Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Lissek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lut 16, 2017 19:16

Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: Lissek » sob gru 30, 2017 10:40

Witam!
Od wczoraj walczę z radiem - Pioneer MVH 29BT. Nie mogę wyłączyć całkowicie radia, klikam OFF i radio zostaje w takiej pozycji--> https://www.fotosik.pl/zdjecie/70f62b8f1294414a" onclick="window.open(this.href);return false; ,przytrzymuję OFF ale nic się nie dzieje i nadal jest godzina i podświetlenie z tego co wiem powinno zgasnąć. Podobno ma to związek z kablami. Do radia musiałem dokupić przejściówkę ISO. Dodam, że radio też nie miało pamięci do ustawień itd i po wyjęciu kluczyka z stacyjki radio się wyłączało całkowicie, lecz to zrobiłem. Połączyłem kabel żółty do czerwonego i to pomogło. Tu jest na zdjęciu --> https://www.fotosik.pl/zdjecie/8ff7a18344ccb16c" onclick="window.open(this.href);return false; . Aa i to radio nie ma opcji PW Save co by wyjaśniło przyczynę.
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: powalla » sob gru 30, 2017 11:15

Lissek pisze:Podobno ma to związek z kablami.
Masz przyczynę >
Lissek pisze: Połączyłem kabel żółty do czerwonego
Jak to podłączyć? Sprawdź w instrukcji obsługi.



Lissek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lut 16, 2017 19:16

Re: Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: Lissek » sob gru 30, 2017 12:38

powalla pisze:
Lissek pisze:Podobno ma to związek z kablami.
Masz przyczynę >
Lissek pisze: Połączyłem kabel żółty do czerwonego
Jak to podłączyć? Sprawdź w instrukcji obsługi.
Wcześniej zanim zrobiłem jakiekolwiek operacje było tak samo, teraz mam chociaż "pamieć" radia. Włącza się bez użycia kluczyka w stacyjce- tak jak chciałem, ale przytrzymanie przycisku OFF nie wyłącza radia.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: joseph82 » sob gru 30, 2017 19:29

na zdjęciu widać, że żółty z kostki zasilającej ISO masz odłączony i żółty połączony z czerwonym. Spróbuj skrzyżować żółty-czerwony i czerwony-żółty. Tylko wtedy być może będzie się włączać tylko po stacyjce po zapłonie, ale za to podtrzymanie pamięci zostanie


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: powalla » sob gru 30, 2017 20:04

Lissek pisze:Wcześniej zanim zrobiłem jakiekolwiek operacje było tak samo, teraz mam chociaż "pamieć" radia.
Pisałem o podpięciu tak jak sugeruje instrukcja , a Ty swoje ...



Lissek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lut 16, 2017 19:16

Re: Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: Lissek » sob gru 30, 2017 21:01

joseph82 pisze:na zdjęciu widać, że żółty z kostki zasilającej ISO masz odłączony i żółty połączony z czerwonym. Spróbuj skrzyżować żółty-czerwony i czerwony-żółty. Tylko wtedy być może będzie się włączać tylko po stacyjce po zapłonie, ale za to podtrzymanie pamięci zostanie
Próbowałem tak wcześniej, wtedy nawet radio się nie chciało wlączyć, nawet po zapłonie. Wróciłem do podłączenia żółtego do czerwonego i żeby zgasić radio to wyciągam panel.



Lissek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lut 16, 2017 19:16

Re: Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: Lissek » sob gru 30, 2017 21:08

powalla pisze:
Lissek pisze:Wcześniej zanim zrobiłem jakiekolwiek operacje było tak samo, teraz mam chociaż "pamieć" radia.
Pisałem o podpięciu tak jak sugeruje instrukcja , a Ty swoje ...
Instrukcja opisuje podłączenie żółtego do stałego +12 a czerwony do gniazda sterowanego przez przełącznik zapłonu. Szczerze to nie wiem, który może to być, mam na myśli ten przełącznik zapłonu --> https://www.fotosik.pl/zdjecie/44bc862845485f3e" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: joseph82 » ndz gru 31, 2017 02:46

Lissek pisze:Instrukcja opisuje podłączenie żółtego do stałego +12 a czerwony do gniazda sterowanego przez przełącznik zapłonu. Szczerze to nie wiem, który może to być, mam na myśli ten przełącznik zapłonu
z tego co piszesz to kolory powinny być na krzyż. Tak jak pisałem wcześniej. Każdy pin w kostce jest opisany. Tu masz szkic. Bardziej łopatologicznie już nie idzie.
Obrazek
piszesz '' żółty do STAŁEGO +'' czyli do 7pinu kostki ISO, a ''czerwony do gniazda sterowanego przez przełącznik zapłonu'' czyli tak zwany + po zapłonie - 4pin kostki ISO.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Lissek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lut 16, 2017 19:16

Re: Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: Lissek » ndz gru 31, 2017 12:44

joseph82 pisze:
Lissek pisze:Instrukcja opisuje podłączenie żółtego do stałego +12 a czerwony do gniazda sterowanego przez przełącznik zapłonu. Szczerze to nie wiem, który może to być, mam na myśli ten przełącznik zapłonu
z tego co piszesz to kolory powinny być na krzyż. Tak jak pisałem wcześniej. Każdy pin w kostce jest opisany. Tu masz szkic. Bardziej łopatologicznie już nie idzie.
Obrazek
piszesz '' żółty do STAŁEGO +'' czyli do 7pinu kostki ISO, a ''czerwony do gniazda sterowanego przez przełącznik zapłonu'' czyli tak zwany + po zapłonie - 4pin kostki ISO.
Na krzyż robiłem - radio nawet nie chce się włączyć (nawet po zapłonie). w Innym poście na tym forum znalazłem schemat kości wychodzących od samochodu, tam gość opisuje,że nie ma w ogóle prądu w pin -4. link --> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2226614.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: joseph82 » ndz gru 31, 2017 13:09

weź miernik i sprawdź czy masz napięcie. Pin 4 i 8


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Lissek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lut 16, 2017 19:16

Re: Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: Lissek » ndz gru 31, 2017 15:16

joseph82 pisze:na zdjęciu widać, że żółty z kostki zasilającej ISO masz odłączony i żółty połączony z czerwonym. Spróbuj skrzyżować żółty-czerwony i czerwony-żółty. Tylko wtedy być może będzie się włączać tylko po stacyjce po zapłonie, ale za to podtrzymanie pamięci zostanie
Skrzyżowałem tak jak napisałeś i jest tak jak napisałeś czyli radio mogę włączyć tylko za pomocą kluczyka (mam ACC) i pamieć zostaje ale nadal nie mogę po prostu wyłączyć radia OFF'em. Póki co dzięki.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Nie można wyłączyć radia Pioneer MVH 29BT

Post autor: joseph82 » ndz gru 31, 2017 16:23

u siebie miałem Sony, Pioneer, MFD, jakiegoś chinola i teraz Kenwood 2din. Każde włączało i wyłączało się normalnie. Jedynie przy MFD musiałem trochę pokombinować. Dokładnie na pin SAFE podać + i to wszystko. I z reguły ja mając + po zapłonie to tylko wyjmuję kluczyk i nic więcej nie robię


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości