gof 4 kabi wymiana glosnikow:) pilnie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

krzys331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 11:51

gof 4 kabi wymiana glosnikow:) pilnie

Post autor: krzys331 » czw maja 03, 2018 17:15

Witam:) zamierzam wymienic glosniki w moim goferku :D bo orginaly juz charcza a z tylu ich wg nie ma ;/ zamierzam wlozyc w wszystkie miejsce orginalnie przeznaczone do glosnikow jakies glosniki gwizdki itp i oczywiscie podpiac je pod wzmaka ;) w przyszlosci (moze) zawita jakas skrzynia w bagazniku :) iz jestem prawie zielony w tym to prosze was o pomoc i odp na moje pytanie :))

1 jakie glosniki wybrac? jaka moc fima ?na co wzracac uwage czego nie kupowac?
2 jaki wzmak pod te glosniki wybrac oczywiscie ma byc juz pod tube (tuba jak bd to max 400w rms)
3 jakie grube kable zakupic ?

:))
za wszelka pomoc bd wdzieczny



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: gof 4 kabi wymiana glosnikow:) pilnie

Post autor: santos13 » czw maja 03, 2018 18:26

Najwazniejsza nie jest moc rms a już na pewno nie maksymalna, te wartosci to chwyt marketingowy od ktorego wazniejsza jest jakosc/ firma. Dwa, głośniki z tylu mozesz darowac sobie, uzywajac tylko przod (dobrej jakosci), sub w bagazniku, calosc napedzone czterokanalowym wzmacniaczem (dwa kanaly zmostkuj pod suba) w zupelnosci Ci wystacza, nadwyzke kasy lepiej wlozyc w np wytlumienie drzwi. Zagra toto lepiej niz wieksza ilosc glosnikow. Tube sobie daruj, to badziew ktory kiepsko gra, lepiej subwoofer w odpowiednio dopasowanej skrzyni. Jaka buda? HB czy variant? Jesli HB to nie pchaj glosnikow w tylna polke. Nie wiem jaka kase chcesz przeznaczyc i czy jestes prawdziwym audiofilem czy poprostu ma grac, jakie są Twoje oczekiwania. Ogolnie: wzmacniacz 4kanalowy, dwa głośniki w drzwi przod, dwa tweetery w trojkaciki w drzwiach przod, sub w bagaznik. Calosc w dobrej jakosci czesciach, do tego maty tlumiace w drzwi i będzie lepiej gralo niz u dresikow pod remiza z baganikami pelnymi tub i 28 glosnikami w srodku.



krzys331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 11:51

Re: gof 4 kabi wymiana glosnikow:) pilnie

Post autor: krzys331 » czw maja 03, 2018 22:45

Buda to kabi :) jakie glosniki polecasz kolego? I jaki wzmak? Nie jestem audiofilem poprostu chce wyciagnac jak najwięcej za te 500zl ma grac lepiej niż seria ale bez przesady:)



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: gof 4 kabi wymiana glosnikow:) pilnie

Post autor: santos13 » pt maja 04, 2018 00:02

Hmm, w tej cenie bardzo ciezko nedzie sie zmiescic w jakims car audio. Polecam Zatem robic to po troszku, raz głośniki przod plus twetery, raz wzmacniacz i raz sub, na deser wytlumienie drzwi. Co do konkretnych firm to już ustapie glosu kolegom ktorzy glebiej ode mnie siedza w temacie, ja sprobowalem udzielic ogolnej rady jak ugryzc temat i co ewentualnie byloby lepszym pomyslem a co sobie darowac =)



krzys331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 11:51

Re: gof 4 kabi wymiana glosnikow:) pilnie

Post autor: krzys331 » pt maja 04, 2018 18:00

Może jednak da się cos zrobic Fakljnego za te 500zl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości