r.
Na kostce posiadam dwa plusy, które są stałe (nawet po wyjęciu kluczyka jest tam 12v). Mam w zestawie kostke wpinaną we wtyczkę oryginalną z auta, i z niej wychodzą dwie wtyczki (głośnikowe i zasilanie/sygnały)
Radio normalnie działa, wszystko jest ok, dopóki nie wyjmę kluczyka, radio gaśnie lecz podświetlenie przycisków się świeci cały czas, co może powodować rozładowanie się akumulatora. I z tym tematem mam największy problem. Jeśli puszcze radio oddzielnie pod 12v ze stacyjki to wtedy gubi pamięć, wszystkie stacje, godzine itp, ale podświetlenie naturalnie gaśnie z wyjęciem kluczyka. A ze stałym plusem podpiętym radio się wyłącza ale podświetlenie się świeci nieprzerwanie. Dochodzą jeszcze do tej kostki 2 przewody, na jednym jest 5V (zasilanie anteny?) oraz drugi na którym nic nie ma, jakiś can prawdopodobnie.

Niestety nie mam już pojęcia w jaki sposób to obejść, dobrze myślę, że problem lezy w tym sterowaniu CAN? Może posiada ktoś wiedzę co z tym tematem mogę zrobic?

Pozdrawiam serdecznie, Kuba
ps, załączam zdjęcie tyłu radia.
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości